/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kocaelicancel

Kocaeli Kiralık Ev

araması için 590 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kocaeli Kiralık Konut Tercih Edeceklere İl Rehberi 

Kocaeli kiralık konut arayışında olanlar için, kente dair hemen hemen tüm önemli bilgileri bu yazıda topladık. Yazıyı okuduktan sonra Kocaeli’nin coğrafi özelliklerinden, nüfusuna, ilçelerinden emlak piyasasına kadar birçok alanda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Kocaeli, içinde bulunduğu coğrafi bölgenin en büyük üçüncü ilidir. Sanayi ve ticaretin oldukça gelişmiş olduğu şehir, 3.397 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. Şehrin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 76 metredir. Adını 1320’li yıllarda Akça Koca isimli kahramandan alan şehrin doğu ve güneydoğusunda Sakarya, güneyinde Bursa, batısında Yalova, Marmara Denizi VE İstanbul ili yer almaktadır. Kentin kuzey sınırı Karadeniz’e uzanmaktadır.  İzmit Körfezi sebebiyle, oldukça işlek bir liman kentidir.

 

Kocaeli Kiralık Konut Düşünenlere Kentin Coğrafi Yapısı

Kocaeli kiralık ev tercih edeceklerin, kentin coğrafi yapısı ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmaları oldukça önemlidir. Zira bu özellikler, ekonomik faaliyetler üzerinde ciddi bir role sahiptir. Asya ve Avrupa’yı birleştiren önemli bir kavşak noktasında yer alan kent topraklarının bir bölümü Karadeniz Bölgesi’nde bir bölümü ise Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. Bölgede çok verimli arazileri meydana getirmiş olan akarsular bulunmaktadır. Kocaeli Yarımadası, bugünkü biçimini tektonik çöküntüler ve çanaklaşmalar sayesinde aldığından, deniz kıyısında taraçalar görülmektedir. Körfez kıyılarında Karadeniz iklimi, dağlık arazilerde ise sert karasal iklim hüküm sürmektedir. İl merkezinde yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Karlı gün sayısı ortalama 12’dir.

 

Kocaeli Kiralık Konut Arayanlara İlçe Bilgisi

Hangi nedenle olursa olsun, Kocaeli kiralık daire arayışında olanların kentin demografik yapısı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre kentte toplam 1.906.391 kişi yaşamını sürdürmektedir. Şehir toplam on iki ilçe ve bu ilçelere bağlı on iki belediye ile 471 mahalleden oluşmaktadır. Kocaeli kiralık ev düşünenler aşağıdaki ilçelerden birini tercih edebilirler;

 

 • Gebze
 • İzmit
 • Darıca
 • Körfez
 • Gölcük
 • Derince
 • Kartepe
 • Karamürsel
 • Çayırova
 • Kandıra
 • Dilovası

 

İkamet etmek istediğiniz lokasyonu belirlerken, seçmeyi düşündüğünüz konut tipine göre hareket etmeniz iyi olabilir.  Örneğin Kocaeli kiralık müstakil ev arayışında olan birinin merkez dışındaki ilçelere yoğunlaşması gerekirken, Kocaeli öğrenci apart daireler düşünenlerin Kocaeli Üniversitesi’nin yer aldığı, İzmit bölgesinde arayışlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

 

Kocaeli Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiden hareketle, kentte toplam 785.526 adet konut olduğunu söyleyebiliriz. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.62 kişi olarak hesaplanmıştır. Şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 110 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim kira ise 8 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kısacası, Kocaeli kiralık ev düşünenlerin yaklaşık 876 Türk Lirası ödemeye hazırlıklı olmaları gerekmektedir. Konut tipine göre kira bedelleri ise şu şekildedir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 758 TL
 • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 802 TL
 • 3+1, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 900 TL
 • 4+1, 172 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 1.166 TL

 

Eğer Kocaeli Kiralık Konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek isterseniz, kentteki emlakçılardan biri ile iletişime geçebilir veya Kocaeli kiralık ev günlük gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kocaeli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.