/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Üsküdarcancel

İstanbul Üsküdar Kiralık Ev

araması için 514 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Üsküdar Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Emlakjet ev arayışında olanlara bölge hakkında genel bilgilere ulaşabilmeniz için ilçe rehberi hazırladı. Üsküdar kiralık konut tercihi yapmadan önce içeriğimize göz atabilir ve istediğiniz lokasyona kolayca karar verebilirsiniz. Marmara Denizi ile İstanbul Boğazının birleştiği yerde İstanbul Anadolu yakasında bulunan Üsküdar Kocaeli Yarımadasının en batısında konumlanmıştır. Çevresinde Kadıköy, Ümraniye ve Beykoz ilçeleri bulunmaktadır. İki yakası tepelerden oluşan denize açılan bir vadi içinde kurulmuştur. En yüksek noktası 268 metrelik Büyük Çamlıca Sefa Tepesidir.

 

Toplam yüzölçümü 36 kilometrekare olan Üsküdar kiralık daire seçimi yapabileceğiniz 33 adet mahallesi bulunmaktadır. 2017 yılı verilerine göre nüfusu 533.570 kişi olan ilçenin en fazla nüfusu olan mahalleleri;

 

  • Cumhuriyet Mahallesi 36.237,
  • Yavuztürk Mahallesi 34.355,
  • Ünalan Mahallesi 34.162,
  • Bulgurlu Mahallesi 30.753,
  • Acıbadem Mahallesi 24.747 kişidir

 

Üsküdar Kiralık Konut Tercih Edecekler için İlçe Tarihi Yapıları

İstanbul’un en önemli Türk yerleşmelerinden biri olmasının yanı sıra Osmanlı Dönemi ile birlikte imar faaliyetleri artış göstermiştir. Döneminde Üsküdar ve çevresine camii, hamam, yalılar, köşkler, sahil sarayları inşa edilmiştir. Kız kulesi bunların başlıcaları sayılabillmektedir. Aynı zamanda birçok önemli kişiye ev sahipliği yapmış olan Üsküdar’da Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi bulunmaktadır. Üsküdar kiralık konut seçimi yaparken her sokakta ayrı bir tarihi dokuya tanıklık edebilirsiniz. Günümüzde hala az sayıda kendisini korumakta olan tarihi Üsküdar cumbalı ahşap evleri göze çarpmaktadır.

 

Bir açık hava müzesi sayılabilecek nitelikte olan Karacaahmet Sultan Dergahının içinde bulunmakta olan Karacaahmet Mezarlığı ise İstanbul’un bu yakasındaki en büyük Müslüman mezarlığıdır. Diğer yandan Kuzguncuk’ta bulunan Ayios Yeoryios Kilisesi, Ayios Panteleymon Kilisesi ve Ayazması, İlya Proiti Rum Ortodoks Kilisesi ve Beth Yaakov Sinagogu gibi çeşitli dini yapıları içerisinde barındırma özelliği taşımaktadır. Üsküdar ucuz kiralık daire seçeneklerine ulaşmak için listeleme sayfamızı kira fiyatları filtrelemesi ile inceleyebilirsiniz.

 

Üsküdar Kiralık Konut Seçimi Yapacaklara İlçe Ulaşımı

Üsküdar İstanbul’un Anadolu yakası ulaşım ağının merkezi sayılmaktadır. Diğer merkezi nokta olan Kadıköy’e göre çok daha çeşitli ulaşım ağlarına ulaşım sağlamak mümkündür. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Anadolu ayağı Üsküdar sınırları içerisindedir. Köprünün izlediği yol olan E-5 Karayolu ile Anadolu yakasındaki tüm ilçelere ulaşım sağlanabilmektedir. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bağlantı yoluyla ise Kavacık, Beykoz ve Avrupa yakasına ulaşım mümkündür. Harem Otobüs Terminali ile birlikte şehirlerarası otobüs yolculuğu ile Türkiye’nin neredeyse her noktasına gidebilmek mümkün olmaktadır. Üsküdar kiralık daire iskeyele yakın olmasını istiyorsanız Harem çevresindeki ilanlara bakmayı tercih edebilirsiniz. Üsküdar’da ulaşım kara ve deniz yolunun yanında yoğun olarak raylı sistemler ile de sağlanmaktadır. Marmaray, Üsküdar – Çekmeköy Metro hattı ile günde milyonları geçen bir sayı ile Üsküdar üzerinden yolculuk edilmektedir.

 

Üsküdar Kiralık Konut Arayışında Olanlara İlçe Kira Piyasası

Emlakjet Ocak 2019 Bölge raporu verilerine göre ilçe kira piyasasında ortalama alanın 100 metrekare olduğunu görüyoruz. Metrekare birim fiyatı ise ortalama 17 TL olarak hesaplanmıştır. Seçeceğiniz evin bulunduğu konum, konut yaşı ya da barındırdığı özellikler gibi ya da tarihi yapılara yakınlığına bağlı olarak kiralama fiyatı değişiklik göstermektedir. Bölge geneline bakıldığında ortalama konut kira fiyatları şu şekildedir;

 

  • 1+1 65 metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 1.248 TL,
  • 2+1 85  metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 1.516 TL,
  • 3+1 125  metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 1.980 TL,
  • 3+2 160  metrekarelik daire kira fiyatı ortalama 2.958 TL’dir.

 

Hayalinizdeki eve çabucak ulaşabilmek için sizde emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Üsküdar Doğancılar Yokuşu gibi lokasyonlara ulaşmak için ilan listeleme sayamızı detaylı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Üsküdar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.