/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Belencancel

Hatay Belen Kiralık Ev

araması için 5 ilan bulundu

Belen Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Belen kiralık konut arayışındaki takipçilerimize özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçe hakkında önemli bilgileri bu yazıda derledik. Belen, Hatay ilinin 15 ilçesinden birisidir. Amanos Dağlarında yer alır. Önemli bir merkez olan İskenderun'a çok yakındır. Belen, Türkiye'nin önemli geçitlerinden Belen Geçidi'ne sahiptir. Belen, Hatay il merkezine 54 kilometre uzaklıktadır. İlçe topraklarının kuzeyinde ve kuzeydoğusunda Kırıkhan, güneyinde Antakya, güneybatısında Arsuz ve kuzeybatısında İskenderun bulunur. Ayrıca Belen 184 km²'lik yüzölçümüyle Hatay yüzölçümünün %3,3'ünü oluşturur. Belen ilçe toprakları genelde dağlık alanlarla kaplıdır. Amanos Dağları üzerinde rakımı 624 metre yükseklikte bulunan Belen'in Akdeniz kesimine inen eğimli arazisinde yüksek vadiler ve platolar bulunmaktadır. Belen İlçe merkezi Amanos Dağları üzerinde dağlık bir alanda kurulmuştur. İlçenin en önemli akarsuları Deliçay, Soğanlı ve Belen çaylarıdır. Belen, Hatay'ın dağlar üzerinde kurulu tek ilçesidir. Belen ilçesinin doğal bitki örtüsünü makiler ve ormanlar oluşturur. Başlıca tarım ürünleri arpa, buğday, tahıl, patates, soğan, domates, patlıcan, portakal, limon, muz ve zeytin en çok yetiştirilen tarım ürünleridir. Aynı zamanda köylerde ve yaylalarda besicilik yoluyla hayvancılık yapılmaktadır. Belen ilçe merkezinden bağlı mahalle ve köylere ulaşım otobüs, minibüs ve dolmuşlar vasıtasıyla sağlanmaktadır. İlçe merkezinde günün her saatinde köylere dolmuş ve minibüs bulmak mümkündür.

Belen Kiralık Konut Bakanlar İçin Gezi Rehberi

Birçok tarihi güzelliğiyle turistlerin dikkatini çeken Belen ilçesi bünyesinde her yıl birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Amanos dağları’nda bulunan Belen ilçesi ve köprü görevini yapan Belen Geçidi görülmeye değerdir. İlk olarak Bakras Kalesi,  İlçeye 7-8 km uzaklığında bulunan Bakras Köyün bölgesinde yer alır. Büyük bir sarp dağın üzerindedir. Kalenin her iki tarafı vadi olup kale çok yüksek bir yerde kalmıştır. Kaleyi Ammuri kralı Dakianus yaptırdığı bilinmektedir. Bu bölgede eşiyle birlikte yolculuk yaparken eşi Atan düşüp ölmüştür. Eşinin anısına kale inşa edilmiştir. Hatay Şehitler Anıtı, İlçede bulunan bu anıt I. Dünya Savaşı döneminde, 1914 yılında, Fırka Komutanı Yarbay Musa Kazım Bey tarafından yaptırılmıştır. Gazi Abdurahmanpaşa Türbesi ise, Abdurahman Gazi bu ilçede doğum büyümüştür. Bu ilçe için çok hizmet etmiştir. Yöre halkı için önemli biridir. Sıklıkla türbesi ziyaret edilmektedir. Ermeni Kilisesi, Çarşı merkezinde bulunan bu kilise kim ve ne zaman tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Kilise 19. Yüzyılda Ermeniler tarafından yapıldığı söylenmektedir. Siz de Belen kiralık ev arayışlarınıza sitemizden yararlanabilirsiniz.

Belen Kiralık Konut Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki konutlarda ortalama alan 150 metrekaredir. Belen kiralık konut fiyatları ortalama ise 808 Türk Lirasıdır. Konut tipine göre dağılımda 110 metrekare alana sahip 2+1 evlerin kirası 652 Türk Lirası iken 155 metrekare alana sahip 3+1 evlerin fiyatı 760 Türk Lirasıdır. 

EmlakJet sizin için her şeyi kolaylaştırdı. İhtiyaçlarınıza en çok uyan evi hemen bulabilmek için emlakçıdan sahibinden kiralık ev Belen ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Belen Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.