/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karşıyakacancel

İzmir Karşıyaka Kiralık Ev

araması için 257 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Karşıyaka Kiralık Konut Düşünenlere Yol Gösterecek Bilgiler

Karşıyaka kiralık konut arayanlar için, ilçe hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra Karşıyaka’yı daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Karşıyaka, Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek kentlerinden biri olan İzmir’in ilçesidir. İzmir Körfezi’nin kuzey kısmında yer alan ilçe, yaklaşık 495 kilometrekarelik bir arazi üzerine konumlanmıştır ve denizden yüksekliği sadece 1 metredir. Yamanlar Dağı’nın eteklerine kurulan Karşıyaka ilçesinin, güneyinde Bornova, doğusunda Bayraklı, batısında Çiğli ve kuzeyinde ise Menemen ilçeleri bulunmaktadır. Sosyo-kültürel seviyesi yüksek, orta ve orta-üst sınıflar genellikle bu bölgede yaşamayı tercih etmektedir. İlçe, İNGEV tarafından yapılan bir araştırmada Türkiye’nin en yaşanılabilir yedinci ülkesi seçilmiştir.  

 

Karşıyaka Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Karşıyaka kiralık daire arayanlar, ilçenin çok eskilere dayanan geçmişi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kent merkezinde bulunmasına rağmen, ilçenin niçin bu ismi aldığı merak konusudur. İlk defa 19.yüzyılda, Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir defterlerinde bu ismi ile anılır ilçe. Batılı kaynaklarda ise daha çok Kordelio olarak bilinir. Özellikle Bizans kaynaklarında genellik bu isim görülür. Önce Çaka Beyliği daha sonrasında da Osmanlı İmparatorluğu tarafında fethedilen ilçe, Kurtuluş Savaşı döneminde de önemli roller üstlenmiştir. Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi ile eşi, burada yer alan Uşakizade konağında ikamet etmiştir. Zübeyde Hanım son günlerini burada geçirmiştir ve mezarı da Karşıyaka’da bulunmaktadır. Dolayısı ile Karşıyaka ilçesi, kent tarihinde hep önemli bir yere sahip olmuştur. Karşıyaka kiralık ev tercih edecekler de, ilçenin bu ayrıcalıklı konumundan istifade etme imkanı bulacaklardır. 

 

Karşıyaka Kiralık Konut Mahalle Bilgisi

2019 Yılında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, ilçenin nüfusu 344.140 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %53.12’si kadın, geriye kalan %46.88’i erkektir. İlçe 27 mahalleden oluşmaktadır ve köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Karşıyaka kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, araştırmalarını ilçenin en gelişmiş on mahallesinden birinde sürdürmek isteyebilirler:

 

 • Yalı Mahallesi 
 • Bostanlı Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Şemikler Mahallesi
 • Örnekköy Mahallesi
 • Dedebaşı Mahallesi
 • Zübeyde Hanım Mahallesi
 • Mavişehir Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Bahriye Üçok Mahallesi

 

İlçenin en gözde yerleşim merkezlerinden bir tanesi 26.641 kişilik nüfusu ilçe Bahçelievler Mahallesi’dir. Bu sebeple sahibinden kiralık daire İzmir Karşıyaka Bahçelievler düşünenler, arayışları sırasında son derece hareketli ve rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşılaşacaklardır. 

 

Karşıyaka Kiralık Konut  Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Karşıyaka’da kiralık evler ortalama 120 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 15 Türk Lirası’dır. Buradan hareketle, ilçedeki ortalama kira bedelinin 1.776 Türk Lirası olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu ortalama kira bedelinin, seçtiğiniz konut tipi ve konutun yer aldığı lokasyondan etkileneceğini unutmamalısınız. Örneğin, daha minimal bir yaşam arzuluyor ve bu sebeple de Karşıyaka kiralık daire 1+1 arıyorsanız, 1.456 Türk Lirası kira bedeli ödeyerek hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Konut tipine göre kira bedelleri aşağıdaki gibi değişmektedir :

 

 • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.459  Türk Lirası
 • 3+1, 130  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1.719 Türk Lirası
 • 4+1, 187 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 3.022  Türk Lirası

 

Eğer Karşıyaka kiralık konut arayışınızda kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılara danışabilir veya Karşıyaka kiralık daire günlük gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Karşıyaka Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.