/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayındırcancel
İzmircancel

İzmir Bayındır Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bayındır Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Bayındır kiralık konut tercih edecekler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda topladık. Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü kenti olan İzmir’in bir ilçesi olan Bayındır, kent merkezine 78 kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe toplam 588 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerinde bulunmaktadır. Bayındır’ın denizden yüksekliği ise 86 metre olarak hesaplanmıştır. İlçe, tarih boyunca önemli bir yerleşim merkezi olmuştur. Bu durumun en temel nedeni, Kral Yolu üzerinde yer almasıdır. İlçede sırasıyla Hititler, Frigler, Lisyalılar hüküm sürmüştür. Anadolu Selçukluları’nın eline geçmeden önce bölgeye hakim olanlar ise Bizanslılar’dır. Çelebi Mehmet Döneminde, ilçe Osmanlı topraklarına katılmıştır. Tire ve Ödemiş ilçelerin arasında bulunan Bayındır, “Çiçeğin Kenti” olarak da bilinmektedir. İlçede her yıl Nisan ayının son haftasında çiçek festivali düzenlenmektedir. Festivale çevre illerden birçok kişi katılmaktadır. 

 

Bayındır Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi

Bayındır kiralık ev  arayışı aktif bir şekilde devam edenler,  ilçenin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bilhassa bir başka şehirden gelerek, bölgeye yerleşenler için bu bilgi oldukça önemlidir. Bayındır oldukça verimli topraklar üzerinde kurulmuştur. Bu sebeple ilçenin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Verimliliğin ve çeşitliliğin çok yüksek olduğu Bayındır’da, meyve ve zeytin üretimi son derece yaygındır. İzmir’in gıda ambarı konumunda olan ilçede, süs bitkisi yetiştiriciliği oldukça önemli bir ekonomik faaliyet olarak göze çarpmaktadır. Bölgede sanayi kuruluşları pek bir varlık gösterememektedir. Küçük imalathaneler ve zeytinyağı fabrikası, ilçede yetiştirilen tarımsal ürünlerin işlenmesini ve iç pazara dağıtılmasını sağlamaktadır. Turizm potansiyeli yüksek olan ilçe, her yıl daha fazla sayıda turisti kendine çekmektedir. 

 

Bayındır Kiralık Konut Düşünenlere İdari Yapı Hakkında Bilgi 

1 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre ilçe nüfusu 40.584 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %50.37’si kadın, geriye kalan %49.63’ü ise erkektir. Bayındır ilçesi, 59 mahalleden oluşmaktadır. Bayındır kiralık daire tercih edecekler, bölgenin en gelişmiş on mahallesinden birini düşünebilirler:

 

  • Sadıkpaşa Mahallesi
  • Fatih Mahallesi 
  • Hacı İbrahim Mahallesi
  • Zeytinova Mahallesi
  • Pınarlı Mahallesi
  • Fırınlı Mahallesi
  • Necati Uza Mahallesi
  • Çırpı Cami Mahallesi
  • Kızılcaova Mahallesi
  • Yakapınar Mahallesi 

 

İlçeye Ulaşım

Bayındır ilçesine, kent merkezinden kalkan trenlerle yaklaşık 75 dakika gibi bir sürede ulaşılmaktadır. İzmir’in Basmane ilçesinden kalkan daha sonrasında Torbalı’ya uğrayarak, ilçeye ulaşan tren seferleri günde 11 kez gerçekleştirilmektedir. Ayrıca,  bu trenler ile Tire ve Ödemiş ilçelerine de ulaşılabilir.  Bahsi geçen ilçeler ile İzmir otogarından hareket ederek, Bayındır’a ulaşan minibüsler de bulunmaktadır. 

 

Bayındır Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgilere göre ilçede toplam 24.673 kişi yaşamaktadır. Bir konutta yaklaşık 3 kişi yaşamaktadır. Bayındır’da kiralık evler ortalama 120 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise, 6 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Çok daha net bir ifade ile, sahibinden Bayındır kiralık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 686 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak bu ortalama rakam, seçtiğiniz ev tipi ile bu evin yer aldığı lokasyondan oldukça etkilenmektedir. Eğer kısıtlı bir bütçeye sahipseniz ya da çok daha uygun fiyatlı bir konut arıyorsanız, İzmir Bayındır Toki evleri kiralık ilanlarına bakabilirsiniz. Eğer Bayındır kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılardan herhangi birine danışabilir veya  çok çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.  

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.