/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hancancel

Eskişehir Han Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Han Kiralık Konut Arayanlara Emlakjet İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Han kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Han, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Sakarya Bölümünde yer alan Eskişehir ilinin en az nüfusa sahip bir ilçesidir. İlçenin tarihi Kanuni Sultan Süleyman devrine ait Mühimse Defterinde Han, Han-ı Barçın Kazası olarak geçmekte ve 119 tane köyünün bulunduğu yazmaktadır. Sınırları ise bugünkü Emirdağ’ın tamamı, İscehisar’ın kuzey kısımları, Bayat’ın tamamı, Sİvrihisar’ın bir kısmı, Haymana’nın bir kısmını içine almaktadır. Hatta günümüzde Sultandağı’na bağlı Çaykışla’nın maliye müdevver defterinde Han’a bağlı olduğu belirtilmektedir. Daha sonra Emirdağ’a bağlanarak 1963’e kadar Afyon’un bir ilçesi konumunda kalmıştır. 1967 yılında çıkarılan kanundan sonra Han beldesi, ilçe statüsüne kavuşarak Eskişehir iline bağlanmıştır. Barçın’ın kelime anlamı ipek böceği yetiştiricisi olup, o dönemde bölgede ipek böceği yetiştiriciliği ile uğraşıldığı bilinmektedir. Han kiralık konut düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Çifteler ve Seyitgazi ilçeleri,
  • Güneyinde Afyonkarahisar il sınırı,
  • Batısında Seyithisar ilçesi,
  • Doğusunda Çifteler ilçesi ile çevrilidir. 

Han Kiralık Konut Arayanlara İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 2.272’dir. Bu sayının yüzde 47,62’si kadın, yüzde 52,38’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 355 kilometrekaredir. 1967 yılında kurulan Han, 1990 yılında ilçe olmuştur. En önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçe hayli yoğun bir tarihi yerleşime sahne olmuştur. Han kiralık daire arayışında olanlar için toplam 15 mahallesi vardır. Bunlar; Tepeköy Mahallesi, Kayı Mahallesi, Hüsrevpaşa Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Gökçekuyu Mahallesi, Başara Mahallesi, Akdere Mahallesi, Yazılı Mahallesi, Peçene Mahallesi, İskankuyu Mahallesi, Hankaraağaç Mahallesi, Gökçeyayla Mahallesi, Erten Mahallesi, Akhisar Mahallesi, Ağlarca Mahallesidir. 

Han Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası ve İklimi

Han ilçesi, Eskişehir’in en güneyinde yer alan Afyon iline sınır ilçesidir. Toplam yüzölçümü ve nüfusu bakımından ilin en küçük ilçesidir. Eskişehir’in bulunduğu coğrafyaya göre ilçe sert bir karasal iklim sürmektedir. İç Anadolu’nun coğrafi karakterlerini alan ilçede gece ve gündüz arasındaki ısı farkı fazladır. Yıllık sıcaklık ortalaması 11 derecedir. Bir taraftan Ege ve Marmara bölgelerine yakın olması sebebiyle bu bölgelerin ılıman etkilerini de taşımaktadır. Kışlar parçalı bulutlu, kar yağışlı, baharlar orta derecede yağışlı ve yazlar ise az bulutlu açık geçmektedir. 

Han kiralık konut düşünenler için ilin en az nüfusuna sahip olan ilçesi olması sebebiyle kiralık konutlardaki fiyatlar daha düşük olarak gözlemlenmektedir. Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Eskişehir Han kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Han Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.