/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karabükcancel

Karabük Kiralık Ev

araması için 13 ilan bulundu
TÜM İLÇELER

Karabük Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Şehir Rehberi

Emlakjet.com olarak yeni bir ev arıyorsanız şehir hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri bir rehberde toparladık. Karabük kiralık konut arayışında olanlara yol gösterecek bilgiler içeren şehir rehberimizde; ilin genel özellikleri, nüfusu, ilçeleri, kamu kurumları, konut piyasasını bulabileceksiniz. Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinin batı tarafında bulunan bir ilidir. Adını coğrafi ortamı ile ilgili olarak ‘’kara’’ ve çalılık anlamındaki ‘’bük’’ sözcüklerinden almıştır. Toplam yüzölçümü 4,145 kilometrekare olan ilin plaka kodu 78’dir. 1937 yılında il statüsüne yükselmiştir. Karabük kiralık konut arayışında olanlar için ilin nüfusu 2018 yılı verilerine göre 248.014’tür. Yüzölçümünün nüfusuna oranına göre kilometrekareye 60 kişi düşmektedir. 2016 yılı TÜİK verilerine göre merkez ilçe ile birlikte 6 ilçesi, 7 belediyesi, 78 mahallesi ve 278 köyü bulunmaktadır.

 

Karabük kiralık daire seçimi yapabileceğiniz ilçeleri;

 

 • Merkez ilçesi,
 • Safranbolu ilçesi,
 • Eflani ilçesi,
 • Yenice ilçesi,
 • Ovacık ilçesi,
 • Eskipazar ilçesi.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin Komşu İller

Karabük ilinin bulunduğu bölgede çevresinde sınır komşusu olduğu diğer iller; Kuzeyinde Bartın ili, Kuzeydoğu ve doğuda Kastamonu ili, Güneydoğu ve güneyinde Çankırı ili, Güneybatısında Bolu ili ve Batısında Zonguldak ili ile çevrilidir. Şehrin merkezinde yaşamak isteyenler için en fazla tercih edilen Karabük Yenişehir kiralık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızda mahalle filtreleme sisteminden faydalanabilirsiniz.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Ulaşımı

Güneyinden Karadeniz Anayoluna, Gerede’den TEM otoyoluna, E-5 karayoluna bağlantısı bulunan ilin Kuzeydoğusundan Bartın’a ulaşılmakta, Güneydoğusundan ise Kastamonu’ya ulaşım sağlanabilmektedir. Batısındaki Yenice Çayı vadisi yolu ile Zonguldak’a bağlantı yolları bulunmaktadır. Ulaşım ağının geniş olması sebebiyle kısa süreli ziyaretçilerin en fazla tercih ettiği Karabük kiralık ev günlük ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. Demiryolu ulaşım imkanları bulunan Karabük’ten Zonguldak, Çankırı ve Ankara’ya ulaşılabilmektedir. İstanbul-Karabük arası 402,3 kilometre, Karabük-Ankara arası 219 kilometredir.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Sosyal Yaşamı

Batı Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik mekanlarına sahip olan illerden birisidir. 14.yüzyıldan beri Türklerin hakimiyeti altında olduğu için büyük tarihi mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Safranbolu en meşhur beldesi olmakla birlikte 1994’ yılında UNESCO Dünya Miras Listesine girmiştir. Karabük kiralık konut arayanların ilin gezilecek yerlerinden bazıları; Göktepe Tabiat Parkı, Sorkun Yaylası, Cinci Hanı ve Cinci Hamamı, Bulak Mağarası, Karabük Dardemir Demir Çelik Müzesi, Saat Kulesi, Safranbolu Kalesi. Gezip görülecek tarihi mirasları ve doğa güzellikleri ile birlikte yeni bir yaşama kavuşmak için en fazla tercih edilenlerden Karabük kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfamızdan göz atabilirsiniz.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Konut Piyasası

Sizde hayalinizdeki evi rahatça seçebileceğiniz en uygun emlakçıdan veya sahibinden Karabük Cevizkent Toki kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre il konut kira piyasasındaki evlerin ortalama alanları 110 metrekare, kira birim fiyatı ise 6 TL’dir. Karabük kiralık konut arayanlar için şehirde bulunan konutların toplam sayısı 129.853 ve bu konutlarda yaşayan sayısı hane başına 1,73 kişi olarak hesaplanmıştır. Şehir yapılaşmasında kiralık daire seçimi yaparken konut, semt özelliklerine göre fiyat seçenekleri değişiklik göstermektedir. Konut tipine göre kira fiyatları;

 

 • 55 metrekarelik 1+1 daire kirası 629 TL,
 • 90 metrekarelik 2+1 daire kirası 551 TL,
 • 125 metrekarelik 3+1 daire kirası 551 TL,
 • 155 metrekarelik 4+1 daire kirası 818 TL’dir.
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.