/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gaziosmanpaşacancel
İstanbulcancel

İstanbul Gaziosmanpaşa Kiralık Ev

araması için 206 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gaziosmanpaşa Kiralık Konut Seçim Rehberi

İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan Gaziosmanpaşa ilçesi, 1963 yılından beri ilçe statüsündedir. Avrupa yakasının hızla gelişmekte olan bölgelerindendir. İstanbul’un uzun süre en çok nüfusa sahip olan ilçesi unvanına sahip olan Gaziosmanpaşa 2009 yılında Arnavutköy ve Sultangazi ilçeleri sebebiyle bu unvanını kaybetmiştir. 2017 yılı nüfus sayımı rakamlarına göre 497.959 kişi ile kalabalık ilçe sıralamasında 9. sıraya gerilemiştir. Gaziosmanpaşa kiralık konut tercih edecekler için ilçe hakkında merak ettiklerinizi araştırdık. Seçim rehberimiz ile birlikte istediğiniz lokasyona hızlıca karar verebilirsiniz.

 

Gaziosmanpaşa Kiralık Konut Tercih Edebileceğiniz Mahalleler

İlçeye ismini veren Osman Paşa Osmanlı Rus Savaşı’ndaki Plevne Savunması’ndaki başarısıyla ün kazanmıştır. Başarılarına istinaden Sultan 2. Abdülhamid tarafından kendisine Gazi unvanı verilmiştir. Gaziosmanpaşa kiralık daire seçeneklerine göz atabileceğiniz mahalleler;

 

 • Barbaros Mahallesi,
 • Kazım Karabekir Mahallesi,
 • Karadeniz Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Yeni Mahalle Mahallesi,
 • Karayollar Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Bağlarbaşı Mahallesi,
 • Mevlana Mahallesi,
 • Şemsipaşa Mahallesi,
 • Yıldıztabya Mahallesi,
 • Sarıgöl Mahallesi,
 • Fevzi Çakmak Mahallesi,
 • Yenidoğan Mahallesi,
 • Karlıtepe Mahallesi,
 • Pazariçi Mahallesi

 

Gaziosmanpaşa İlçesinde Eğitim ve Sağlık Hizmetleri

Gaziosmanpaşa ilçe genelinde 32 tane resmi ilk ve ortaokul seviyesinde okul, 12 tane lise, 10 tane özel eğitim kurumları ve 5 adet yaygın eğitim kurumları bulunuyor. Nüfusun yüzde 812’i bir öğrenim kurumundan mezun olduğu sayımlarda kayıtlara geçmiştir. Bunların yüzde 75,7’si ilkokul, yüzde 12,9’u ortaokul ve dengi okullardan, yüzde 9,2’si lise ve dengi okullardan, yüzde 2,2’si yükseköğretim kurumlarından mezundur.

 

Gaziosmanpaşa kiralık konut tercihi yapmak isteyenler için bölgedeki sağlık hizmetleri ise şu şekilde sağlanıyor; ilçe mahallelerinde bulunmak üzere 13 adet sağlık ocağı, 7 adet özel hastane bulunuyor. Ayrıca ilçede 4 adet özel diyaliz merkezi ve özel laboratuvar hizmet veriyor. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi ilçe içerisinde konumlanmıştır.

 

Gaziosmanpaşa İlçe Ekonomisi

Gaziosmanpaşa kiralık konut tercihi yapmak isteyenler için ilçenin ekonomik durumu ile genel bilgileri araştırdık. İlçe genelinde 172.949 adet konut bulunmasının yanı sıra 26.226 adet işyeri bulunmaktadır. Ekonomik hayatın temeli dış üretim faaliyetleri ve küçük esnaf oluşturmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ilçe nüfusunun yüzde 60’ına yakını bu işlerde çalışmaktadır. Esnaf ve Sanatkarlar Birliği’nin açıkladığı verilere göre genel olarak; konfeksiyon, oto tamir, aydınlatma sistemleri, metalurji, elektronik tesisatçılığı ve tosna-tesviye alanlarında faaliyet gösteriliyor.

 

Gaziosmanpaşa Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Sosyal Yaşam Alanları

Göktürk Göleti, Marmaracık Koyu ve Kömürcü Bendi, Aziz Paşa Mesiresi, Mehmet Akif Parkı, Karınca Çocuk Oyun Parkı ve Galaxia Game Park gibi sosyal tesislerden ilçe halkı faydalanmaktadır.

 

Gaziosmanpaşa Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Kira Piyasası

Gaziosmanpaşa kiralık konut fiyatları hakkında bilgi edinerek ev seçiminde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Konut tercihi yaparken bölge kiraları hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Emlakjet Ocak 2019 Bölge raporu verilerine göre kira piyasandaki ortalama alan 100 metrekare, ortalama birim kira fiyatı 15 TL/metrekare’dir. Konut tiplerine göre kira piyasası;

 

 • 1+1 78 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.647 TL,
 • 2+1 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.353 TL,
 • 3+1 136 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.991 TL,
 • 4+1 168 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 3.041 TL,
 • 4+2 170 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.652 TL,
 • 5+1 170 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.624 TL’dir.

 

Bölgenin içerisindeki konut tiplerinin kiralama fiyatları bulunduğu mahalleye, konutun özelliklerine ve site koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Sizde istediğiniz özelliklere sahip olan evinizi kolaylıkla bulabilmek için emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Gaziosmanpaşa Küçükköy mahallesi gibi diğer mahallelere ulaşabilmek için ilan listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.