/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cihanbeylicancel
Konyacancel

Konya Cihanbeyli Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Cihanbeyli Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Cihanbeyli kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Cihanbeyli, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Konya Bölümü’nde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 100 kilometre kuzeyinde yer alan bir ilçesidir. Eski ismi ‘Esbikeşan’dır. Daha sonraları İnevi adını almış ve yıllarca bu isim kullanılmıştır. Cihanbeyli, İç Anadolu Bölgesinin orta kısımlarında konumlanır. Bağlı olduğu Konya’nın kuzeyinde, Tuz Gölü’nün batısındadır. Cihanbeyli kuzeye doğra uzanan Konya ovasının devamı gibidir. İlçenin bulunduğu kesimler geniş yayla özelliğindedir. Ova-yayla özellikleri Ankara’ya doğru Kulu ilçesi komşusunu da alarak sürer. 

İlçe toprakları bazı bölümleri engebeli olmasına rağmen genellikle ovalık ve bozkır görünümüne sahiptir. İlçede karasal iklim hüküm sürer. Kış mevsimi soğuk ve sert geçer yaz mevsimi ise sıcak ve yağışsızdır. Tarih devirlerinde Konya ili gibi Cihanbeyli de, Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler tarafından yurt olarak kullanılmış topraklardandır. İlçenin yaklaşık 10 12 kilometre kuzeyinde yer alan ve Kolay Yaylası olarak bilinen bölge en eski yerleşim yerleri arasında yer alır. Yapılan kazı çalışmalarında tarihi Hitit dönemine kadar uzanan tarihi eserler çıkarılmıştır.  Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.

Cihanbeyli Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Cihanbeyli’de ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Kulu ve Haymana ilçesi,
  • Güneyinde Altınekin ilçesi,
  • Doğusunda Tuz gölü ve Aksaray il sınırı,
  • Batısında Sarayönü ve Yunak ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 8.949’dur. Bu sayının yüzde 49,66’sı kadın, yüzde 50,34’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 798 kilometrekare, rakımı ise 1.035 metredir. Konya Cihanbeyli kiralık daire 3+1 arayışında olanlar için ilçede 46 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Yeniceoba Mahallesi, Kütükulağı Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi, Göktepe Mahallesi, Kandil Mahallesi, Günyüzü Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Atçeken Mahallesi, Gölyazı Mahallesi, Karabağ Mahallesi, Taşpınar Mahallesi, Yeniceoba Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kuşça Mahallesi, Büyükbeşkavak Mahallesi, Bulduk Mahallesi, Yapalı Mahallesi, Çöl Mahallesi, Kırkışla Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Ağabyeli Mahallesi, Sağlık Mahallesi ve Kayı Mahallesidir. 

Cihanbeyli Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 155 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az;  TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 632 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Konya Cihanbeyli Yeniceoba Mahallesi kiralık daireler ya da Cihanbeyli kiralık müstakil ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.