/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kağıthanecancel

İstanbul Kağıthane Kiralık Ev

araması için 782 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kağıthane Kiralık Konut Seçim Rehberi

İstanbul gibi bir metropolde şehrin merkezi yerlerinde ev kiralamak bütçeleri bir hayli zorluyor. Ancak ulaşım ağlarının gelişmesiyle birlikte merkezi yerlerde oturmak yerine oraya en kısa sürede ulaşılabilecek semtlerde oturmak ve bütçeye daha uygun evler kiralamak günümüzde en çok tercih edilenlerden. İşte Kağıthane kiralık konut bu bağlamda hem merkezi bölgelere yakınlığıyla hem de hızla gelişerek modernleşen görüntüsüyle en fazla aranan semtlerden biri. Emlakjet sizler için bölgede merak ettiğiniz tüm konuları araştırdı. İlçedeki eğitim kurumları, spor hizmetleri, sosyal faaliyetler ve genel hatlarıyla ulaşım hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

 

Kağıthane Kiralık Konut Seçecekler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kağıthane ilçesi İstanbul’un Avrupa yakasındadır. 2017 nüfus sayım verilerine göre ilçenin nüfusu 442.694 kişidir. Bu nüfusun 223.598’i erkek, 219.096’sı kadın olarak belirlenmiştir. Kağıthane ilçesine komşu olan diğer ilçeler ise şu şekilde; Doğusunda ve güneyinde Şişli ilçesi, Güneybatıda Beyoğlu ilçesi, Kuzeyde Sarıyer ilçesi, Kuzeydoğuda Beşiktaş ilçesi, Batıda Eyüpsultan ilçesi ve Kağıthane Deresi’nin sonunda da Haliç’e kıyısı bulunmaktadır.

 

Kağıthane ilçesi ismini daha önceleri bölgede fazlaca bulunan kağıt imalathanelerinden almaktadır. !987 yılından beri ilçe statüsündedir. Kağıthane kiralık daire tercihi yapabileceğiniz 20 adet mahallesi bulunmaktadır. Kağıthane ilçesinin en büyük mahalleleri ise;

 

  • Seyrantepe mahallesi,
  • Merkez mahallesi,
  • Hamidiye mahallesi ve
  • Talatpaşa mahallesi’dir.

 

Kağıthane İlçesinde Eğitim Kurumları ve Sağlık Hizmetleri

Kağıthane kiralık konut tercihi yapacaklar için ilçede bulunan eğitim kurumlarını ve sağlık hizmetlerini araştırdık. İlçe genelindeki nüfusun 15 yaşın üzeri okuma yazma bilenlerin oranı yüzde 88,35’dir. İlçede bulunan eğitim kurumları;

 

  • Okul öncesi eğitim kurumları 6 adet,
  • İlkokul ve ortaokul toplam 49 adet,
  • Lise 15 adet eğitim hizmeti vermektedir. 

 

İlçedeki sağlık hizmetleri büyük ölçüde Kağıthane Devlet Hastanesi tarafından sağlanmaktadır. Bunun dışında ilçede her mahallede bulunan 22 adet sağlık ocağı ve 40 adet eczane ilçe sakinlerine hizmet vermektedir. İlçenin en çok tercih edilen Kağıthane merkez kiralık daire seçeneklerine ulaşabilmek için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

 

Kağıthane İlçesinde Spor ve Kültür

Kağıthane ilçesi Merkez mahallesinde Hasbahçe Spor Kompleksi bulunmaktadır. Komplekste futbol sahası, basketbol sahası, voleybol sahası, cirit ve güreş sahaları bulunmaktadır. Kağıthane kiralık konut tercihi yapacaklar için ilçede farklı lokasyonlarda spor alanları bulmak mümkün ayrıca ilçe genelinde 2 adet yüzme havuzu ve spor salonu bulunmaktadır. Özel spor salonları sayısı ise 30’a yakındır. 

 

Kağıthane Kiralık Konut Tercih Edecekler için İlçe Ulaşımı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü otoyolları Avrupa yakası istikametinde Kağıthane ilçesinden geçmektedir. Okmeydanı ve Hasdal kavşakları arasındaki diğer bir otoyol ise O-1 ve O-2 otoyollarını birbirine bağlamaktadır. İstanbul Havalimanını il merkezine bağlayan iki otoyoldan biri Kemerburgaz ve Göktürk mevkii üzerinden Hasdal’a entegre olarak Kağıthane ilçe sınırlarından geçmektedir. Kağıthane kiralık konut tercihi yapacak olanlar için bölgede yapılacak olan projelerin kira piyasasına etkisi fazla olacaktır. Yeni açılması planlanan Kabataş – Mahmutbey metro hattı ise ilçenin güneyinden geçecektir.

 

Ayrıca bir diğer yapımı planlanan Büyük İstanbul Tüneli (Üç katlı tüp geçit) Anadolu yakası bağlantısı Avrupa yakasında Hasdal Kavşağından yüzeye çıkacak ve ilçe ulaşımını ilçeler arasında büyük oranda değiştirecektir. Kağıthane ilçe içi ve ilçeler arası ulaşım büyük ölçüde İETT, Özel Halk Otobüsü, Minibüs ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. İstinye – İTÜ - Ayazağa – Kağıthane ile Üçüncü Havalimanı – Gayrettepe metro hattı ilçeden geçen metro hattıdır. Sizde hayalinizdeki evi en kolay ve en rahat şekilde bulabilmek için emlakçıdan veya sahibinden kiralık daire Kağıthane Sanayi mahallesi ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kağıthane Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.