/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mihalıççıkcancel
Eskişehircancel

Eskişehir Mihalıççık Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Mihalıççık Kiralık Konut Arayanlara Semt Rehberi

Mihalıççık kiralık konut düşünenler için işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Mihalıçık, Eskişehir iline bağlı on dört yerleşim biriminden biridir. Eskişehir, Türkiye Cumhuriyeti’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir ve İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Mihalıççık, Eskişehir’in yüzölçümü bakımından en geniş yerleşim birimidir. İlçe, 1870 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise 643 metredir. Bu rakam semt merkezinden uzaklaştıkça artmaktadır. İlçenin kuzey ve doğusunda başkent Ankara, batısında Beylikova ve Alpu semtleri, güneyinde ise Sivrihisar ilçesi bulunmaktadır. Uzun yıllar Ankara’ya bağlı olan semt 1925 yılında çıkan bir kanun ile Eskişehir iline bağlanmıştır. Kentin kuzeydoğusunda yer alan semt, Ankara ve Eskişehir illerinin orta noktasında yer almaktadır.

Mihalıççık Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Mihalıççık kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin, ilçenin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. 1925 yılına kadar Ankara’ya bağlı olan Mihalıççık ilçesi, Kurtuluş Savaşı’nda kısa bir süreliğine Yunan işgaline uğramıştır. Daha sonra ilçe Türk orduları tarafından geri alınmıştır. 1925 yılında da Eskişehir’e bağlanmıştır. İlçenin ismini Köse Mihal’den veya Mihalgazi’den alındığı düşünülmektedir. İlçenin ismine dair birçok rivayet olsa da en geçerli önerme budur. Çok köklü bir tarihe sahip olan Mihalıççık’da, ilk insan yerleşimi milattan önceki çağlarda başlamıştır. Bu tarihten sonra Hititler ve Frigler bölgede yaşamını sürdürmüştür. Daha sonra Roma İmparatorluğu’nun , Perslerin ve Bizanslıların egemenliğine geçen ilçe, 1071 yılından sonra Türk akınlarına sahne olmuştur. Dolayısı ile 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ilçe tarihi için de oldukça önemlidir. Semt, Orhan Bey döneminde Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. Uzun yıllar da Osmanlı Devleti’nin egemenliği altında kalmıştır. Milli Mücadele sırasında kısa bir süreliğine işgale uğrayan ilçe, Ankara hükümetine ve Türk ordusuna hem maddi hem de manevi açıdan destek olmuştur.

Mihalıççık Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019’da açıklanan TÜİK Raporuna göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 8526’dır. İlçede yaşamını sürdürenlerin 4294’ü erkek, geriye kalan 4232’si ise kadındır. İlçe nüfusu 2007 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak düşmüştür. 2017 yılından sonra ilçe nüfusu küçük bir artış göstermiştir. Bu nedenle nüfus grafiği pozitif yönlüdür. Nüfusun artış hızı %5.04 olarak hesaplanmıştır. İlçe,  elli üç mahalleden meydana gelmiştir. Köy, köy altı yerleşimi ve mezra bulunmamaktadır. Eskişehir Mihalıççık kiralık ev düşünenler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Camikebir Mahallesi 
 • Medrese Mahallesi
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Kayı Mahallesi
 • Dinek Mahallesi
 • Yalımkaya Mahallesi
 • Ahurözü Mahallesi
 • Gürleyik Mahallesi
 • Sorkun Mahallesi
 • Sekören Mahallesi
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Çalkaya Mahallesi

Eğer Mihalıççık kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Mihalıççık kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.