/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bergamacancel

İzmir Bergama Kiralık Ev

araması için 71 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Bergama Kiralık Konut Düşünenler için İlçe Rehberi

Bergama kiralık konut arayanlara, ilçenin tarihinden emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki şehre bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bergama, Türkiye’nin en gelişmiş üçüncü kenti olan İzmir’in bir ilçesidir. Bakırçay Havzasında yer alan bölge, 1688 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği ise 68 metre olarak hesaplanmıştır. Semtin doğusunda İzmir’in Kınık ile Manisa, batısında Dikili, güneyinde Aliağa, kuzeyinde ise Balıkesir gibi yerleşim noktaları yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama, İzmir’in tarihinde önemli bir yer kaplamaktadır. Yapılan arkeolojik kazılar neticesinde, ilçeye yerleşimin çok eski çağlardan beri olduğu kanıtlanmıştır. Pergamon olarak da bilinen bölge, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. 

 

Bergama Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomisi 

Bergama kiralık ev tercihinde bulunacaklar için, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Bergama, çok verimli Bakırçay Ovası’nda bulunduğundan, ilçedeki başat ekonomik faaliyet tarımdır. Başlıca tarım ürünleri ise, tütün, pamuk, zeytin ve üzümdür. Kozak Yaylası’nda çam fıstığı da yetiştirilmektedir. Bu ürünün ekonomik getirisi bir hayli fazla olduğundan, ilçe ekonomisine önemli derecede katkıda bulunur. Tarıma dayalı sanayinin geliştirilmeye çalışıldığı Bergama’da, tarımsal ürünlerin işlenmesi için irili ufaklı birçok imalathane ve tesis bulunmaktadır.  Son dönemlerde, halıcılık ve kilim dokumacılığı da yaygın olarak yapılmaya başlanmıştır. Yerel halkın çok büyük bir kısmı geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. Dağ köylerinde yaşayanların küçük bir kısmı arıcılık ile de ilgilenmektedir. Eğer tarımla ilgileniyorsanız, Bergama’da sahibinden kiralık müstakil evler arayışınız oldukça isabetli olacaktır. 

 

Bergama Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre, Bergama’nın nüfusu 103.185 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun 51.920’si erkek, geriye kalan 51.265’i ise kadındır. Çok daha açık bir ifade ile, bölgedeki nüfusun cinsiyete dengeli dağıldığını söyleyebiliriz. Bergama, 137 mahalle ve bu mahallelere bağlı köylerden oluşmaktadır.Bu hali ile Türkiye’nin en büyük idari yapılanmasına sahip ilçelerinden biridir. Bergama kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birini tercih edebilirler:

 

 • Fatih Mahallesi
 • Maltepe Mahallesi
 • Gaziosmanpaşa Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi 
 • Zafer Mahallesi
 • Turabey Mahallesi
 • Fevzipaşa Mahallesi
 • Zeytindağ Mahallesi
 • Ertuğrul Mahallesi
 • Atmaca Mahallesi 

 

Bergama Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Bergama kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılara danışabilir veya Bergama’da kiralık evler ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporuna Göre, ilçede toplam ev sayısı 58.055’dir.  Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.26 olarak hesaplanmıştır. Bergama’da kiralık evler  ortalama 130 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli 8 Türk Lirası’dır. Kısacası, Bergama kiralık ev tercih edecek bir kişinin ortalama 994 Türk Lirası kira bedelini ödemeye hazır olması gerekmektedir. Konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyon, bahsi geçen ortalama rakam üzerinde önemli bir değişkendir.  Örneğin Bergama eşyalı kiralık daire sahibinden düşünen bir kişinin, bu rakamın üstüne çıkması, bütçesini biraz esnetmesi gerekebiliriz. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibi değişmektedir: 

 

 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 891 Türk Lirası
 • 3+1, 130  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 952 Türk Lirası 
 • 4+1, 160  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1050  Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Bergama Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.