/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keşapcancel

Giresun Keşap Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Keşap Kiralık Konut Bakanlar İçin Bölge Kılavuzu

EmlakJet ile ev ilanlarını incelemek oldukça kolay ve hızlı. Ayrıca ilçedeki ilanlara göz atarken bölge hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Keşap kiralık konut arayışınızda ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Keşap, Giresun’un bir ilçesidir. İlçe ekonomisi tarıma dayanır. Tarımda fındık yetiştiriciliği ön plandadır. Hayvancılıkta arıcılık ve balıkçılık yapılır. Ormancılık da ilçe halkının ekonomisine katkı sağlar. İlçede fındık dışında meyve, sebze, çay, kivi ve mısır yetiştiriciliği yapılır. Balıkçılıkta deniz balıkçılığı yaygındır ama son yıllarda alabalık yetiştiriciliği yaygınlaşmaktadır. İlçedeki sanayi tesisleri arasında bir çay, bir çorap, 3 fındık kırma, iki parke ve bir un fabrikası yer alır. 

Keşap Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası

Keşap’ın engebeli bir arazisi vardır. Tepe ve dağlar arasında derin vadiler vardır. İlçenin güneybatısında Dereli ve Giresun Merkez, güneydoğusunda Yağlıdere, doğusunda Espiye ilçeleri ve kuzeyinde Karadeniz yer alır. Yükseltisi en fazla olan yerler Demirci, Sancaklı, Karadağ, Töngel, Karatepe, Topgediği, Bozarı, Evliya, Ocak, Kabak ve Armelit tepeleridir. Başlıca dereleri; Taflan, Keşap, Kömürlük, Kargın, Keşiş, Killik, Dut Yalısı, Değirmenağzı, Torağzı ve Yolağzı dereleridir. İlçede yaz ayları sıcak, kış ayları ılık geçer. Her mevsim oldukça yağışlıdır. Nem oranı %75’tir. Bol yağış ve nem bitkilerin gür olmasını sağlar. İlçede en çok fındık ağaçları vardır. Fındık ağaçları 700 metre yüksekliğe kadar devam eder. 700 metreden sonra ormanlık alanlar görülür. İlçede yayla turizmi yaygındır. Başlıca yaylaları Gözelli, Turnaobası, Buları, Hırbirlik, Ağlıkkıranı, Kazankaya, Tosuntepesi, Ağacalı, Başyayla, Güzlekderesi, Karadoğa, Çakrak, Karadaş ve Çıkrıkkapı yaylalarıdır.

Keşap Kiralık Konut Tercih Edebileceğiniz Köy ve Mahalleler

Keşap ilçesinde 6 mahalle ve 44 köy vardır. İlçenin ev arayabileceğiniz köyleri; Ceylanpınar Köyü, Armutdüzü Köyü, Alataş Köyü, Sancaklıtepe Köyü, Kayabaşı Köyü, Tepeköy Köyü, Karadere Köyü, Yünlüce Köyü, Bayramşah Köyü, Gönüllü Köyü, Altınpınar Köyü, Yolbaşı Köyü, Karaishak Köyü, Arnavut Köyü, Halkalı Köyü, Dokuztepe Köyü, Karakoç Köyü, Yolağzı Köyü, Kurbanpınarı Köyü, Balıklısu Köyü, Güneyköy Köyü, Yivdincik Köyü, Sürmenli Köyü, Çakırlı Köyü, Kirazlı Köyü, Hisarüstü Köyü, Bayrambey Köyü, Geçit Köyü, Karabulduk Köyü, Saraycık Köyü, Çamlıca Köyü, Yazlık Köyü, Küçükgeriş Köyü, Demirci Köyü, Unaca Köyü, Kılıçlı Köyü, Düzköy Köyü, Töngel Köyü, Erköy Köyü, Sayca Köyü, Gürpınar Köyü, Taflancık Köyü, Harmandarlı Köyü ve Kaşaltı Köyüdür. Keşap kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise aşağıdaki gibidir.

  • Yoliçi Mahallesi,
  • Alakaş Mahallesi,
  • Fındıklı Mahallesi,
  • Karabedir Mahallesi,
  • Bozkurt Mahallesi ve 
  • Uğurca Mahallesidir. 

Keşap Kiralık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporunda bulunan verilere göre ilçede yer alan konutların sayısı 16.244 ve konut başına düşen kişi sayısı 0,66’dır. İşyeri sayısı ise 1.193’tür. İlçedeki kiralık evlerin ortalama alanları 130 metrekaredir. Keşap kiralık konut fiyatları ortalama 637 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen kiralık ev fiyatı 5 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınız hala devam ediyor ise EmlakJet ile işiniz çok kolay. Siz de Keşap’a taşınmayı düşünüyorsanız ya da kısa süreliğine ilçeyi ziyarete gelecekseniz Keşap günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Keşap Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.