/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gümüşhanecancel

Gümüşhane Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gümüşhane Kiralık Konut Arayanlara Şehir Hakkında Merak Edilenler

Gümüşhane kiralık konut tercih edeceklere kolaylık sağlamak amacıyla hazırladığımız bu yazıda ev kiralamadan önce bilinmesi gereken püf noktaları bir araya getirdik. Karadeniz bölgesinde bulunan Gümüşhane ismini şehirde yer alan gümüş madenlerinden almıştır. Yüzölçümü 6,575 kilometrekaredir ve deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 100 kilometredir. İl, kuzeyden Trabzon doğudan Bayburt güneyden Erzincan ve batıdan Giresun illeriyle çevrilmiştir. Bölgeye Karadeniz iklimi hakimdir. Şehrin nüfusu 161.748 kişiden oluşmaktadır ve bu kişilerin %45.39’unu orta yaşlı kişiler oluşturur. Nüfusun %42.86’sını genç ve %11.75’ini ise yaşlı nüfus oluşturur.

 

Gümüşhane Kiralık Konut Bakanlara İlçe Bilgileri 

01.02.2019 TÜİK verilerine göre ilin toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. Bu ilçeler;

 

  • Merkez:  İlçede 57.269 kişi yaşamını sürdürmektedir. 1.889 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. Kuzeyine Trabzon, batısında Torul, güneyinde Kelkit ve Köse ilçeleri ve doğusunda Bayburt ili bulunur. Dağlık bir arazi yapısına sahip olup ilçe halkının geçim kaynağı tarıma dayanmaktadır. Gümüşhane üniversitesi burada yer alır. 2008 yılının Mayıs ayında kurulmuş olan Gümüşhane Üniversitesine yakın kiralık ev ilanları özellikle öğrenciler tarafından yoğun bir ilgiyle karşılaşmaktadır. Ayrıca Gümüşhane Bağlarbaşı mahallesi kiralık ev arayanların Merkez’de en çok tercih ettiği yerlerdendir. Siz de Merkezde ev kiralamak isterseniz listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.
  • Torul İlçesi:  Nüfusu 13.771 kişidir. İlçe 973 kilometrekareden oluşur. Şehrin merkezine olan uzaklığı 20 kilometredir. Kuzeyinde Trabzon, kuzeybatısında Kürtün ilçesi, güneyinde Şiran ilçesi, batısında Giresun ve doğusunda Gümüşhane Merkez bulunur. Dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Halkın geçim kaynağı genellikle ormancılık ve hayvancılıktır. 
  • Şiran İlçesi: İlçede 20.084 yaşamını sürdürmektedir. İlçenin yüzölçümü 965 kilometrekareden oluşur. Şehrin merkezine 105 kilometre uzaklıkta olan ilçe aynı zamanda merkeze en uzak ilçedir. Batısına Giresun, doğusunda Kelkit, kuzeyinde Torul ilçeleri ve Güneyinde Erzincan yer alır. İlçe arazisi dağlarla çevrilidir. Eğer şehrin kalabalığından uzak sakin bir yerde yaşamak itiyorsanız Gümüşhane kiralık konut arayışınızda Şiran ilçesini tercih edebilirsiniz.
  • Kelkit İlçesi: Nüfusu 47.891 kişiden oluşur. 1.571 kilometrekarelik bir alanıyla Gümüşhane’nin en büyük ilçesidir. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 70 kilometredir. Güneyinde Merkez, batısında Şiran, doğusunda Köse ilçesi ve Bayburt, güneyinde ise Erzincan yer alır. Halkın geçim kaynağı tarıma dayalıdır. Patates ve buğday ilçede yetiştirilen başlıca tarım ürünlerindendir.
  • Köse İlçesi: 1987 yılında çıkarılan bir kanunla ilçe konumuna getirilmiştir. Nüfusu 9.387 kişiden oluşur. 353 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. Kuzeyinde Gümüşhane Merkez, batısında Kelkit ilçesi ve doğusunda Bayburt ili yer alır. Şehrin merkeze olan uzaklığı yaklaşık olarak 46 kilometredir. Bölge halkının geçim kaynağı çoğunlukla tarıma dayanır. Siz de burada yaşamak istiyorsanız Gümüşhane Köse kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarından ulaşabilirsiniz.
  • Kürtün İlçesi:  1990 senesinde çıkarılan bir kanunla ilçe statüsüne getirilmiştir. Nüfusu 14.346 kişiden oluşur. İlçe 917 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. Gümüşhane’nin kuzeyinde yer alır. Güneydoğusunda Torul ilçesi, batısında Giresun ve kuzey doğusunda Trabzon illeri bulunur. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 55 kilometredir. Dağlık bir arazi yapısına sahiptir. Harşit çayının yanında kurulmuştur. Halkın temel geçim kaynağı hayvancılıktır. 

 

Gümüşhane Kiralık Konut Piyasası

Gümüşhane kiralık konut arayanlar için bölgedeki toplam konut sayısı 87.936 ve iş yeri sayısı 6.713’dür. Emlakjet bölge raporuna göre Gümüşhane’de evler ortalama 132 metrekareden oluşmaktadır. Ortalama kira ise 842 TL civarlarındadır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı ise 6 TL’ye denk gelmektedir. Kira fiyatları oda sayısına göre incelendiğinde 3+1, 135 metrekarelik bir evin kirası 809 TL olarak karşımıza çıkar.  Siz de eğer Gümüşhane’de temelli yaşamak istiyorsanız ya da kısa süreliğine bir iş için buraya gelecekseniz Gümüşhane merkez günlük kiralık ev gibi seçeneklere sitemizden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gümüşhane Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.