/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karaburuncancel

İzmir Karaburun Kiralık Ev

araması için 13 ilan bulundu

Karaburun Kiralık Konut Arayanlar İçin İl Hakkında Genel Bilgiler

Karaburun kiralık konut arayışında olan EmlakJet ziyaretçileri için hazırladığımız bu yazıda il hakkında genel bilgilere yer verdik. Kınık, İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir. 447 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur ve deniz seviyesinden yüksekliği 50 metre civarlarındadır. İlçenin merkeze olan uzaklığı 106 kilometredir. Karayoluyla İzmir Merkezden Karaburun’a gitmek yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ege denizine batı, doğu ve kuzeyden kıyısı olan ilin güneyinde Urla ilçesi yer alır. 9.812 kişilik nüfusuyla İzmir’in en küçük ilçelerindedir. İlçeye Akdeniz iklimi hakimdir. Yerel halkın geçim kaynakları genellikle tarım ve hayvancılıktan oluşmaktadır. İlçede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri üzüm, narenciye, Enginar ve nardır. Su altı bakımından oldukça zengin olması sebebiyle bölgede balıkçılık da yapılmaktadır. 

 

Karaburun Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

İzmir’in güzide ilçelerinden biri olan Karaburun göz alıcı doğası ve plajlarıyla kendine hayran bırakmaktadır. Bölge aynı zamanda sakinliğiyle de dikkat çeker. Bu sakinliğin sebebinin yeryüzü şekilleri olduğu varsayılmaktadır. İlçe engebeli bir yapısının olması, virajlı ve yollarının dar olması sebebiyle ulaşım açısından dezavantajlıdır. Sakin olması sebebiyle bölgede pek fazla eğlence mekanı bulunmamaktadır. Oldukça temiz bir denize sahip olan bölgede deniz genellikle berraktır. Plajlarının bölgenin dağlık yapısı sebebiyle kumsal yerine taşlı bir yapısı vardır. Kumbükü, İğdealtı, Esendere, Yıldızkent ve Saipaltı gibi plajları bölgedeki dikkat çeken plajlardandır. İlçe aynı zamanda su altındaki güzellikleri ve zenginliğinden dolayı dalış meraklıları tarafından tercih edilen yerlerdendir. Bölgede çeşitli butik oteller yer alsa da ilçeye gelen ziyaretçiler çoğunlukla kendi yazlığı olan kişilerdir. Yaz aylarında gelen turistlerin büyük çoğunluğunu da yerli turistler oluşturmaktadır. İlçede en çok talep gören yerlerden bir de Moğordan’dır. Siz de tatilinizde kafa dinlemek istiyorsanız, sessiz ve doğayla iç içe olan bu yerde tatilinizi geçirmek için İzmir Karaburun kiralık yazlık ilanlarına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

 

Karaburun Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Mahalleleri

Karaburun’un yerleşim yerleri ikiye ayrılmaktadır. Birincisi eski zamanlardan korsan saldırıların kurtulmak amacıyla ilçenin iç ve denizi göremeyen kesimlerine yapılmış evlerdir. İkinci ise daha sonları yapılan deniz gören ya da denize sıfır olan evlerdir. Siz de ilçedeki muhteşem doğa ve deniz manzarasına sahip olan bir evde yaşamak istiyorsanız ilgili ilanlara sitemizden bakabilirsiniz. Karaburun’da ev ararken yaşayacağınız evin kendisine ait bir bahçesinin olmasını istiyorsanız ve apartman dairesinden sıkıldıysanız Karaburun kiralık müstakil evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterlidir. Karaburun’un ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

 

 • Kösedere Mahallesi,
 • Yaylaköy Mahallesi, 
 • Ambarseki Mahallesi, 
 • Tepeboz Mahallesi,
 • Mordoğan Mahallesi,
 • İnecik Mahallesi,
 • Bozköy Mahallesi,
 • Salman Mahallesi,
 • Küçükbahçe Mahallesi,
 • Eğlenhoca Mahallesi,
 • Parlak Mahallesi, 
 • İskele Mahallesi,
 • Sarpıncık Mahallesi,
 • Hasseki Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi ve
 • Saip Mahallesidir.

 

Karaburun Kiralık Konut Fiyatları

Karaburun kiralık konut piyasası hakkında yaptığımız araştırmada elde ettiğimiz verileri sizlerle bu başlık altında paylaştık. İlçedeki toplam konut sayısı 17.490, işyeri sayısı 793’tür. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2,74’dır. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre evlerin ortalama alanları 90 metrekareden oluşmaktadır. Ortalama konut kirası 1.258’dir. Metrekare başına düşen konut fiyatı 14 Türk lirasına denk gelir. 2+1, 80 metrekarelik bir dairenin kirası 1.120 Türk lirası, 3+1, 110 metrekarelik bir dairenin kirası 1.374 Türk Lirasıdır. Bu rakamların ortalama olduklarını unutmamalısınız. Siz de ev arayışınızda bütçenizi kararlaştırdıysanız ihtiyaç ve isteklerinize uygun olan evi EmlakJet sayesinde bulmanız artık çok kolay. Eğer buraya kısa süreliğine gelecekseniz de İzmir Karaburun günlük kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Karaburun Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.