/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beşiktaşcancel
İstanbulcancel

İstanbul Beşiktaş Kiralık Ev

araması için 325 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Beşiktaş Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Beşiktaş kiralık konut düşünenler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Yazıyı okuduktan sonra, Beşiktaş’ı daha yakından tanımış olacaksınız. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Beşiktaş ilçesi, kentin en eski semtlerinde biridir. İstanbul Boğazı’nda 8.5 kilometrelik uzun bir sahil şeridine sahip olan Beşiktaş ilçesi, batısında Şişli ve Kağıthane, güneybatısında Beyoğlu, kuzeyinde ise Sarıyer ilçeleri ile komşudur. Semt, 11 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu hali ile, semtin en küçük ilçelerinden biridir. Ancak nüfus yoğunluğu bir hayli fazladır. Tarih boyunca çok çeşitli isimlerle anılan ilçe, Osmanlı kaynaklarında “Beştaş” olarak geçmektedir. Bölgeye ismini Barbaros Hayrettin Paşa vermiştir. İlçede Akdeniz iklimi ile karasal iklim arasında kalan mevsimler yaşanır. Fakat genellikle, yazlar sıcak ve yağışsız, kışlar ise ılıman ve yağışlı geçer. 

 

Beşiktaş Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler 

Beşiktaş kiralık ev tercih edecekler, ilçede yürütülen çok çeşitli sosyo-kültürel faaliyetlerden yararlanma imkanı bulacaktır. Bölgede, Boğaziçi, Galatasaray, Yıldız Teknik Üniversitesi gibi çok önemli eğitim kurumlarının kampüsleri bulunmaktadır. 8 farklı müzenin bulunduğu yerleşim yerinde, bugün Türk kültürel hayatına yön veren aktörlerden biri olan Beşiktaş Kültür Merkezi yer almaktadır.  İlçedeki ulaşım ağı son derece gelişmiş vaziyettedir. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin bulunduğu Beşiktaş’ta, çok sayıda otobüs, minibüs ve dolmuş hattı bulunmaktadır. Ayrıca metrobüsün Marmaray durağı olan Zincirlikuyu’da burada yer almaktadır. Son olarak ilçedeki en temel ekonomik faaliyet ticarettir. Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek ilçesi olan Beşiktaş’ta birçok iş merkezi bulunmaktadır. Kentin değeri en yüksek yerlerinden Nisbetiye Caddesi’de buradadır. 

 

Beşiktaş Kiralık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

İlçe nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yerleşim noktası Dikilitaş Mahallesi’dir. Sahibinden kiralık daire Beşiktaş Dikilitaş arayanlar, ilçenin rekabet hacmi en yüksek emlak piyasası ile baş etmek durumunda kalacaklardır. 01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, semtte yaşayan kişi sayısı 181.074’tür. Bu kişilerin %54.27’si kadın, geriye kalan %45.73’ü erkektir. 1930 yılında Beyoğlu’ndan ayrılarak ilçe haline gelen Beşiktaş, 23 mahalleden, 875 sokak ve caddeden oluşmaktadır. Beşiktaş kiralık daire düşünenler, ilçenin en kalabalık on mahallesinden birini tercih edebilirler:

 

 • Dikilitaş Mahallesi
 • Akat Mahallesi
 • Konaklar mahallesi
 • Gayrettepe mahallesi
 • Nisbetiye Mahallesi
 • Etiler Mahallesi
 • Mecidiye Mahallesi
 • Türkali Mahallesi
 • Ortaköy Mahallesi
 • Ulus Mahallesi 

 

Beşiktaş Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Beşiktaş’ta kiralık evler ortalama 110 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 26 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Çok daha açık bir ifade ile, Beşiktaş kiralık daire düşünen bir kişinin her ay ortalama 2895 Türk Lirası ödemesi gerekecektir. Ancak konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyon, ortalama fiyat üzerindeki en belirleyici değişkendir. Örneğin, Beşiktaş’ta 1+1 kiralık daireler yaklaşık 1915 Türk Lirası kira bedeline sahiptir.  Bu rakam, ortalama kira bedelinin epey altındadır.  Ev tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibi değişmektedir : 

 

 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 2.242 Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 3.324  Türk Lirası 
 • 4+1, 200 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 6.210  Türk Lirası 

 

Eğer Beşiktaş kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılara danışabilir veya Beşiktaş Çarşı kiralık daire ilanlarının da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.