/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ekinözücancel

Kahramanmaraş Ekinözü Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ekinözü Kiralık Konut Seçeceklere İlçe Rehberi 

Ekinözü kiralık konut bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Ekinözü, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Kahramanmaraş iline bağlı bir yerleşim birimidir. Kahramanmaraş on bir ilçeden meydana gelmiştir. Ekinözü ise kentin en sakin yerleşim yeridir ve şehir nüfusunun yalnızca %1.03’üne ev sahipliği yapmaktadır. İlçe, yüzyıllar boyunca çok çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Hititlerden Urartulara kadar tarihe yön veren birçok uygarlık burada kök salmıştır. Roma ve Bizans dönemlerinden sonra ilçede Osmanlı hakimiyeti olmuştur. Semt, 1563 yılında IV. Murad’ın Bağdat Seferi ile Osmanlı İmparatorluğu’nun sınırlarına katılmıştır. İlçenin o dönemki isminin Celaki olduğu bilinmektedir.

Ekinözü Kiralık Konut Bakacaklara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Ekinözü kiralık daire tercih etmeyi planlayanların, özellikle başka şehirlerden gelerek bölgeye yerleşenlerin ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Ekinözü ilçesi, 692 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık 1200 metredir. İlçe, Doğu Anadolu ve İç Anadolu Bölgesi’nin sınırlarında yer almaktadır. Semtin doğusunda Nurhak ilçesi, batısında Göksun, kuzeyinde Elbistan ve güneyinde yine Kahramanmaraş’ın bir ilçesi olan Çağlayancerit semtleri yer almaktadır. İlçede birçok Türkmen boyunun yaşadığı bilinmektedir. Semtte karasal iklim koşulları hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bahar ayları ise ılık ve yağışlıdır. Kar, kış şartlarını zorlaştıran bir etkendir. Ekinözü kiralık ev düşünenlerin tüm bu şartları göz önünde bulundurarak araştırma yapmaları gerekmektedir.

Ekinözü Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Durumu

Her yıl yayınlanan TÜİK verileri, ülke çapında, il ve ilçe bazında nüfus değişimlerinin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi verir. 01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre Ekinözü ilçesinde hayatını sürdürenlerin sayısı yaklaşık olarak 11.839’dur. İlçe nüfusunun %52’si erkek, geriye kalan %48’i ise kadındır. Nüfus grafiği oldukça dalgalı bir görünüme sahiptir. Ancak son yıllarda ciddi azalmalar meydana gelmiştir. 2018 yılından sonra ise küçük bir artış olmuştur. Bugün popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %3.20’dir. İlçe, yirmi bir mahalleden meydana gelmiştir. Köy ya da köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Kahramanmaraş Ekinözü kiralık daire tercih edecekler için biz bu mahalleleri aşağıdaki gibi gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun olan yerleşim birimini seçebilir, araştırmalarınızı o noktada yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Öztürk Mahallesi
 • Maarif Mahallesi 
 • Soysallı Mahallesi
 • İçmeler Mahallesi
 • Alişar Mahallesi
 • Ortaören Mahallesi
 • Kabaktepe Mahallesi
 • Kürtül Mahallesi
 • Türkeli Mahallesi
 • Türkmenler Mahallesi
 • Kandil Mahallesi

Eğer Ekinözü kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Ekinözü kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ekinözü Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.