/static/img/logo.svg
search
Ataşehircancel

Ataşehir Kiralık Konut

araması için 440 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ataşehir Kiralık Konut Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Ataşehir kiralık konut tercihinde bulunacaklar için ilçenin coğrafi özelliklerinden , emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Gelin, Ataşehir’i birlikte daha yakından tanıyalım. Türkiye’nin en gelişmiş ve en kalabalık kenti İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan Ataşehir ilçesi, 2008 yılında Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ilçelerinden mahalleler alarak kurulmuştur. Ataşehir, güneybatısında Kadıköy, batısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, doğusunda Sancaktepe ve güneydoğusunda Maltepe ilçeleri ile komşudur. İlçenin toplam yüzölçümü 25,84 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. Ataşehir ilçesi, zemin ve toprak yapısının uygunluğu sebebiyle birçok inşaat firmasının dikkatini çekmektedir. Özellikle 2012 yılından itibaren ilçe, hızlı bir kentleşme sürecine girmiştir. Bu doğrultuda, Batı Ataşehir’deki büyük yapılar, Ataşehir’in silüetini belirlemiştir. 

 

Ataşehir Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomik Özellikleri 

Ataşehir kiralık ev arayışınız sırasında, kafanıza takılan veya merak ettiğiniz konulardan birisi ilçenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli ile alakalı olabilir. Ataşehir ilçesinin ekonomisi hizmet sektörü ağırlıklıdır. Bölgede yaşayanlar çevre ilçelerde bilhassa Kadıköy ve Ümraniye’de çalışmaktadır. Bölgede altı büyük alışveriş merkezi ile birlikte, çok sayıda restaurant, kafe ve banka bulunmaktadır. İlçede canlı bir sosyal hayat olduğu söylenebilir.

 

Ataşehir Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Ulaşım Bilgisi

Ataşehir kiralık daire düşünenlerin, ilçedeki ulaşım ağı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler.  Bölgede oldukça gelişmiş bir ulaşım ağı bulunmaktadır. 11 farklı hatta İETT seferleri yapılmaktadır. Ayrıca ilçe merkezinden kalkan minibüsler ile diğer yerleşim bölgelerine ulaşmak mümkündür. Yine ilçe merkezinden, Taksim ve Beşiktaş’a giden sarı minibüsler bulunmaktadır. Kadıköy- Kartal hattında yer alan Kozyatağı durağı da Ataşehir ilçesine ulaşmak için sıkça kullanılmaktadır. 

 

Ataşehir Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografik Yapısı

Öğrencilerin yoğunluklu olarak yaşadığı İçerenköy ve Kayışdağı ilçelerinde, emlak piyasası çok canlıdır. Eğer sahibinden kiralık daire Ataşehir Kayışdağı arayışı içerisinde iseniz, Haziran aylarına doğru hayallerinizdeki eve ulaşma şansınızın arttığını söyleyebiliriz. Zira okulların tatil olması ile birçok öğrenci memleketlerine dönmektedir. 

 

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, ilçedeki yaşayan kişilerin sayısı 416.318’e ulaşmıştır. Bu kişilerin %51.07’si kadın, geriye kalan %48,93’ü ise erkektir. Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan popülasyonda, gençler ağırlıktadır. Bu durumun en temel nedeni Yeditepe Üniversitesi’nin 26 Ağustos Yerleşkesi’nin Kayışdağı’nda bulunmasıdır. Ataşehir kiralık ev düşünen bir kişi, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilir:

 

 • İçerenköy Mahallesi
 • Kayışdağı Mahallesi
 • Barbaros Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Küçükbakkalköy mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Esatpaşa Mahallesi
 • Örnek Mahallesi
 • Ferhatpaşa Mahallesi
 • Mevlana Mahallesi 

 

Ataşehir Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, Ataşehir’de kiralık evler ortalama 100 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 17 Türk Lirası’dır. Daha açık bir ifade ile, Ataşehir kiralık daire tercih edecek bir kişinin ortalama 1721 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olması gerekmektedir.  Ancak kira bedeli, tercih edilen konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Ataşehir Atatürk Mahallesi kiralık daire düşünen bir kişinin, bu ortalama rakamın üstüne çıkması gerekecektir. Zira bu mahalledeki ortalama ev fiyatları 2.276 Türk Lirası’dır. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 67 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1465 Türk Lirası 
 • 2+1, 92 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1410 Türk Lirası
 • 3+1, 135 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1903  Türk Lirası 

 

Eğer Ataşehir kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçıları ziyaret edebilir veya Ataşehir kiralık daire günlük gibi ilanların dahi yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlakçıların Alması Gereken MYK Belge...

Emlakçıların Alması Gereken MYK Belge...

13 Aralık 2019

Değerli Konut Vergisi Beyannameleri N...

Değerli Konut Vergisi Beyannameleri N...

12 Aralık 2019

Konut Kredisi Faiz Oranları İnmeye De...

Konut Kredisi Faiz Oranları İnmeye De...

11 Aralık 2019

Merkez Bankası Ticari Ve Konut Kredis...

Merkez Bankası Ticari Ve Konut Kredis...

10 Aralık 2019

2023 Yılına Kadar 2 Milyon Hektar Ara...

2023 Yılına Kadar 2 Milyon Hektar Ara...

9 Aralık 2019

Ataşehir Kiralık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.