/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akörencancel

Konya Akören Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Akören Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akören kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Akören Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Genel Bilgileri

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Akören ilçesi, il merkezine 54 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Eski ismi Akviran olan ilçe geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Akören kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. İlçedeki ilk yerleşimler hakkında yapılan araştırmalar sonucunda ilçedeki ilk yerleşimlerin Milattan Önceki 7000-6500’lü yıllara dayandığı bilgisine ulaşılmaktadır. İlçe tarihi açısından oldukça önemli olan Çatalhöyük’e ise 49 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Bölgede Hitit, Roma ve Bizans uygarlıkları yaşamıştır.  İlçede Milattan Sonraki dönemde ise ilçede Bayındır ve Kayı boyları yaşamıştır. Akören kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünleri ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçe iklimi sert bir karasal iklim olduğundan dolayı ilçede tarım yapılabilen dönemler oldukça kısıtlıdır. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık şeklindedir. İlçenin gerek yer şekilleri gerek ise iklim koşulları hayvancılık faaliyetleri için oldukça uygundur. Bu nedenle ilçe hayvancılık faaliyetlerini önemsemekte ve bu alanda modern tekniklerin kullanımına yönelmektedir.

Akören Kiralık Konut Arayışındaki Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 879’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,29’unu (2 bin 898) erkek, yüzde 50,71’ini (2 bin 981) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akören kiralık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Akören kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağalar Mahallesi, Ahmediye Mahallesi, Alanköy Mahallesi, Avdan Mahallesi, Belkuyu Mahallesi, Çatören Mahallesi, Dutlu Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Kayasu Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Süleymaniye Mahallesi, Tülce Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya ilinin Akören ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Akören de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konut hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Akören Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.