/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çumracancel
Konyacancel

Konya Çumra Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çumra Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Çumra kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Çumra ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Çumra Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Çumra ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.090 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.009 metredir. Konya Ovası üzerinde yer almaktadır. Konya il merkezinin 43 kilometre kadar güneydoğu tarafında konuşlanmıştır. Konya ve Karaman illeri arasında yol üzerindedir. İlçenin güneybatı tarafında Kel Dağı ve Çökek Dağı bulunurken güney tarafında Kabakbaşı ve Karaburun Dağları bulunmaktadır. İlçe sınırları içerisindeki en önemli su kaynağı Obruk Gölü’dür. İlçe arazisinin büyük bir kısmı tarım sektörü amacı ile kullanılmaktadır. Ormanlık alanlar ise yok denecek kadar azdır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Karatay ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde Güneysınır ve Bozkır ilçeleri ile birlikte Karaman ili bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Akören ve Meram ilçeleri bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde ise Karapınar ilçesi bulunmaktadır.

Çumra Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çumra kiralık ev arayan okuyucularımız için ilçede karasal iklimin hakimiyeti gözlemlenmektedir. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken Çumra’da kış ayları yağışlı ve soğuk yaşanmaktadır. Gece ile gündüz arasında sıcaklık farkı normalden fazladır. İlçe sakinlerinin büyük bir kısmı, tarım faaliyeti ile uğraşarak gelir elde etmektedir. Bu tarım faaliyetleri sonucunda en çok buğday, arpa, mısır ve şeker pancarı üretimleri göze çarpmaktadır. Tarım sektörü haricinde, hayvancılık da oldukça yaygın bir şekilde yapılmaktadır.

Çumra Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çumra ilçesinde toplam 66.794 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,11’i erkek olup geride kalan %49,89’luk kısmını kadın nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılın nüfus araştırmalarına göre, ilçe nüfusu oldukça sabit bir şekilde gelişim göstermektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,17 olarak tespit edilmiştir. 

Çumra ilçesinde toplam 53 adet mahalle bulunmaktadır. Çumra kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İçeriçumra Mahallesi,
  • İzzetbey Mahallesi,
  • Bardakçı Mahallesi,
  • Bakkalbaşı Mahallesi,
  • Meydan Mahallesi.

Eğer siz de Çumra İçeriçumra Mahallesi kiralık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.