/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ahırlıcancel

Konya Ahırlı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ahırlı Kiralık Konut Arayışı İçerisinde Olanlara Semt Rehberi 

Ahırlı kiralık konut tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Ahırlı, Konya iline bağlı otuz bir ilçeden yalnızca biridir. Konya ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük kentidir. Buna ek olarak da kent, ülkemizin en gelişmiş ve en kalabalık yedinci yerleşim birimidir. Ahırlı ilçesi ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık yirmi sekizinci semtidir. İlçe, şehir nüfusunun yaklaşık olarak %0.23’üne ev sahipliği yapmaktadır. Gelişmiş kent imkanları ile birlikte güzel doğası ve fiziki yapısı ile ön plana çıkan Ahırlı ilçesi Seydişehir- Bozkır karayolu üzerinde yer almaktadır. 1990 yılında çıkan bir kanun ile ilçe statüsüne kavuşan semt, 423 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin denizden yüksekliği ise 1220 metredir. 

Ahırlı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Bir bölgenin ekonomisi, o bölgenin emlak piyasası hakkında birinci dereceden belirleyici bir role sahiptir. Bu nedenle Ahırlı kiralık daire bakanların, ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Ahırlı ilçesindeki ekonomik hayat, tarıma dayalı olarak gelişmiştir. Yerel halkın neredeyse %90’ı tarım ve hayvancılık ile ilgilenmektedir. İlçede buğday, arpa, şeker pancarı, nohut ve çok çeşitli tahıllar yetiştirilmektedir. Sebzecilik ve meyvecilik faaliyetleri ise kamu kurum ve kuruluşları tarafından da desteklenmektedir. Ancak beklenen ivmeyi yakalayamamıştır. Yerel halkın en önemli geçim kaynağı nohut yetiştiriciliğidir. Sebze ve meyve üretimi ise ovalık arazide ve Çarşamba Suyu’na yakın yerlerde yapılmaktadır. Semtte sanayi faaliyetleri yok denecek kadar azdır. Kısacası ilçede sadece küçük atölyeler bulunmaktadır. Ticaret ise semt merkezinde yoğunlaşmaktadır. Ahırlı kiralık ev bakanların bu koşulları göz önünde bulundurarak seçim yapması gerekmektedir.

Ahırlı Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 5084 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. 1990 yılında kurulan ilçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. 2006-2016 yılları arasında azalan nüfus, 2016 yılından sonra artışa geçmiştir. Bugün de ilçe popülasyonun artış hızı %10.57 ile kentin en hızlı büyüyen yerleşim birimlerindendir. İlçe,  mahalle ve köylerden oluşmuştur. Mezra ve çiftlik gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Konya Ahırlı kiralık daire düşünenler için biz bu mahalleleri aşağıdaki gibi gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık :

 • Merkez Mahallesi  (1044 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık mahallesi olma özelliği taşımaktadır. ) 
 • Hengeme Mahallesi
 • Hamzalar Mahallesi
 • Akkise Mahallesi
 • Çukurbucak Mahallesi
 • Bademli Mahallesi
 • Balıklava Mahallesi
 • Aliçerçi Mahallesi
 • Kayacık Mahallesi
 • Kuruçay Mahallesi
 • Erdoğan Mahallesi
 • Büyüköz Mahallesi

Eğer Ahırlı kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Ahırlı kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Ahırlı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.