/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İslahiyecancel

Gaziantep İslahiye Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

İslahiye Kiralık Konut Bakanlara Kilit Bilgiler

EmlakJet sayesinde istediğiniz yerdeki ev ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. İslahiye kiralık konut bakarken de ilçe hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İslahiye, Gaziantep’in ilçelerinden biridir. Gaziantep’in en eski yerleşim yerlerindendir. İlçedeki höyüklerde yapılan araştırmalar sonucunda bölgedeki ilk yerleşimin Erken Kalkolitik Dönemde olduğu görülmüştür. İlçede hüküm süren uygarlıklar arasında Hititler, Luviler, Asurlular, Aramiler, Romalılar ve Bizanslılar bulunur. Bölge Osmanlı topraklarına 1516 yılında katılmıştır. 1. Dünya Savaşından sonra İngilizler ve Fransızların işgaline uğramıştır. 1921’de yapılan Ankara Antlaşmasıyla Türkiye – Suriye sınırı çizilinde ilçenin de sınır belirlenmiştir. 1933 yılında da Gaziantep iline bağlı ilçe statüsüne getirilmiştir. İlçedeki tarihi yapılar arasında Tilmen Höyük, Kırışkal Höyük, Zincirli Höyük, Nikopolis, Gedikli Höyük, Yesemek Açık Hava Müzesi ve Akropol surları bulunur. 

İslahiye Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Coğrafyası

İslahiye, Akdeniz Bölgesinin doğu kısmındadır. İlin batısında bulunur. İlçenin güneydoğusunda Kilis, batısında Osmaniye, güneybatısında Hatay, kuzeyinde Kahramanmaraş ve güneyinde Suriye yer alır. İlçenin doğu ve batısı engebeli ortası ise düzlüklerden oluşur. İslahiye Ovası tektonik kökenlidir. Doğudan Sof Dağı ve batıdan Nur Dağları ile çevrelenmiştir. Sof ve Nur Dağlarında doğan birçok dere ve çaylar ovayı sulayıp Asi Nehrine katılır. İlçedeki en önemli akarsu Karasu Çayıdır. Çayın üstüne taşkınları önlemek ve sulama için Tahtaköprü Barajı inşa edilmiştir. Doğal bitki örtüsünü makiler oluşturur. Yüksek kesimlerinde ormanlık alanlar görülür. Rakımı 518 metre civarlarındadır. 1513 kilometrekarelik yüzölçümü vardır. İl merkezine 88 kilometre mesafededir. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim tipinin özellikleri görülür. Bu sebeple ilçeye geçiş iklim tipi hakimdir fakat Akdeniz ikliminin etkileri daha fazladır. Yaz ayları oldukça sıcaktır. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız İslahiye kiralık ev arayışlarınızda listeleme sayfalarımızı kullanabilirsiniz.

İslahiye Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Ekonomisi

İlçe halkının ekonomisi ormancılık, hayvancılık ve tarımdan oluşur. Yetiştirilen başlıca ürünler; şeker pancarı, Antep fıstığı, buğday, kırmızıbiber, soya fasulyesi, üzüm, baklagiller, mısır, pamuk, sarımsak, arpa ve zeytindir. Sebzecilik su boylarında yapılır. Dağlık bölgelerde ormancılık ile hayvancılık yaygındır. Hayvancılıkta kıl keçisi ve koyun yetiştiriciliği ön plandadır. Ayrıca ilçede dolomit ve boksit yatakları mevcuttur. Tarım ve hayvancılık haricinde ilçede küçük sanayi sitesi ve yaklaşık 200 dönümlük bir alanda yüzden fazla işyeri vardır. İlçe ekonomisindeki en önemli problem tarıma elverişli arazilerin çokluğuna rağmen su sıkıntısı çekmesidir. Buna bağlı olarak da maliyeti fazla ürünler yetiştirilmesidir. 

İslahiye Kiralık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporundaki verilere göre ilçede 24.074 tane konut ve 2.611 tane işyeri vardır. İslâhiye’deki evlerin alanları ortalama 145 metrekaredir. Bu alanlara göre ilçedeki evlerin oldukça büyük olduklarını söyleyebiliriz. Evlerin ortalama kiraları 766 Türk Lirasıdır. Birim kira fiyatı ortalama 5 Türk Lirasına denk gelir. İslahiye kiralık konut fiyatları alanları ve oda sayılarına göre ortalama olarak aşağıdaki gibidir. 

  • 2+1, 120 metrekare bir konutun kirası 760 Türk Lirası ve
  • 3+1, 155 metrekare bir konutun kirası 760 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet ile istediğiniz özelliklere sahip olan evlere sadece bir tık uzaklıktasınız. İlçenin istediğiniz mahallesinden örneğin; İslahiye Çamlıca mahallesi kiralık daire ilanlarını listeme sayfalarımızdan aratarak bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

İslahiye Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.