/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kirazcancel

İzmir Kiraz Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kiraz Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Kiraz kiralık konut bakanlar için, ilçenin coğrafi özelliklerinden, emlak piyasasına kadar birçok konuya yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Gelin, İzmir’in şirin ilçesi Kiraz’ı birlikte daha yakından tanıyalım. İzmir’in doğu kısmında yer alan Kiraz ilçesi, kent merkezinden 142 kilometre uzakta bulunmaktadır. İlçe, kuzeyinde Manisa iline bağlı olan Salihli ilçesi ve doğusunda Alaşehir ilçeleri ile komşudur. Batısında ise İzmir’e bağlı Ödemiş ile Beydağ ilçeleri yer almaktadır. Kiraz’ın yüzölçümü 577 kilometrekare olarak hesaplanmıştır. Denizden yüksekliği ise yaklaşık 300 metredir.  İlçe bugünkü ismini, 1948 yılında çıkan bir kanun ile almıştır. Osmanlı Devleti’nin tapu tahrir defterlerinde, bölgenin adı Keles veya Kilas olarak geçmektedir. Keles, eski dilde kertenkele manasına gelmektedir. 

 

Kiraz Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Durumu ve İklim Özellikleri

Kiraz kiralık ev düşünenlerin, ilçenin coğrafi konumu ve iklim özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gereklidir. Özellikle şehir dışından gelerek, ilçeye yerleşecek olanlar için bu kısım, özellikle önemlidir. Kiraz ilçesi, Bozdağ’ın eteklerine kurulmuştur. Bu sebeple de oldukça dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Coğrafi koşulların zorluğu ulaşımı ve ilçedeki hakim ekonomik yapıyı da etkilemiştir. Birçok dağ köyünün olduğu ilçede , Akdeniz ikliminin bir başka çeşidi olan İç Ege iklimi hüküm sürmektedir. Genel olarak, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Ancak kış aylarında, sıcaklık kıyı şeridine göre bir hayli düşmekte ve kar yağışı görülmektedir. Bozdağ ve Beydağ’ın yüksek kısımlarında kar yağışı uzun süre devam etmektedir. İlkbahar ve sonbahar aylarında, yağmurlu gün sayısı ciddi bir biçimde artış göstermektedir. 

 

Kiraz Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

2019 Yılının Şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’na göre, Kiraz ilçesinin nüfusu , 43. 989 kişiden oluşmaktadır. Bu kişilerin %49.39’u kadın, geriye kalan %50.61’i ise erkektir. İlçenin nüfus artış hızı %0.30 ile Türkiye ortalamasının altındadır. İlçeye bağlı 52 köy bulunmaktadır ve semt merkezi üç mahalle yerleşiminden oluşmaktadır. Kiraz kiralık daire tercih edecekler, arayışlarını ilçenin en gelişmiş  on yerleşim bölgesinden birinde devam ettirmek isteyebilirler :

 

 • İstiklal Mahallesi
 • Cumhuriyet mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Kara Burç Mahallesi 
 • Çay Ağzı Mahallesi
 • Sulu Dere Mahallesi
 • İğdeli Mahallesi
 • Olgunlar Mahallesi 
 • Cevizli Mahallesi
 • Haliller Mahallesi 
 • Akpınar Mahallesi

 

Kiraz Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

EmlakJet Bölge Raporu’na göre, ilçede toplam 19.800 adet konut bulunmaktadır. Bir konutta ise yaklaşık 3.17 kişi yaşamını sürdürmektedir.  Kiraz’da kiralık evler ortalama 140 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim kira ise 5 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile  Kiraz kiralık daire arayışı içerisinde olan bir kişinin her ay yaklaşık 686 Türk Lirası ödemeye hazır olması gerekmektedir. Ancak Kiraz kiralık daire fiyatları konut tipi ile konutun yer aldığı lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin İzmir Kiraz eşyalı kiralık daire tercih etmeyi düşünen bir kişinin, bahsi geçen ortalama rakamın üzerine çıkması gerekecektir. Bu sebeple bizim size tavsiyemiz, bütçenizi seçmeyi düşündüğünüz konut tipine  ve konuttan beklentilerinize göre belirlemenizdir. Eğer Kiraz kiraz kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya Kiraz’da kiralık köy evi gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kiraz Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.