/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çatalcacancel

İstanbul Çatalca Kiralık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Çatalca Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Çatalca kiralık konut tercihi yapmak isteyenler için ilçenin genel özelliklerini sizler için araştırdık. Kira piyasası ne durumda, hangi mahallelerinden kiralık konut tercih edebilirsiniz gibi birçok sorunuza Emlakjet.com farkı ile cevap bulabilirsiniz.

 

Çatalca İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Çatalca İstanbul’un nüfusu en az üçüncü, yüzölçümü bakımından en büyük ilçesidir. Nüfusu 2017 sayımlarına göre 69.057 kişidir. Bu nüfus, 35.224 erkek ve 33.833 kadından oluşmaktadır. Yüzdelik dilime göre ise nüfusun yüzde 51,01’i erkek, yüzde 48,99’u kadındır. Yüzölçümü ise 1.715 kilometrekare olan Çatalca ilçesinin büyük çoğunluğu ormanlık alandan oluşmaktadır. İstanbul’un batı sınırında kurulan ilçenin çevresindeki ilçeler ise şu şekildedir;

 

  • Batıda Silivri ilçesi ve Tekirdağ ili,
  • Doğuda Gaziosmanpaşa ilçesi, Avcılar ilçesi ve Küçükçekmece ilçesi,
  • Güneyde Büyükçekmece ilçesi,
  • Kuzeyde Karadeniz bulunmaktadır.

 

Çatalca ilçesinin hem Marmara Denizine hem de Karadeniz’e kıyısı bulunuyor ve sahil uzunluğu 135 kilometre olarak hesaplanmıştır. İlçe, İstanbul şehir merkezine 55 kilometre uzaklıkta ve İstanbul Tekirdağ il sınırında konumlanmıştır. Büyükşehir yasasına bağlandıktan sonra köyleri mahallelere bağlanmış 39 adet mahallesi bulunmaktadır. Çatalca köylerinde kiralık ev arayışındaysanız listeleme sayfalarımızdaki mahalleler filtrelemesine göz atabilirsiniz.

 

Çatalca Kiralık Konut Tercihi Yapacaklar İçin İlçenin Ekonomisi

Çatalca kiralık daire tercihi yapacaklar için ilçenin ekonomisine baktığımızda tarım, sanayi ve hayvancılık yoğunluktadır. Sanayi bitkisi olan ayçiçeği tarım alanlarındaki en fazla ekilen ürünlerdendir. Ayçiçeği dışında Çatalca ilçe sınırı içerisinde tarım yapılan ürünler ise şu şekildedir;

 

  • Arpa,
  • Karpuz,
  • Kavun,
  • Mevsim sebzeleri.

 

Hayvansal gıda üretiminde Ülke ekonomisinde önemli bir yere sahip olan Çatalca ilçesi tereyağı, yoğurt ve peynir başta olmak üzere birçok ürünün üretimi yapılmaktadır. Çatalca kiralık konut arayanlar için bir diğer iş sahası ise ilçedeki taş ocaklarından çıkarılan grafit taşıdır. Bunun yanında birçok büyük sanayii kuruluşu bulunmakta ve tekstil fabrikaları ve gümrük depolama alanları yoğunlukta olmak üzere ilçe ekonomisini desteklemektedir. Ayrıca Trakya Serbest Bölge de Çatalca’da bulunmaktadır. Çatalca ilçesinde bulunan 20 adet rüzgar türbinli elektrik santrali de 60 megawatt gücünde elektrik üretimi sağlamaktadır. En çok aranan bölgelerinden biri olan Çatalca Kestanelik kiralık ev ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

 

Çatalca Kiralık Konut Arayanlara İlçe Kira Piyasası

Çatalca il idari yapısından 1926 yılında ilçe haline getirilmiştir. Toplamda 39 adet mahallesi bulunan ilçede 45.033 adet konut, 6.152 adet işyeri bulunuyor. Hane başına düşen kişi sayısının ortalaması ise 2.99 kişi olarak hesaplanmıştır. Çatalca kiralık konut araştırması yaparken seçeceğiniz konut tipinden önce bölgedeki evlerin ortalama birim fiyatı önem arz eder. 2019 Ocak ayı Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Çatalca’da ortalama alan 105 metrekare, ortalama birim kira fiyatı ise 10 TL/metrekare olarak hesaplanmaktadır. Konut tipine göre kira piyasası ise şu şekilde;

 

  • 90 metrekare 2+1 daire 929 TL,
  • 125 metrekare 3+1 daire 1.046 TL

 

Genel hatları ile Çatalca’yı tanıtmaya çalıştık. Sizde eğer bu ilde kendinize bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Hayalinizdeki evin ilanlarına kolay ve hızlı ulaşabilmek için sizde emlakçıdan veya sahibinden Çatalca kiralık konut ilanlarına hemen göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çatalca Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.