/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Günyüzücancel

Eskişehir Günyüzü Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Günyüzü Kiralık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Günyüzü kiralık konut arayan EmlakJet takipçilerinin ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Günyüzü, Eskişehir’in ilçelerindendir. Bölge eski bir yerleşim yeridir. Tarihi Eskişehir’in tarihinden farklı düşünülemez. M.Ö. 2000 yılında Hititler devrinde Eskişehir’in küçük yerleşim birimleri olduğu görülmektedir. M.Ö. 1200 yılından sonra Frigler Anadolu’ya girmiştir. Bölge Friglerden sonra Lidyalılar'ın, M.Ö. 546 yılında ise Persler'in hakimiyetine girmiştir. Selçukluların 1071‘de Malazgirt Savaşı'nı kazanmasından sonra Türklere bütün Anadolu kapıları açılmıştır. Ardından Türk orduları 1074 ‘de Eskişehir’i almışlardır. Osman Bey Eskişehir çevresinin idaresini Gündüz Beye vermiştir. 3000 kadar Türkmen aşireti çevreye yerleştirilmiştir. Türkmen, Yörük gelenekleri bölgede hakim kültür haline gelmiştir. Kurtuluş Savaşının meydan muharebesinin üçü Eskişehir'de gerçekleşmiştir. M. Kemal Atatürk'ün önderliğindeki T.B.M.M. galibiyetlerin ilkini I. İnönü Savaşı ile Eskişehir topraklarında kazanmıştır. Kurtuluş Savaşından sonra geriye yanmış, yıkılmış bir kent kalmış, fakat yöneticilerin ve halkın kenti yeniden yapılandırma azmi yok olmamıştır. Mustafa Kemal Atatürk, Hükümet Konağında yaptığı konuşmada Eskişehir, zaferin kazanılmasında büyük katkı sağlamıştır. 1932 Yılında Bucak olan Günyüzü Nahiyesine 1972 yılında Belediye Teşkilatı kurulmuştur. Günyüzü 1990 yılında ilçe olmuştur. 

Günyüzü Kiralık Konut Arayanlara Bölgenin Coğrafyası

Günyüzü İlçesinin arazileri ova görünümünde olsa da yer yer yüksek dağ ve kayalıklar arazideki düzlüğü bozmaktadır. Eskişehir ili, güneyden Afyonkarahisar'ın Emirdağ ve İnsaniye; güneydoğudan Konya'nın Yunak; doğudan Ankara'nın Polatlı, Nallıhan ve Beypazarı; kuzeybatıdan Bolu'nun Göyük; batıdan Bilecik'in Gölpazarı, Söğüt, Bozüyük ilçeleri ve Kütahya ile çevrelenmiştir. Yaklaşık %22'sini dağlar oluşturmaktadır. Vadi yamaçları hafif eğimli olup, yamaç aşındırması güçlüdür. Genç oluşumlar dışında tepe sırtlarının basık ve yuvarlak olduğu ilde, kapalı havza durumu pek görülmez. Ovalardan dağlara doğru, çeşitli yükseltilerde uzanan platolar vardır. İlin kuzeyinde, batı-doğu yönünde, Anadolu'nun iç sıradağlarından Bozdağ ve Sündiken Dağlan yer alır. Uzantıları doğuda, il sınırını oluşturan Sakarya Irmağı'na dek sokulur. İlçe iklimi, karasal iklim etki alanı içerisindedir. Yıllık sıcaklık ortalaması, 10,9 derecedir. Aylık ortalamaya göre yılın en soğuk ayı, -2 derece ile ocak ayıdır. Aralık ayının ortalarından, şubat ayının ortalarına kadar çok soğuk günler ve don olayları yaşanır. Ancak ocak ayı içinde 10 ile 15 derecelik ılık günler de geçirilir. Mart ayında daha çok don olayına rastlanır. Baharın ikinci yarısında maksimum sıcaklık 20 derece üstüne çıkar. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında en sıcak günler yaşanır. En düşük sıcaklık 10 derece - 15 derecedir. Temmuz ayının ikinci yarısı ile ağustos ayının ilk yansında en yüksek sıcaklık, 30 - 40 derece arasında değişir. Siz de ilçede yaşamak istiyorsanız Günyüzü kiralık ev arayışlarınızda listeleme sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz. 

Günyüzü Kiralık Konut Piyasası

İlçede bulunan konutların toplam sayısı 4.391, işyerlerinin toplam sayısı 388’dir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki kiralık evlerin ortalama büyüklükleri 100 metrekaredir. Günyüzü kiralık konut fiyatları ortalama 441 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen konut kira bedeli 4 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile ev arayışları oldukça hızlı ve çabuk. İstediğiniz özelliklere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Eskişehir Günyüzü ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Günyüzü Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.