/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şilecancel

İstanbul Şile Kiralık Ev

araması için 14 ilan bulundu

Şile Kiralık Konut Seçim Rehberi

Sezonluk, günlük ya da sürekli oturma amaçlı ev kiralamak isteyenler için İstanbul’un sahil ilçesi olan Şile kiralık konut birinci tercih olmaktadır. Şile’de ev kiralamayı düşünenlere Emlakjet ilçe rehberiyle bölge hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz. Şile hakkında genel bilgilerin yanı sıra, bölgenin tarihi yerleri, sağlık hizmetleri, ulaşımı ve konut kira piyasasını sizler için araştırdık.

 

Şile İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Şile ilçesi İstanbul’un Anadolu yakasında bulunmaktadır. Marmara Bölgesinin kuzeydoğusunda Karadeniz’e kıyı konumdadır. İlçe güneyde Pendik ilçesi ve Kocaeli ilinin Gebze ilçesi, kuzeyde Karadeniz, batıda Beykoz ilçesi, güneydoğuda Kocaeli ilinin Derince ve Körfez ilçeleri, güneybatıda Çekmeköy ilçesi bulunur. İlçe toplam yüzölçümü 712 kilometrekaredir. 2017 yılı nüfus verilerine göre ilçede yaşayan vatandaş sayısı 35.131’dir. İstanbul’un en az nüfusu olan 2. ilçesi konumunda olan Şile nüfusunun yüzde 51,83’ü erkek, yüzde 48,17’si kadındır. Şile kiralık konut seçimi için tercih edebileceğiniz 62 tane mahallesi bulunmaktadır.

 

İlçenin bulunduğu konum ve coğrafyası sebebiyle şehirleşme çok azdır. İstanbul’un yazlıkçı semti olarak bilinen mahalleleri büyükşehir kanunu ile köy statüsünden geçiş yapmıştır. Dolayısıyla nüfusları köy nüfusuna eşdeğerdir. Şile kiralık daire seçimi yaparken en fazla nüfusu olan mahalleler şunlardır;

 

 • Çavuş mahallesi nüfusu 8.576,
 • Balibey mahallesi nüfusu 3.398,
 • Ağva Merkez mahallesi nüfusu 1.973,
 • Ahmetli mahallesi 1.815’dir.

 

Şile İlçesine Ulaşım

İstanbul şehir merkezine 60 kilometre uzaklıkta olan Şile ilçesine araçla 45 dakikalık sürüş ile ulaşım sağlanabilmektedir. Aynı zamanda toplu taşıma için Üsküdar ve Harem ilçelerinden her gün belli saatlerde olmak üzere Şile ve Ağva’ya yolcu otobüs seferleri düzenlenmektedir. Şile kiralık konut ve günlük kiralık daire tercihi yapmak isteyenlere toplu taşıma için sefer saatlerini takip etmek oldukça önemlidir.

 

Şile Kiralık Konut Tercihi Yapacaklar için İlçenin Yaz Sezonu

Şile hem sahil kesimi hem de iç kesimlerindeki doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine görsel bir şölen sunmaktadır. İnce kumlu uzun sahili ile yaz mevsiminde İstanbul’luların olduğu kadar yakın şehirlerde yaşayanların da gözdesidir. Şile kiralık konut tercihi yapacak olanların yaz aylarında daha yoğun aranan evler arasında seçenekleri azalmaktadır. Sezonluk Şile’de kiralık yazlık eşyalı ya da günlük kiralık olarak seçme şansı bulunan evler ile yaz mevsiminde Şile’de tatil yapmak için gelenlerin sayısı bir hayli fazladır. Sezon dışında ev kiralamak daha az maliyetli ve daha çok seçenek bulunabilmektedir. 

 

Şile’de Bulunan Tarihi ve Kültürel Mekanlar

Şile ilçesinin ekonomisinin büyük bir gelir kaynağı turizm ile sağlanmaktadır. Denizi ve tarihi değerleri ile birlikte turizmin en canlı olduğu sezonu Haziran ve Eylül ayları arasındadır. Şile kiralık konut seçerken bilinmesi gereken bazı önemli tarihi mekanlar ise şu şekilde;

 

 • Şile Kalesi,
 • Şile Feneri,
 • Şile Evleri,
 • Yeşilvadi (Hasanlı mah.),
 • Lahit Mezar (Sortullu Mah.),
 • Papazın Çeşmesi (Kabakoz Mah.),
 • Osmanlı Hamamı ve Vaftiz Yeri (Yeniköy mah.)

 

Şile Kiralık Konut Seçimi Yapacaklara Konut Kira Piyasası

Emlakjet Ocak 2019 Bölge raporu verilerine göre Şile kiralık konut piyasasında ortalama birim kira fiyatı 13 TL/metrekare olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre ortalama kira fiyatları ise; 1+1 63 metrekare daire 1.097 TL, 2+1 90 metrekare daire 1.183 TL ve 3+1 120 metrekare daire 1.522 TL’dir. Hayalinizdeki evi bulabilmek için en çok aranan Şile Çavuş mahallesi kiralık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Şile Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.