/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şahinbeycancel
Gaziantepcancel

Gaziantep Şahinbey Kiralık Ev

araması için 248 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şahinbey Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Şahinbey kiralık konut arıyorsanız hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında edineceğimiz bilgiler ile, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Şahinbey ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık. Antep savunması sırasında oldukça büyük katkılar sağlayan Şahin Bey'in anısına ilçenin adı Şahinbey olmuştur. Türkiye'nin en kalabalık ilçesi olmak ile birlikte, Gaziantep ilinin de en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir. Önceden bir mahalle olarak sayılan Şahinbey, 1987 senesinde Gaziantep ilinin artık bir büyükşehir olması sonrasında, bir ilçe olma statüsünü kazanmıştır. 

Şahinbey Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Şahinbey ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde olan Gaziantep iline bağlıdır. İlçe sınırları içerisinde ortalama yüksekliği 1.498 metre kadar olan Sof Dağları yer almaktadır. Bu coğrafi yapı, ilçenin doğusuna doğru uzanmaktadır. Bu dağların arasında ise pek çok sayıda, küçük çapta vadiler bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 960 km2 olup denizden yüksekliği de 850 metre olarak ölçülmüştür.

Şahinbey Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Şahinbey kiralık daire arayışında olanlar için ilçe genelinde Akdeniz iklimine ait hava koşul karakteristiklerinin egemen olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gece vakti oldukça serin olmaktadır. Bunun bir sebebi de Nur Dağları'nın ilçenin havasını büyük bir miktarda etkilemesidir. Bu yüzden deniz ve kara ikliminin geçiş konumunda yer almaktadır. İlçeye düşen yağışlar en sık Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşmektedir. Ancak yaz ayları hariç her ay yağış görülmektedir. İlçede bugüne kadar bilinen en yüksek sıcaklıklar 42,8 santigrat derece olup en düşük sıcaklıklar da -17,5 santigrat dereceyi bulmaktadır. Gece ve gündüz ile mevsim aralarındaki sert hava değişimleri, çöl ikliminin karakteristiklerine aittir. 

İlçe sakinlerinin büyük bir kısmı, geçimlerini küçük sanayi işletmeleri ile kazanmaktadır. Gaziantep il merkezine olan yakınlığı sebebi ile ekonomisi oldukça ileridedir. İlin alışveriş merkezi durumunda olması da yine bu sebepten dolayıdır.

Şahinbey Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şahinbey ilçesinde toplam 906.043 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,56'sı erkek olup geriye kalan %49,44'lük kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yılda gözlemlenen nüfus verilerine göre, ilçede yavaş ve istikrarlı bir biçimde nüfus artışı gözlemlenmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,40 olarak tespit edilmiştir. 

Şahinbey ilçesine bağlı toplam 192 adet mahalle bulunmaktadır. Şahinbey kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalle seçeneklerinin bir kısmının listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Karataş Mahallesi,
  • Yeditepe Mahallesi,
  • Şahintepe Mahallesi,
  • Güneş Mahallesi,
  • Akkent Mahallesi,
  • Barak Mahallesi,
  • Vatan Mahallesi.

Eğer siz de Şahinbey Çamlıca kiralık ev gibi ilçe spesifiğinde ev arama süreci içerisindeyseniz bölgedeki emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerindeki listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Şahinbey Kiralık Ev
Akbayır MahallesiAkbulut MahallesiAkkent MahallesiAkpınar MahallesiAkyazı MahallesiAlaybeyAlmalı MahallesiBağlarbaşı MahallesiBayramlı MahallesiBekişli MahallesiBelenköy MahallesiBeşkuyu MahallesiBeştepe MahallesiBostancık MahallesiBozca MahallesiBurç Esentepe MahallesiBurç Karakuyu MahallesiCebeler MahallesiCevizli MahallesiÇamtepe MahallesiÇapalı MahallesiÇevreli MahallesiÇimenli MahallesiÇöreklik MahallesiÇubukdiken MahallesiDamlacık MahallesiDeredüzü MahallesiDoğanca MahallesiDokur MahallesiDurantaş MahallesiDüztepeEkinli MahallesiErtuğrulgazi MahallesiGazitepe MahallesiGeneyik MahallesiGerciğin MahallesiGüllüce MahallesiGülpınar MahallesiHacıarslan MahallesiHacıköprü MahallesiHacıköy MahallesiHoşgörİbn-İ Sina MahallesiKabarcık MahallesiKaleboynu MahallesiKale MahallesiKapçağız MahallesiKaraçomak MahallesiKarataşKavaklıkKavşak MahallesiKayakent MahallesiKazıklı MahallesiKerer MahallesiKillik MahallesiKonakKumruhamurkesen MahallesiKuşçu MahallesiKüçükkızılhisar MahallesiKülecik MahallesiKürüm MahallesiMalazgirt MahallesiMavikent MahallesiMorcalı MahallesiMuhacirosman MahallesiNarlıca MahallesiOrtaklar MahallesiOsmanlı MahallesiOzanlı MahallesiPancarlı MahallesiPerili KayaSarıbaşak MahallesiSarıkaya MahallesiSarısalkım MahallesiSarıt MahallesiSerince MahallesiSırasöğüt MahallesiŞahinbey Mülk MahallesiTabakhaneTiyekli MahallesiTöreli MahallesiTürközü MahallesiUfacık MahallesiUğurtepe MahallesiYağdöver MahallesiYamaçtepe MahallesiYaycı MahallesiYaylacık MahallesiYazıbağı MahallesiYeniköy MahallesiYeşilkent MahallesiYeşilköy MahallesiYeşilpınar MahallesiYığmatepe MahallesiYoğuntaş MahallesiZeytinli Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.