/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şahinbeycancel

Gaziantep Şahinbey Kiralık Ev

araması için 665 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Şahinbey Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Şahinbey kiralık konut arıyorsanız hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında edineceğimiz bilgiler ile, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Şahinbey ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık. Antep savunması sırasında oldukça büyük katkılar sağlayan Şahin Bey'in anısına ilçenin adı Şahinbey olmuştur. Türkiye'nin en kalabalık ilçesi olmak ile birlikte, Gaziantep ilinin de en büyük ilçesi olma özelliğine sahiptir. Önceden bir mahalle olarak sayılan Şahinbey, 1987 senesinde Gaziantep ilinin artık bir büyükşehir olması sonrasında, bir ilçe olma statüsünü kazanmıştır. 

Şahinbey Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Şahinbey ilçesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde olan Gaziantep iline bağlıdır. İlçe sınırları içerisinde ortalama yüksekliği 1.498 metre kadar olan Sof Dağları yer almaktadır. Bu coğrafi yapı, ilçenin doğusuna doğru uzanmaktadır. Bu dağların arasında ise pek çok sayıda, küçük çapta vadiler bulunmaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 960 km2 olup denizden yüksekliği de 850 metre olarak ölçülmüştür.

Şahinbey Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Şahinbey kiralık daire arayışında olanlar için ilçe genelinde Akdeniz iklimine ait hava koşul karakteristiklerinin egemen olduğu görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gece vakti oldukça serin olmaktadır. Bunun bir sebebi de Nur Dağları'nın ilçenin havasını büyük bir miktarda etkilemesidir. Bu yüzden deniz ve kara ikliminin geçiş konumunda yer almaktadır. İlçeye düşen yağışlar en sık Ocak ve Şubat aylarında gerçekleşmektedir. Ancak yaz ayları hariç her ay yağış görülmektedir. İlçede bugüne kadar bilinen en yüksek sıcaklıklar 42,8 santigrat derece olup en düşük sıcaklıklar da -17,5 santigrat dereceyi bulmaktadır. Gece ve gündüz ile mevsim aralarındaki sert hava değişimleri, çöl ikliminin karakteristiklerine aittir. 

İlçe sakinlerinin büyük bir kısmı, geçimlerini küçük sanayi işletmeleri ile kazanmaktadır. Gaziantep il merkezine olan yakınlığı sebebi ile ekonomisi oldukça ileridedir. İlin alışveriş merkezi durumunda olması da yine bu sebepten dolayıdır.

Şahinbey Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Şahinbey ilçesinde toplam 906.043 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,56'sı erkek olup geriye kalan %49,44'lük kısmı kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçenin son 10 yılda gözlemlenen nüfus verilerine göre, ilçede yavaş ve istikrarlı bir biçimde nüfus artışı gözlemlenmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,40 olarak tespit edilmiştir. 

Şahinbey ilçesine bağlı toplam 192 adet mahalle bulunmaktadır. Şahinbey kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahalle seçeneklerinin bir kısmının listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Karataş Mahallesi,
  • Yeditepe Mahallesi,
  • Şahintepe Mahallesi,
  • Güneş Mahallesi,
  • Akkent Mahallesi,
  • Barak Mahallesi,
  • Vatan Mahallesi.

Eğer siz de Şahinbey Çamlıca kiralık ev gibi ilçe spesifiğinde ev arama süreci içerisindeyseniz bölgedeki emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerindeki listeleme sayfalarına uğramayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Şahinbey Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.