/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gaziemircancel

İzmir Gaziemir Kiralık Ev

araması için 117 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İzmir Gaziemir Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Rehberi

İzmir Gaziemir kiralık konut düşünenlere, ilçe hakkında birçok önemli bilgiye yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. İlçenin coğrafi konumundan, emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız.  Gaziemir, Türkiye’nin en gelişmiş metropollerinden biri olan İzmir’in bir ilçesidir ve yaklaşık 63 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği ise 114 metre ve civarındadır. Gaziemir, batısında ve kuzeyinde Karabağlar, güneyinde ise Menderes ilçeleri ile komşudur. 1965 yılına kadar Seydiköy ismini taşıyan ilçede, ağırlıklı olarak Rumeli göçmenleri yaşamaktadır. Cumhuriyet’in ilk yıllarında gerçekleşen nüfus mübadelesinde, ilçeye Yunanistan’dan gelen muhacirler yerleşmiştir. Bu dönemden sonra, ilçe hızlı bir şekilde gelişmiş ve kentleşmiştir. 

 

İzmir Gaziemir Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomik Durumu

İzmir Gaziemir kiralık ev seçiminde bulunacak kişiler, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Çok uzun yıllar boyunca, ilçenin en temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Ancak son zamanlarda ilçe çok hızlı bir şekilde gelişmiş ve başat sektörler sanayi ve ticaret olmuştur. Gaziemir’de çok çeşitli imalathane ve sanayi tesisi bulunmaktadır. Bu tesisler genellikle tekstil ve mobilya sektöründe yoğunlaşmış durumdadır. İlçenin sahip olduğu stratejik konum, hızlı gelişmesini sağlayan en önemli etmenlerden biridir. Adnan Menderes Havaalanı’na sadece 4, İzmir Limanına ise 12 kilometre mesafede yer almaktadır. Ayrıca ilçede Ege Serbest Sanayii Bölgesi de yer almaktadır. Burada faaliyet gösteren firma sayısı 336’yı geçmiş vaziyettedir. Dolayısı ile ilçenin istihdam potansiyeli yüksektir.

 

İzmir Gaziemir Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi

Halk arasında mahalleler başka isimlerle anılmaktadır. Örneğin Zafer Mahallesi, Evka-7 olarak bilinmektedir. Eğer Gaziemir Evka-7 kiralık daireler düşünüyorsanız, arayışınızı bu yerleşim bölgesinde yoğunlaştırmanız gerekecektir. 01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan edinilen bilgiye göre Gaziemir ilçesindeki toplam nüfus 137.553’tür. İlçede yaşamını sürdürenlerin %48.89’u kadın, geriye kalan %51.11’i erkektir. 03.06.1992 yılında kurulan Gaziemir ilçesi, bugün İzmir’in en önemli yerleşim merkezlerinden biridir ve 16 mahalle ile bir belde yerleşiminden oluşur. Sarnıç ilçesi, Gaziemir’in bir beldesidir. İzmir Gaziemir kiralık daire tercih edecekler ilçenin en kalabalık on mahallesinden birinde arayışlarını sürdürebilirler:

 

 • Atıf Bey Mahallesi 
 • Gazi Mahallesi 
 • Irmak Mahallesi 
 • Dokuz Eylül Mahallesi 
 • Hürriyet Mahallesi
 • Yeşil Mahallesi 
 • Sevgi Mahallesi 
 • Gazikent Mahallesi 
 • Aktepe Mahallesi 
 • Menderes Mahallesi 

 

İzmir Gaziemir Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, İzmir Gaziemir’de kiralık daireler ortalama 85 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama birim kira ise 16 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, İzmir Gaziemir kiralık ev arayan bir kişinin her ay ortalama 1360 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak tercih ettiğiniz konut tipi, bu ortalama kira bedeli üzerinde belirleyici olacaktır. Örneğin Gaziemir müstakil kiralık ev tercih edecek bir kişi muhtemelen ortalama kira bedelinin üstüne çıkmak zorunda kalacaktır. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 980 Türk Lirası 
 • 2+1, 80 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1203  Türk Lirası
 • 3+1, 100  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1615 Türk Lirası
 • 4+1, 132 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 2860 Türk Lirası

 

Eğer İzmir Gaziemir kiralık konut arayışınızı bir adım ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan yardım alabilir veya Gaziemir Yeşilmahalle kiralık daireler ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gaziemir Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.