/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gaziantepcancel

Gaziantep Kiralık Ev

araması için 870 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gaziantep Kiralık Konut Tercih Edeceklere İl Hakkında Merak Edilenler

Gaziantep kiralık konut arayanların evi kiralamadan önce bilmesi gereken noktaları bu yazıda bir araya getirdik. Gaziantep, Güney Anadolu bölgesinde yer alan illerimizden bir tanesidir. Şehrin kuzey tarafında Kahramanmaraş ve Adıyaman illeri, doğu tarafında Şanlıurfa ili, batı tarafında Osmaniye ili ve güney tarafında Hatay ili ile Suriye sınırı bulunur. Dağlık bir arazi yapısına sahip olan şehir 6.887 kilometrekarelik bir arazi üzerinde kurulmuştur. Bölgede coğrafi konumu sebebiyle Karasal iklim tipi ve Akdeniz iklim tipi birlikte görülür. Şehrin özellikle güney tarafında Akdeniz iklim tipi daha çok görünürken kuzey taraflarında da Karasal iklim tipi görülür. Yaz ayları çok sıcak ve kurak geçerken kış ayları ise serin ve yağışlı geçer. İlin trafik numarası 27 ve alan kodu 0342’dir.

 

Gaziantep Kiralık Konut Bakanlara Şehrin Tarihi

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Gaziantep’te birçok uygarlık yer almıştır. Bulunduğu coğrafya sebebiyle önemli bir yerleşim yeri haline gelen bölgeye geçmişte Asur, Hitit, Bizans ve Roma gibi uygarlıklar hüküm sürmüştür. Ardından Anadolu’nun Türkleşmeye başlamasıyla bölge Türk hakimiyetine girmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda şehirde birçok tarihi eser bulunmuştur. Bulunan kalıntılardan bazıları Yontma Taş Devri dönemine kadar uzanmaktadır. Bulunan bu eserler de ildeki çeşitli müzelerde sergilenmekte ve ziyaretçilerini beklemektedirler. 1. Dünya Savaşı zamanında ise şehir düşman işgaline karşı gösterdiği direnç ve savunmasıyla dikkat çekmiştir. Bu olağanüstü savunma sebebiyle şehir Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1921 yılında ‘Gazi’ unvanını almıştır. Şehrin bu tarihi dokusunu merak eden birçok günübirlikçi turist bölgeyi ziyaret etmektedir. Siz de şehri gezmek için ya da başka sebeplerle kısa süreli olarak ili ziyarete gelecekseniz Gaziantep günlük kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

Gaziantep Kiralık Konut Arayışında Olanlara İlçe Bilgileri 

01.02.2019 TÜİK verilerine göre şehirde 2.028.563 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlin toplamda 9 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçelerin arasında nüfusu en yüksek olan ilçeleri 906.043 kişilik nüfusuyla Şahinbey ilçesi ve 774.179 kişilik nüfusuyla Şehitkamil ilçesidir. Bu sebeple bu ilçelerde bulunan mahallelerde ev arayışları yoğunlaşmaktadır. Bu mahalleler arasında Cumhuriyet mahallesine olan talep fazladır. Siz de Gaziantep Cumhuriyet mahallesinde kiralık evler için sitemize göz atabilirsiniz. Şehrin nüfusu en az olan ilçeleri ise 22.192 kişilik nüfusuyla Yavuzeli ve 32.653 nüfusu ile Oğuzeli ilçeleridir. Gaziantep’in ilçeleri;

 

 • Nurdağı İlçesi,
 • Karkamış İlçesi,
 • Şahinbey İlçesi,
 • Araban İlçesi,
 • Yavuzeli İlçesi,
 • Nizip İlçesi,
 • Şehitkamil İlçesi,
 • Oğuzeli İlçesi ve
 • İslahiye İlçesidir.

 

Gaziantep Kiralık Konut Fiyatları

Gaziantep kiralık konut arayanların fiyat piyasasını öğrenmesi için hazırladığımız bu başlıkta ildeki kiralık ev fiyatlarının ortalama ne kadar olduğunu araştırdık. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre kiralık daireler ortalama 150 metrekarelik bir alandan oluşur. Ortalama konut kirası 1.167 TL’dir. Metrekare başına düşen kira fiyatı ise 8 TL’ye denk gelir. Dairelerin alanları ve oda sayılarıyla beraber kira fiyatları ise;

 

 • 1+0, 35 metrekareden oluşan bir daire 514 TL
 • 1+1, 60 metrekareden oluşan bir daire 808 TL
 • 2+1, 110 metrekareden oluşan bir daire 882 TL
 • 3+1, 175 metrekareden oluşan bir daire 1.167 TL
 • 4+1, 250 metrekareden oluşan bir daire 2.080 TL
 • 5+1, 320 metrekareden oluşan bir daire 3.434 TL
 • 6+1, 396 metrekareden oluşan bir daire 3.255 TL

 

Kiralık ev arayışınızda bütçenizi ayarladıysanız ve yaşamak istediğiniz semti belirlediyseniz kriterlerinize uygun olan daireyi bulmak için Gaziantep Şehitkamil Kayaönü mahallesi kiralık ev gibi seçeneklere ve daha fazlasına emlakjet.com üzerinden kolayca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Gaziantep Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.