/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Espiyecancel

Giresun Espiye Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Espiye Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçe Rehberi

Espiye kiralık konut arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ile birlikte, ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Konut arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında biraz da olsa fikir sahibi olmalıdır. Bu nedenle hazırladığımız bu yazıda Espiye ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgilere yer vermeye çalıştık.

Espiye Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri

Öncelikle Espiye ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Giresun iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 161 km2 olup denizden yüksekliği yalnızca 10 metredir. İlçe, ünlü İpek Yolu'nun Zefre Limanı'nın kuzeybatı tarafında bulunmaktadır. Bu neden ile sert rüzgarlar buraya uğramamaktadır. Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan diğer bölgeler gibi, Espiye'nin de arazisi oldukça engebeli bir karakteristiğe sahiptir. İlçe merkezinden sonra arkaya doğru iyice deniz seviyesinden yükselti artmaktadır. İlçenin doğusunda Gelivera, batısında ise Yağlıdere bulunmaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu bölge ve ilçelerin bir listesi aşağıda yer almaktadır:

  • İlçenin doğu tarafında Tirebolu ve Güce ilçeleri yer almaktadır.
  • İlçenin batı tarafında Keşap ve Yağlıdere ilçeleri yer almaktadır.
  • İlçenin güney tarafında Alucra ve Şebinkarahisar ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin kuzey tarafında ise Karadeniz yer almaktadır. 

Espiye Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Espiye kiralık daire arayışında olanlar için konumu gereği, ilçede Karadeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Ancak yine de sıcak ve ılıman hava koşulları sayılmaktadır. Yaz ayları sıcak geçse de kış ayları soğuk ve bol yağışlı geçmektedir. Kurak olarak görülen aylarda bile yağış miktarları oldukça fazladır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 14,5 santigrat derecedir ve yıllık ortalama yağış miktarı ise 1.013 mm'dir.

İlçede yaşayan çoğu kişi tarımsal faaliyetler ile ilgilenmektedir. Bu tarımsal faaliyetlerin ise büyük bir kısmı fındık üretimi ile geçmektedir. İlçede bulunan tarım arazilerinin %80'i fındık üretimine dayalıdır. İkinci ekonomik kaynak ise çay üretimidir. İlçede yapılan tarımsal faaliyetlerin sonucunda mısır, patates, karalahana ve mısır gibi ürünler elde edilmektedir. İlçede sanayi sektörü neredeyse hiç gelişmemiştir. Ticaret ve pazarlama faaliyetleri ise çoğunlukla ormancılık ve tarım üzerine gerçekleştirilmektedir. 

Espiye Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Espiye ilçesinde toplam 34.592 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,92'si erkek olup geriye kalan %49,08'lik kısım kadın nüfus tarafından oluşturulmaktadır. İlçenin son 10 yıllık nüfus verilerine göre, her ne kadar oldukça stabil bir nüfus görülse de genel bir nüfus artışı da gözlemlenebilmektedir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %4,69 olarak tespit edilmiştir. 

Espiye ilçesine bağlı olan toplam 12 adet mahalle ve 31 adet köy bulunmaktadır. Espiye kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Boncukçu Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Çam Mahallesi,
  • Esentepe Mahallesi,
  • Dikmen Mahallesi.

Eğer siz de Espiye Merkez Mahallesi kiralık ev arıyorsanız bölgedeki emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Espiye Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.