/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beykozcancel
İstanbulcancel

İstanbul Beykoz Kiralık Ev

araması için 28 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Beykoz Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Genel Bilgileri

Kiralık ev bakarken kriteriniz İstanbul’un hem merkezine yakın hem de doğa manzarasıyla göz doyuran bir ilçede oturmak ise Beykoz tam da aradığınız bölge olacaktır. Boğaziçi’nin kuzeyinde Anadolu yakasında bulunan Beykoz; çevre köyleri, ormanları, boğazı ve korularıyla tanınmış bir ilçedir. Beykoz kiralık konut tercih edecekler için çevresindeki ilçeler; kuzeyinde Karadeniz, güneyinde Üsküdar, Ümraniye, Sultanbeyli ve Kartal ilçeleri, doğusunda Şile ilçesi, batısında ise İstanbul Boğazı bulunuyor. Beykoz ilçesi 2017 nüfus sayımına göre 251.087 kişidir. Kadın nüfusu 126,476 kişi, erkek nüfusu ise 124,611 kişidir. Yüzölçümü 310,39 kilometrekare olan Beykoz ilçesi İstanbul’un en büyük beşinci ilçesi konumundadır.

 

Beykoz İlçe Rehberi

Milattan önce 900’lü yıllara kadar dayanan tarihiyle ve İstanbul’da Yıldırım Bayezid tarafından fethedilen Osmanlı’nın fethettiği ilk yer olmasıyla Beykoz ilçesi büyük önem taşımaktadır. Osmanlı’da yaptırılan Anadoluhisarı ile şehrin en güzel ilçelerinden biri olan Beykoz, 1928 yılında Üsküdar ilçesinden ayrılarak ilçe idari yapısına geçmiştir.

 

Beykoz kiralık konut tercihi yapabileceğiniz toplamda 45 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlardan 20 tanesi Büyükşehir yasası ile  köy statüsünden mahalle yapısına dönüştürüldüğünden nüfusları azdır. Merkez nüfusunun çoğu Karadeniz illeri, Antalya, Bursa, İzmir ve Kıbrıs’tan gelen göçlerden oluşur. Köy nüfusu ise daha çok Ordu ve Görele’den gelmiş göçlerden oluşuyor. Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren sanayi ağırlıklı yapıların çoğalmasıyla genelde işçi kesimin tercih ettiği yerleşim yerinden son yıllarda üst gelir seviyesinden de yoğun talep görmektedir. En çok arananlardan Beykoz kiralık daire Acarlar mahallesi ilanlarına bakmak için listeleme sayfasındaki filtreleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

 

Beykoz İlçesi Mahalleleri

Beykoz kiralık konut tercih edebileceğiniz mahalleler; Cumhuriyet Mahallesi, Kavacık Mahallesi, Acarlar Mahallesi, Öyümce Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Anadolu Hisarı Mahallesi, Baklacı Mahallesi, Anadolu Kavağı Mahallesi, Kaynarca Mahallesi, Çengeldere Mahallesi, Fatih Mahallesi, Anadolufeneri Mahallesi, Paşabahçe Mahallesi, Akbaba Mahallesi, Bozhane Mahallesi, Çamlıbahçe Mahallesi, Alibahadır Mahallesi, Gümüşsuyu Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Göztepe Mahallesi,Paşamandıra Mahallesi, Göksu Mahallesi, Çiğdem Mahallesi, Dereseki Mahallesi, Kanlıca Mahallesi, Görele Mahallesi, Polonez Mahallesi, Göllü Mahallesi, İncirköy Mahallesi, İshaklı Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Kılıçlı Mahallesi, Merkez Mahallesi, Ortaçeşme Mahallesi, Mahmut Şevket Paşa Mahallesi,Tokatköy Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Riva Mahallesi, Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Poyraz Mahallesi, Yalıköy Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yeni Mahalle Mahallesi, Zerzavatçı Mahallesi. En çok tercih edilen Beykoz Soğuksu kiralık daire ilanları ve diğer mahalleleri incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Beykoz Kiralık Konut Piyasası Ve Kira Fiyatları

Beykoz kiralık konut tercih edecekler için ilçenin konut piyasası hakkında genel hatlar şu şekildedir;

 

  • Konut sıkıntısı konusunda plansız yapılaşma gözle görülür bir öneme sahiptir.
  • Nüfusunun dörtte biri tapusuz gecekondu tipi konutlarda ikamet etmekte olup imar durumu bu sebepten düzensizdir.
  • Altyapı eksiklikleri büyük ölçüde tamamlanmaya çalışılmaktadır.
  • Eski yerleşim alanlarından Yalıköy, Paşabahçe, Kanlıca, Merkez, Anadolu Hisarı semtlerinin bir kısmı müstakil ve eski tip konut tarzını korumuştur.
  • Boğaz sırtları olarak tabir edilen boğaz hattı semtlerinin yüksek kesimlerinde daha çok lüks villa tipi site konutların yoğunlaştığı yerlerdendir.
  • Beykoz ilçesi toplam konut sayısı 99.987 adet olup hanedeki ortalama kişi sayısı 3,46 olarak hesaplanmıştır.
  • Emlakjet bölge raporu analizine göre beykoz kiralık konut piyasasında ortalama bir daire 130 metrekare olup metrekare birim kira bedeli 17 TL’dir.

 

Konut tipine göre kira fiyatları ise; 70 metrekare 1+1 daire fiyatı; 1.260 TL, 100 metrekare 2+1 daire fiyatı; 1.488 TL, 138 metrekare 3+1 daire fiyatı; 2.208 TL, 206 metrekare 4+1 daire fiyatı; 3.968 TL ve 450 metrekare 5+2 daire fiyatı; 11.520 TL'dir. Sizde istediğiniz semte karar verdikten sonra emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Beykoz Çubuklu ve diğer bütün ilanları incelemek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.