/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mahmudiyecancel

Eskişehir Mahmudiye Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Mahmudiye Kiralık Konut Arayanlara Özel Rehber

EmlakJet ailesi olarak Mahmudiye kiralık konut düşünen okuyucularımız için ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz yazıyı hazırladık. Mahmudiye, Eskişehir ilinin bir ilçesidir. Yapılan araştırmalardan ve ilçedeki höyük Tümülüslerden elde edilen kalıntılar sonucunda bölge tarihinin oldukça eski dönemlere uzandığı görülmüştür. İlçe adını 2. Mahmud’dan alır. 1880 ile 1885 yılları arasında Kafkasya’dan gelen Çerkezlerin bölgeye göç etmesiyle Atikçerkez Mahallesi kurulmuştur. Ardından Rumeli, Bulgaristan ve Romanya’dan gelenler de bu mahalleyle iskan ettirilmiştir. Bölgenin nüfusu bu sayede artmıştır. Yunanlılar tarafından işgal edilmesi sonucunda ilçedeki Çiftlikat-ı Hümayun ilk olarak Kırşehir’e ardında Çankırı’ya nakledilirken Katil İlyas Çetesinin yağmasına uğramıştır. Geriye kalanlar Esenboğa’ya nakledilmiştir. 1921 senesinde bölge işgalden kurtulmuştur. Bölgenin 1915 senelerinde nahiye olduğu bilinir. 1920’den sonra göçmenlerin bölgeye yerleştirilmesi sonucunda daha da gelişmiştir. Bu sayede Muhacir Mahallesi ve Çerkez Mahallesi olarak ikiye ayrılmıştır. İsmetpaşa Köyünün nahiye olmasıyla bölge 2 nahiyeye bölünmüştür. 1950’de İsmetpaşa kaldırılmıştır ve tekrar köy olmuştur. Köyler ve araziler Mahmudiye’ye bağlanmıştır. 1949’da belediye kurulmuştur. 1954 yılında ilçe konumuna gelmiştir. 

Mahmudiye Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Yapısı

Mahmudiye ilçesi 643 kilometrekareden oluşan bir alanda yer alır. Deniz seviyesinden yüksekliği 885 metre dolaylarındadır. Şehir merkezine 53 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde Alpu, güneyinde Çifteler, doğusunda Sivrihisar, kuzeydoğusunda Beylikova, batısında Seyitgazi, kuzeybatısında Odunpazarı ilçeleri yer alır. İlçedeki önemli yükseltiler arasında Kırkkız Dağı (1301 metre), Çerkezçalı (1135 metre) ve Cönger Dağı (1080 metre) yer alır. İlçe toprakları yukarı Sakarya Ovasındadır. İlçedeki en büyük akarsuyu Seydisuyudur. Mart aylarında karların erimesi ile su yükselir. Yazları çevredeki sulamaların da etkisiyle akışı durur. Diğer akarsuyu da Sarısudır. Sarısu ilçenin Tokatmecidiye Köyünden çıkar. İlçede karasal iklim tipi görülür. Kış ayları yağışlı ve soğuk, yaz ayları kurak ve sıcaktır. İlçe ildeki en çok yağış alan ilçedir. En az yağış Ağustos ve Temmuz aylarında görülür. En çok yağış Mayıs ve Ocak aylarında düşer. Yöre halkı genellikle hayvancılık ve tarımla geçinir. Yetiştirilen başlıca ürünler mısır, kuru yonca ve buğdaydır. İlçe at yetiştiriciliği ile de tanınır. Ayrıca saraçlık ve nalbantlık da ilçenin el sanatlarıdır. Siz de bu ilçede yaşamak isterseniz Eskişehir Mahmudiye kiralık daire arayışınızı listeleme sayfalarımız üzerinden yapabilirsiniz. 

Mahmudiye Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus Bilgileri

Şubat 2019 TÜİK raporunda yer alan verilere göre ilçede yaşayan kişi sayısı 7.998’dir. Bu kişilerin %48,97’si (3.917) kadınlardan ve %51,03’ü (4.081) erkeklerden oluşur. Cinsiyet nüfusa göre eşit dağılmıştır. Mahmudiye’nin 2017’deki nüfusu 7.600’dür. Bir sene içinde ilçe nüfusunda artış olmuştur. Yıllık nüfus artış oranı da %5,24’tür. Nüfus yoğunluğu 12’dir. Yani kilometrekareye 12 kişi düşer. Mahmudiye kiralık konut bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Işıklar Mahallesi 1.394,
 • İsmetpaşa Mahallesi 1.208,
 • Yeni Mahallesi 1.090,
 • Çal Mahallesi 937,
 • Orta Mahallesi 788,
 • Türkmenmecidiye Mahallesi 608,
 • Mesudiye Mahallesi 298,
 • Hamidiye Mahallesi 252,
 • Yeşilyurt Mahallesi 205,
 • Balçıkhisar Mahallesi 191,
 • Doğanca Mahallesi 180,
 • Topkaya Mahallesi 163,
 • Kaymazyayla Mahallesi 155,
 • Yeniköy Mahallesi 144,
 • Tokathan Mahallesi 123,
 • Şerefiye Mahallesi 89,
 • Fahriye Mahallesi 73,
 • Akyurt Mahallesi 66 ve 
 • Güllüce Mahallesi 34 kişiden oluşur.

Ev arayışınız devam ediyorsa ilanlar emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. Eskişehir Mahmudiye kiralık evler için sitemize göz atmanız yeterli.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Mahmudiye Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.