/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kınıkcancel

İzmir Kınık Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kınık Kiralık Konut Bakanlar İçin Tercih Kılavuzu 

Kınık kiralık konut düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını bulacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Kınık ilçesi, Türkiye’nin refah seviyesi en yüksek üçüncü kenti olan İzmir’in kuzeyinde yer almaktadır. Kent merkezinden tam 120 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde ve batısında yine İzmir’in bir ilçesi olan Bergama bulunmaktadır. Manisa ise ilçeyi doğu ve güney hattından sarmaktadır. Madra ve Yunt Dağları arasına kurulmuş olan ilçe ismini Osmanlı’nın kurucu boyu olan Kayı’ların, Kınık kolundan almaktadır. İlçe, 447 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve denizden yüksekliği 40 ile 90 metre arasında değişmektedir. 

 

Kınık Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Kınık kiralık ev arayışında olanlar, ilçenin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bölgede yaşamını devam ettirenlerin büyük bir bölümü, tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlamaktadır. Oldukça verimli bir arazi üzerine kurulan ilçeye, can suyunu Bakırçay getirmektedir. Hem coğrafi özellikler hem de iklim koşulları sebebiyle, tarımsal ürünlerden alınan verim bir hayli yüksektir. Genellikle birden fazla kez, hasat alınır. İlçedeki sanayi yatırımları ise,  ilçede yetiştirilen tarımsal ürünlere bağlı olarak gelişmiştir. Salça, un ve turşu fabrikaları birçok kişiye istihdam olanağı sağlamaktadır. Kınık’ta, yaygın olarak büyükbaş hayvancılığı yapılmaktadır. Bu durumun en temel nedeni ise, ilçenin verimli ve büyük otlaklara sahip olmasıdır. Eğer tarımla veya hayvancılıkla uğraşıyorsanız, Kınık’ta kiralık müstakil ev tercih edebilirsiniz.

 

Kınık Kiralık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi 

01 Şubat 2019 Tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan hareketle, ilçede ikamet  edenlerin sayısının 29.803 kişiye ulaştığını söyleyebiliriz. Bahsi geçen kişilerin %48.77’si kadın, geriye kalan %51.23’ü ise erkektir. Kınık’ta nüfus artış hızı ise %5.42’dir.  İlçe, 9 büyük mahalle ve 28 adet köy yerleşiminden meydana gelmiştir. İki adet de belde yerleşimi bulunmaktadır. Kınık kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler, ilçenin en gelişmiş on mahallesini tercih etmeyi düşünebilirler:

 

 • Poyracık Mahallesi 
 • Fatih Mahallesi
 • Osmaniye Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Türkcedit Mahallesi
 • Yayakent Mahallesi
 • Aşağı Mahalle
 • Elmadere Mahallesi
 • Yukarı Mahalle 
 • Arpaseki Mahallesi 
 • Örtlü Mahallesi 

 

Kınık Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, Kınık’ta toplam 14.106 adet konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.67 olarak hesaplanmıştır. Kınık’ta kiralık daireler ortalama 110 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen ortalama kira bedeli ise 6 Türk Lirası’dır. Daha açık bir ifade ile, tercih edeceğiniz evin her bir metrekaresi için yaklaşık 6 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir. Dolayısı ile İzmir Kınık kiralık ev bakan bir kişi, her ay ortalama 608 Türk Lirası kira bedeli ödeyecektir. Ancak bahsi geçen ortalama rakam konut tipi ve konuutn yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin, ilçenin en gelişmiş yerleşim bölgesi olan Poyracık Mahallesi’nde kira bedelleri daha yüksek olabilir. Bu sebeple, bütçenizi tercih etmeyi düşündüğünüz konut tipine ve özelliklerine göre belirlemenizde yarar vardır. Eğer Kınık kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile sitemiz üzerinden irtibata geçebilir veya sahibinden Kınık kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.