/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınekincancel

Konya Altınekin Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Altınekin Kiralık Konut Arayanlar İçin Bilgiler 

Altınekin kiralık konut düşünen EmlakJet ziyaretçileri için ile hakkında bilinmesi gerekenleri derlediğimiz bu yazıyı oluşturduk. Konya ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 67 kilometre uzaklıktadır. İlçenin tarihi oldukça eski devirlere kadar uzanmaktadır. Anadolu Selçukluları döneminde önemli bir ticaret merkezi olan ilçe en parlak dönemini bu devirde yaşamıştır. Şehir merkezinde bulunan Zıvarık Hanı bu devirden kalan en önemli yapıdır. Fakat arazinin kıraç oluşu ve tarihi İpek Yolu'nun eski önemini koruyamaması sonucu, Anadolu ticaretinin düşüşüne paralel olarak ilçedeki ticaret hayatı da sönükleşmiştir. Altınekin kasaba iken, 4 Temmuz 1988 gün ve 19507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanın 3292 Sayılı Kanunla ilçe olmuştur. Altınekin ilçede Romalılara ve Frigyalılara ait eseler bulunmaktadır.  Altınekin’in eski adı suyu bol anlamına gelen Zıvarık’tır. Altınekin ile Konya arasında iklim farklılıkları vardır. Yaz ayları çok sıcak, kış ayları ise sert ve soğuk geçmektedir. Ortalama yıllık sıcaklık 10,9 derecedir. Kış aylarının büyük bir kısmında don olayı görülür. İlçede yıllık değerlere göre yağış miktarı ise, 373,5 mm’dir. Yılın Ocak, Şubat, Mart, Kasım ve Aralık aylarını incelediğimiz zaman donlu gün olaylarının genelde bu aylarda yoğunlaştığı gözlenmektedir. İç Anadolu bölgesinde olması nedeniyle karasal iklim kuşağı içindedir. Ancak, Altınekin’deki karasal iklimin özellikleri İç Anadolu’nun karasal iklim tipinden çok, Doğu Anadolu’nun karasal iklim tipi ile benzerlik göstermektedir.

Altınekin Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Ekonomisi

Altınekin'in yüzölçümüne baktığımızda 1106km²'lik bir alanda bulunmaktadır. İlçede 645960 dekar ekilebilen alan bulunmaktadır. Bunun 442800 dekarı sulu alanları, 203160 dekarı ise kuru alanları oluşturmaktadır. Yani ilçede ekilebilen alanların %69'u sulak alanları, %31'i ise kurak alanları oluşturmaktadır. İlçenin ekonomik göstergesi olan ve en çok yetiştirilen tarım ürünleri buğday ve şekerpancarıdır. Son zamanlarda ayçiçeği ve fasulyede kendini göstermeye başlamıştır. İlçede küçükbaş hayvanlardan en çok koyun, büyükbaş hayvanlardan ise en çok sığır yetiştirilir. Kümes hayvancılığı ise genelde herkesin kendi ihtiyacını karşılayacağı nitelikte yapılmaktadır. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Altınekin kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz.

Altınekin Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu 

Şubat 2019 Türkiye istatistik kurumunun verilerine göre ilçenin 2018 yılına ait nüfusu 14.548 kişiden oluşur. Bu nüfusun 7.197’si kadın ve 7.351’i erkektir. Oranlarsak ilçe nüfusunun %49,47’sini kadınlar ve %50,53’ünü erkekler oluşturur. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu 14.074’dür. Bir yıl içinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış yaşanmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 3,37’dır. Nüfus artış miktarı 474’dür. 

Ev arayışınız hala aktif ise ve bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanlara en kolay EmlakJet üzerinden ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki eve bir an önce yerleşmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Konya Altınekin ilanlarına ve diğer ilçelerdeki ilanlara sitemizden bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Altınekin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.