Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Zeytinburnu Maltepe Mahallesi Kiralık Ev

araması için 7 ilan bulundu
search
Maltepe Mahallesicancel
Zeytinburnucancel
İstanbulcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Maltepe Mahallesi Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Maltepe Mahallesi kiralık konut arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Maltepe Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, konut piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Maltepe Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Maltepe Mahallesi Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Maltepe Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Zeytinburnu ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda konumlanmıştır. Maltepe Mahallesi’nin etrafında Bakırköy, Güngören ve Fatih ilçeleri bulunmaktadır.  

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi ve Fatih Çok Programlı Anadolu Lisesi yer almaktadır. Davutpaşa Bircan Eresin Cami, mahallede yer alan dinî mekânlar arasındadır. Koç Üniversitesi Hastanesi’nin bu mahallede bulunması önemli bir avantaj oluşturmaktadır.

Maltepe Mahallesi Kiralık Konut Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkânları

Maltepe Mahallesi sahibinden kiralık konut arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Maltepe Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Maltepe Mahallesi, D100 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Gebze – Halkalı: Marmaray tren hattı,
  • Avcılar – Zincirlikuyu: 34 kodlu metrobüs hattı,
  • Avcılar – Söğütlüçeşme: 34AS kodlu metrobüs hattı,
  • Yenikapı – Atatürk Havalimanı: M1A kodlu metro hattı,
  • Yenikapı – Kirazlı: M1B kodlu metro hattı,
  • Yeşilpınar – Otogar: 39O kodlu otobüs hattı,
  • Yeşilköy – Taksim: 72T kodlu otobüs hattı.

Maltepe Mahallesi Kiralık Konut Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Konut Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Maltepe Mahallesi’nde 7.258 kişi yaşamaktadır. İlçede bulunan ortalama bir ev 61 metrekaredir. Ortalama bir Zeytinburnu Maltepe Mahallesi sahibinden kiralık ev 1.976 Türk lirasıdır.

İstanbul Zeytinburnu Maltepe Mahallesi sahibinden kiralık kelepir ev benzeri, bölgedeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.