/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yayladağıcancel
Hataycancel

Hatay Yayladağı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yayladağı Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenlere İlçe Rehberi

Yayladağı kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için, yazıyı mutlaka okumalısınız. Yayladağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Hatay iline bağlı bir yerleşim birimidir. Hatay, Akdeniz Bölgesi’nin en gelişmiş illerinden biridir ve kent 1.609.856 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Yayladağı ilçesi ise şehrin en sakin on üçüncü yerleşim birimidir. İlçe kent nüfusunun yaklaşık %2.20’sine ev sahipliği yapmaktadır. İlçede yerleşim milattan önceki çağlarda başlamıştır. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe, yedinci yüzyılda İslamiyet ile tanışmıştır. Semte egemen olan Abbasiler daha sonra da Selçuklular ilçenin iskan edilmesini sağlamıştır. İlçe merkezinin dokuzuncu ve onuncu yüzyılda kurulduğu bilinmektedir.

Yayladağı Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Yayladığı kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine, konumuna ve iklimine değindik. Yayladağı, Türkiye’nin en güneydeki ilçesidir. Suriye ile sınır komşusu olan olan ilçede bir adet gümrük kapısı ve sınır kapısı bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak ilçe, Altınözü, Samandağ ve Hatay’ın Merkez ilçesi Antaya ile komşu durumundadır. İlçe Hatay ilinin güney hattında yer almaktadır. Doğusunda ve güneyinde Türkiye-Suriye sınırı bulunmaktadır. İlçe, 465 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği ortalama 450 metredir. Semt, Yeditepe bucağından on bir kilometre uzakta bulunmaktadır. Daha sonra Karaköse ilçesine 15 kilometre, Kışlak semtine ise 18 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçe dağlık bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. Semtin doğusunda Yayladağı, batısında Kel Dağı, güneyinde Salcan Dağı ve kuzeyinde Ziyaret Dağları bulunmaktadır. İlçenin en önemli akarsuyu Kureyşi Deresi’dir. Yayladağı kiralık daire düşünenlerin bu koşulları göz önünde bulundurması önemlidir.

Yayladağı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

Yayladağı ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 35.460’a ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %56.80’i erkek,  %543.20’i ise kadındır.  Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmamıştır. Popülasyon sürekli olarak artmıştır. 2007 yılından sonra sürekli artan nüfusun artış hızı %22.47 olarak hesaplanmıştır. Yayladağı ilçesi kırk yedi mahalleden meydana gelmiştir. Köy ya da köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Biz bu mahalleleri, gelişmişliklerine göre siz Yayladağı kiralık ev bakanlar için aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun olan yerleşim birimi seçip, araştırmalarınızı orada yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Tutlubahçe Mahallesi 
 • Yukarıokçular Mahallesi 
 • Kurtuluş Mahallesi 
 • Çamlatı Mahallesi 
 • Karaköse Mahallesi 
 • Turfanda Mahallesi 
 • Çaksına Mahallesi 
 • Bezge Mahallesi 
 • Kışlak Mahallesi 
 • Sebenoba Mahallesi 
 • Şenköy Mahallesi 
 • Görentaş Mahallesi 

Eğer Yayladağı kiralık konut tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Yayladağı kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.