/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Küçükçekmececancel

İstanbul Küçükçekmece Pansiyon Kiralık Daire

araması için 514 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Küçükçekmece Kiralık Konut Arayışındakilere ilçe Rehberi

Küçükçekmece kiralık konut düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bu yazıyı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Küçükçekmece, Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. İlçe ismini, çevresine kurulduğu gölden alır. Batısında Avcılar, kuzeyinde Başakşehir, doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, güneyinde ise Bakırköy ile komşudur. İlçenin güney hattı Marmara Denizi’ne uzanmaktadır. 1987 yılında Bakırköy’den ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur. 1992 yılında Avcılar’ın, 2009 yılında da Başakşehir’in ayrılması ile bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. İlçenin toplam yüzölçümü 127 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği ise yalnızca 70 metredir. Osmanlı İmparatorluğu’nun tapu tahrir defterlerinde, Çekmek-i Küçük olarak geçen ilçe, İstanbul’un refah seviyesi en yüksek 12. Yerleşim bölgesidir. 

 

Küçükçekmece Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Küçükçekmece kiralık ev tercihinde bulunacaklar, ilçenin eğitim ve sağlık hizmetleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kamu hizmetlerinin oldukça geliştiği ilçede, 62 ilköğretim okulu, 37 adet lise bulunmaktadır. Bu liselerin dördü Anadolu Lisesi’dir. İlçede faaliyet gösteren devlet okullarının sayısı 96 olarak bilinmektedir. Ayrıca bölgede 3 adet kültür merkezi de hizmet vermektedir. İstanbul Arel Üniversitesi,  İstanbul Aydın Üniversitesi ve Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin kampüsleri burada bulunmaktadır. İlçede çok sayıda sağlık kuruluşu bulunmaktadır.  8 adet özel hastanenin bulunduğu ilçede, iki tane tam teşekküllü vakıf üniversitesi hastanesi bulunmaktadır. Ayrıca 200’e yakın aile hekimi ilçede çalışmaktadır. Dolayısı ile, sağlığınızla ilgili herhangi bir acil durumda, başvurabileceğiniz çok sayıda kurum ve kuruluş bulunmaktadır. 

 

Küçükçekmece Kiralık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi 

Listenin en sonunda yer almasına rağmen, Küçükçekmece Yeşilova’da kiralık daire arayanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Eğer siz de benzer bir tercihe sahipseniz, rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. 01 Şubat 2019 Tarihli TÜİK Verilerine göre,  ilçede yaşayanların sayısı 770.317 kişiye ulaşmıştır. Bu hali ile Küçükçekmece, İstanbul’un en kalabalık yerleşim yerlerinden biridir. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılmıştır.  İlçe, 25 mahalle ve iki köyden oluşmaktadır. Küçükçekmece kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, aşağıdaki on mahalleden birini seçebilirler:

 

 • Atakent Mahallesi
 • Halkalı Merkez Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Kanarya Mahallesi
 • Mehmet Akif Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • İstasyon Mahallesi
 • Tevfikbey Mahallesi 
 • Yeşilova Mahallesi 

 

Küçükçekmece Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Küçükçekmece’de kiralık evler 94 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira 14 Türk Lirası’dır. Bu bilgiden hareketle,  Küçükçekmece kiralık daire düşünen bir kişinin her ay yaklaşık 1338 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Ancak bu ortalama veri, seçtiğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin sahibinden kiralık daire Küçükçekmece Kanarya arayışında olan bir kişinin, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daireye 838 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibi değişmektedir: 

 

 • 1+1, 65 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.103 Türk Lirası 
 • 2+1, 90 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.189 Türk Lirası
 • 3+1, 130  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.148   Türk Lirası

 

Eğer Küçükçekmece kiralık konut arayışınızda kararlı iseniz, ilçedeki emlakçılar ile iletişim kurabilir veya  Küçükçekmece günlük kiralık daire gibi ilanların dahi yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Küçükçekmece Kiralık Ev
İstanbul Küçükçekmece Pansiyon fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da İstanbul Küçükçekmece Pansiyon seçenekleriyle filtreleyip en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Pendik Bahçelievler Mahallesi
 • Gözdagında
 • Gözdağı Ler
 • İstanbul Küçükçekmece Pansiyon
 • Pendik Bahçelievler Mahallesi Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.