/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karabükcancel

Karabük Kiralık Ev

araması için 17 ilan bulundu

Karabük Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin Şehir Rehberi

Emlakjet.com olarak yeni bir ev arıyorsanız şehir hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri bir rehberde toparladık. Karabük kiralık konut arayışında olanlara yol gösterecek bilgiler içeren şehir rehberimizde; ilin genel özellikleri, nüfusu, ilçeleri, kamu kurumları, konut piyasasını bulabileceksiniz. Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinin batı tarafında bulunan bir ilidir. Adını coğrafi ortamı ile ilgili olarak ‘’kara’’ ve çalılık anlamındaki ‘’bük’’ sözcüklerinden almıştır. Toplam yüzölçümü 4,145 kilometrekare olan ilin plaka kodu 78’dir. 1937 yılında il statüsüne yükselmiştir. Karabük kiralık konut arayışında olanlar için ilin nüfusu 2018 yılı verilerine göre 248.014’tür. Yüzölçümünün nüfusuna oranına göre kilometrekareye 60 kişi düşmektedir. 2016 yılı TÜİK verilerine göre merkez ilçe ile birlikte 6 ilçesi, 7 belediyesi, 78 mahallesi ve 278 köyü bulunmaktadır.

 

Karabük kiralık daire seçimi yapabileceğiniz ilçeleri;

 

  • Merkez ilçesi,
  • Safranbolu ilçesi,
  • Eflani ilçesi,
  • Yenice ilçesi,
  • Ovacık ilçesi,
  • Eskipazar ilçesi.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin Komşu İller

Karabük ilinin bulunduğu bölgede çevresinde sınır komşusu olduğu diğer iller; Kuzeyinde Bartın ili, Kuzeydoğu ve doğuda Kastamonu ili, Güneydoğu ve güneyinde Çankırı ili, Güneybatısında Bolu ili ve Batısında Zonguldak ili ile çevrilidir. Şehrin merkezinde yaşamak isteyenler için en fazla tercih edilen Karabük Yenişehir kiralık daire ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızda mahalle filtreleme sisteminden faydalanabilirsiniz.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Ulaşımı

Güneyinden Karadeniz Anayoluna, Gerede’den TEM otoyoluna, E-5 karayoluna bağlantısı bulunan ilin Kuzeydoğusundan Bartın’a ulaşılmakta, Güneydoğusundan ise Kastamonu’ya ulaşım sağlanabilmektedir. Batısındaki Yenice Çayı vadisi yolu ile Zonguldak’a bağlantı yolları bulunmaktadır. Ulaşım ağının geniş olması sebebiyle kısa süreli ziyaretçilerin en fazla tercih ettiği Karabük kiralık ev günlük ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. Demiryolu ulaşım imkanları bulunan Karabük’ten Zonguldak, Çankırı ve Ankara’ya ulaşılabilmektedir. İstanbul-Karabük arası 402,3 kilometre, Karabük-Ankara arası 219 kilometredir.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Sosyal Yaşamı

Batı Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik mekanlarına sahip olan illerden birisidir. 14.yüzyıldan beri Türklerin hakimiyeti altında olduğu için büyük tarihi mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Safranbolu en meşhur beldesi olmakla birlikte 1994’ yılında UNESCO Dünya Miras Listesine girmiştir. Karabük kiralık konut arayanların ilin gezilecek yerlerinden bazıları; Göktepe Tabiat Parkı, Sorkun Yaylası, Cinci Hanı ve Cinci Hamamı, Bulak Mağarası, Karabük Dardemir Demir Çelik Müzesi, Saat Kulesi, Safranbolu Kalesi. Gezip görülecek tarihi mirasları ve doğa güzellikleri ile birlikte yeni bir yaşama kavuşmak için en fazla tercih edilenlerden Karabük kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfamızdan göz atabilirsiniz.

 

Karabük Kiralık Konut Arayanlar İçin İlin Konut Piyasası

Sizde hayalinizdeki evi rahatça seçebileceğiniz en uygun emlakçıdan veya sahibinden Karabük Cevizkent Toki kiralık daireler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Emlakjet 2019 yılı Şubat Ayı bölge raporu verilerine göre il konut kira piyasasındaki evlerin ortalama alanları 110 metrekare, kira birim fiyatı ise 6 TL’dir. Karabük kiralık konut arayanlar için şehirde bulunan konutların toplam sayısı 129.853 ve bu konutlarda yaşayan sayısı hane başına 1,73 kişi olarak hesaplanmıştır. Şehir yapılaşmasında kiralık daire seçimi yaparken konut, semt özelliklerine göre fiyat seçenekleri değişiklik göstermektedir. Konut tipine göre kira fiyatları;

 

  • 55 metrekarelik 1+1 daire kirası 629 TL,
  • 90 metrekarelik 2+1 daire kirası 551 TL,
  • 125 metrekarelik 3+1 daire kirası 551 TL,
  • 155 metrekarelik 4+1 daire kirası 818 TL’dir.
İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Karabük Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.