Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Kadıköy Göztepe Mahallesi Kiralık Ev

araması için 12 ilan bulundu
search
Göztepe Mahallesicancel
Kadıköycancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
1.000 - 2.500 TL
2.500 - 4.000 TL
4.000 - 6.500 TL
6.500+ TL
TÜM FİYATLAR

Göztepe Mahallesi Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Göztepe Mahallesi kiralık konut arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Göztepe Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Göztepe Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Göztepe Mahallesi Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Göztepe Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Kadıköy ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakası’nda konumlanmıştır. Göztepe Mahallesi’nin etrafında Üsküdar, Maltepe ve Ataşehir gibi ilçeler bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Fenerbahçe Anadolu Lisesi, Göztepe İlkokulu ve Ali Haydar Ersoy Ortaokulu yer almaktadır. Mahallede bulunan Özgürlük Parkı ve Çetin Emeç ve Demokrasi Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Göztepe Polis Karakolu, bu mahallede yer almaktadır. Özel Lifemed Tıp Merkezi’nin bu mahalle içerisinde yer alması, konut seçimi sürecinde önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Göztepe Mahallesi Kiralık Konut Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Göztepe Mahallesi sahibinden kiralık konut arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Göztepe Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Göztepe Mahallesi, 0-1 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Kadıköy – Tavşantepe: M4 kodlu metro hattı,
  • Bostancı – Kadıköy: 10B kodlu otobüs hattı,
  • Pendik – Kadıköy: 17 kodlu otobüs hattı,
  • Ferhatpaşa – Kadıköy: 19Y kodlu otobüs hattı,
  • Taşdelen - Kadıköy: 9K kodlu otobüs hattı,
  • Kadıköy – Göztepe: GZ2 kodlu otobüs hattı.

Göztepe Mahallesi Kiralık Konut Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Göztepe Mahallesi’nde toplam 39.833 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 135 metrekaredir. Ortalama bir Göztepe Mahallesi sahibinden kiralık ev 2.822 Türk lirasıdır.

İstanbul Kadıköy Göztepe Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.