/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınözücancel

Hatay Altınözü Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Altınözü Kiralık Konut Bakan Kişiler için İlçe Rehberi

Altınözü kiralık konut arayan kişiler için hazırladığımız bu yazıda, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişinin daha önceden seçmiş olduğu ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olması amacı ile toparlanmış bilgiler bulunmaktadır. Ev arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebilmeniz amacı ile hazırlanmış olan bu ilçe rehberinde Altınözü ilçesinin ekonomik faaliyetleri, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek kısa bilgilere yer vermeye çalıştık.

İlçe teşkilatı, 1945 senesinde Fatikli Mahallesi'nde kurulmuştur. 1950 senesinde Yenişehir Mahallesi'ne taşınmıştır. Hatay bir il statüsüne kavuştuktan sonra 1945 senesinde Hatay'ın dokuz ilçesinden biri olmuştur. 

Altınözü Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Altınözü kiralık daire arayanlar için ilçe, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Hatay iline bağlıdır. Hatay il merkezinin güneydoğu tarafında yer almaktadır. Suriye'ye sınırı olan ilçelerden bir tanesidir. Bu sınır, tam 50 kilometre uzunluktadır. İlçenin güney ve doğu taraflarını bu Suriye sınırı oluşturmaktadır. İlçenin kuzey yönünde Antakya, batı yönünde ise Yayladağı yer almaktadır. İlçenin toplam yüz ölçümü 392 km2'dir ve denizden yüksekliği ise yalnızca 27 metredir. İlçenin genel jeolojik karakteristiği, güneyden kuzeye kadar uzanan bir platodur. İlçenin doğusunda Suriye Dağları ve Asi Nehri, kuzeybatısında Habibi Neccar Dağı ve kuzeyinde ise Amik Ovası bulunmaktadır.

Altınözü Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında bir geçiş ikliminin özellikleri hakimdir. Sıcak ve ılıman hava koşulları genellikle gözlemlenebilmektedir. Kış aylarında, yaz mevsimine nazaran daha sık yağış görülmektedir. Yıllık ortalama sıcaklık, 18,1 santigrat derece olarak ölçülmüştür. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 899 mm'dir. 

İlçe sakinleri geçimini çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir. Bu durumda Altınözü arazisinin tarıma oldukça elverişli bir karakteristiğe sahip olmasının da büyük bir etkisi vardır. İlçede yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda üretilen kırmızı biber, dünyaca ünlüdür. Hatay ilinde ise zeytinciliği ile öne çıkmaktadır. Bu iki ürünün yanı sıra Altınözü'nde domates, biber, tütün, arpa, buğday, salatalık, patlıcan, kabak, börülce ve fasulye gibi ürünler de yetiştirilebilmektedir. Yan bir gelir olarak ise az miktarda da olsa meyvecilik görülmektedir. 

Altınözü Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Altınözü ilçesinde toplam 61.106 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,06'sı erkek olup geriye kalan %48,94'ünü kadın nüfus oluşturmaktadır. Son 10 yılda toplanan nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı oldukça stabil ve sabit bir biçimde ilerlemiştir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,83 olarak tespit edilmiştir. 

Altınözü ilçesine bağlı olan toplam 48 adet mahalle bulunmaktadır. Altınözü kiralık ev arayan okuyucularımızın daha kolay seçim yapabilmesi adına, bu mahallelerden en kalabalık olanlarının bir listesini aşağıda sıraladık:

  • Tepehan Mahallesi,
  • Keskincik Mahallesi,
  • Yenişehir Mahallesi,
  • Altınkaya Mahallesi,
  • Mayadalı Mahallesi,
  • Fatikli Mahallesi,
  • Toprakhisar Mahallesi,
  • Sofular Mahallesi.

Eğer siz de Altınözü merkezi kiralık ev gibi bölge içerisinde ev arıyorsanız ilçede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Altınözü Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.