/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bakırköycancel

İstanbul Bakırköy Kiralık Ev

araması için 608 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bakırköy kiralık konut arayanlara ilçe rehberi

 

Bakırköy kiralık konut bakanlar için ilçeyi mercek altına aldık. İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan ilçelerinden biri olan Bakırköy’ün nüfusu 220 bin 974’dür. Güngören, Bahçelievler ve Küçükçekmece’ye yakın olan Bakırköy’ün 15 mahallesi bulunmaktadır. E-5 ve TEM otoyolunun geçtiği Bakırköy canlı ve hareketli bir ilçedir. Deniz yolu ulaşımıyla da uğrak yeri olan Bakırköy ayrıca hava ulaşımının da merkezindedir. Yeşiliyle doğasıyla nezih ve modern bir yapıya sahip olan Bakırköy’de yaşamak ayrıcalıktır diyebiliriz.

 

Bakırköy kiralık konut arayanlara mahalle bilgisi

 

Bakırköy’e bağlı olan Florya herkes tarafından bilinen ve sevilen bir yerdir. Şenlikköy olarak da anılan Florya lüks yaşamın yaygın olduğu bir muhittir. Eskiden sayfiye alanı olarak görülen Florya’da son 15 yıldır yerleşim artmıştır. Bunda artan nüfus yoğunluğunun büyük payı olurken Atatürk Havalimanı’na yakın olan Florya, gayrimenkul firmalarının da gözdesidir. Burada yaşamak isteyenler fiyatlar yüksek olduğundan dolayı kiralamayı tercih edebiliyor. Bakırköy kiralık daire seçeneklerini emlakjet.com’dan hemen inceleyebilirsiniz. Bakırköy’ün 15 mahallesi bulunmakta ve 15 mahalle de oldukça rağbet görmektedir. Yaşam kalitesinin yüksek olduğu Bakırköy kiralık konut arayabileceğiniz mahaller şöyle;

 

 • Ataköy 1. Mahallesi
 • Ataköy 2-5-6. Mahallesi
 • Ataköy 3-4-11. Mahallesi
 • Ataköy 7-8-9-10. Mahallesi
 • Basınköy Mahallesi
 • Cevizlik Mahallesi
 • Kartaltepe Mahallesi
 • Osmaniye Mahallesi
 • Sakızağacı Mahallesi
 • Şenlikköy Mahallesi (FLORYA)
 • Yenimahalle Mahallesi
 • Yeşilköy Mahallesi
 • Yeşilyurt Mahallesi
 • Zeytinlik Mahallesi
 • Zuhuratbaba Mahallesi

 

Bakırköy’ün uzun sahil şeridi, yeşili, doğası, canlılığı, sosyal yaşamı orayı her açıdan cazip kılıyor. Bakırköy’ün kültür  merkezleri, sosyal donatıları, konforlu ve lüks otelleri, lüks AVM’leri turizm potansiyelini de artırıyor. Bu yüzden de Bakırköy günlük kiralık konut bakanların sayısı da bir hayli fazla. 

 

Bakırköy’ün görülmesi gereken yerleri

 

Bakırköy’de görülecek yerler arasında Çarşı Camii, Ahmet Hatun Camii gibi Osmanlı motiflerinin yer aldığı eserler bulunur. Ayrıca Bizanslılar döneminden kalan eserlere de rastlanır. İstanbul’un tarihi Bakırköy olarak kabul edilirken bu güzellikleriyle Yeşilköy yalıları da birçok film ve diziye ev sahipliği yapmıştır. Bakırköy’ün tarihi eserleri arasında; 19. Yüzyılda yaptırılan Bakırköy Pamuklu Sanayi Müessesesi, Bakırköy Hamamı, Fildamı, Azatlı Baruthanesi, Florya Deniz Köşkü, Ayestefanos, Rus Anıtı da görülecek yerler arasında. Uzun bir sahil şeridine sahip olan Bakırköy’ün her bir köşesinde tarihi esintiler mevcut. Atatürk Ormanı bölge halkı için nefes alınacak çok büyük bir nimet ve gezinti yeridir. Yeşilin ve denizin iç içe olduğu bu güzel ilçenin yazın Ataköy, Yeşilköy, Yeşilyurt ve Florya plajları ilgi görür. Bakırköy’ün eski yerleşim yerleri arasında Cevizlik, Yenimahalle ve Sakızağacı Mahalleleri bulunurken Bakırköy kiralık konut Yenimahalle seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

Bakırköy kiralık daire seçmeniz için nedenler

 

İstanbul’a ekonomik yönden büyük katkıları olan Bakırköy’ün Atatürk Havalimanı’na yakın oluşu turizmini, sanayisini, ticaretini ve yerleşim yerlerini artırmıştır. İlçede eğitim seçenekleri de fazladır. Modern konutlarla bezeli olan Bakırköy’de bunun yanında, kimi yatırım için kimi yaşamak için ev bakarken, kimine de kiralık ev daha cazip geliyor. Yeni konut projeleriyle kabuk değiştiren Bakırköy günümüzde kalabalık ama bir o kadar da deniziyle yeşiliyle insana huzur veren bir kıvama gelmiştir. Bakırköy deyince akla gelen Ataköy’ün mimari düzeni bugün örnek teşkil etmektedir. Öyle ki Ataköy Türkiye’deki ilk uydu kent projelerinden birinin uygulandığı bölgedir. Ataköy 43 bin 36’lık bir nüfusla aslında bir ilden daha nüfusu barındırıyor. Bu da bugün 11 kısıma yayılan apartman bloğu şeklindeki siteleriyle mümkün kılındı. Ayrıca bu blokların merkeze yakın, ulaşımının kolay oluşu sahibinden Bakırköy kiralık konut Ataköy seçeneklerini de artırıyor.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bakırköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.