/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ereğlicancel

Konya Ereğli Kiralık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Ereğli Kiralık Konut Bakanlara Özel Kılavuz 

Ereğli kiralık konut bakan ziyaretçilerimiz için bölgenin kiralık konut fiyatlarından tarihçesine varana kadar değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Ereğli, Konya ilinin güneydoğusunda yer alan, Aksaray, Niğde, Karaman ve Mersin'e sınırı olan ve Konya'ya 147 kilometre uzaklıkta bulunan bir ilçedir. Tarih boyunca Hitit, Asur, Kimmer, Frig, Lidya, Pers, İskender İmparatorluğu, Roma İmparatorluğu ve Bizans idaresinde kalmıştır. İlçe, Fatih Sultan Mehmet devrinde Osmanlı topraklarına katıldı. Osmanlı Devleti'nin son döneminde Konya vilayetine bağlı bir kaza merkezi olan Ereğli, cumhuriyet döneminde de il olma durumunu devam ettirdi. İlçe halkının yarıdan fazlası geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır. İlçenin en önemli akarsuyu İvriz Çayı üzerinde kurulu olan İvriz Barajı, Ereğli'de hem tarım alanlarını sulamakta hem de içme suyu ihtiyacını karşılamaktadır. İlçede baklagiller, sanayi bitkileri, meyve, sebze ve yem bitkileri yetiştirilmektedir. Ereğli’de yetiştirilen kirazların bir bölümü ihraç edilmektedir. Ereğli, Güney Kore'nin Kwangjin kenti ile kardeş şehir anlaşması imzalamıştır.

Ereğli Kiralık Konut Bakanlara Gezi Noktaları

Ereğli ilçesi Türkiye’nin en güzel parklarına sahiptir. İlçede tarihi ve turistlik birçok yer bulunmaktadır. İlçede yer alan gezilecek yerler şunlardır. Ulu Camii, İlçe merkezinde Cami Kebir Mahallesinde yer almaktadır. 1426 yılında Karamanoğlu İbrahim Bey’in oğlu Mehmet Bey tarafından inşa edilmiştir. Dikdörtgen yapılı olan Ulu Caminin minaresi aynı zamanda gözetleme kulesi olarak Anadolu Selçuklu Sultanı 1. Mesud Döneminde 1116 yılında yapılmıştır. Ereğli Müzesi, İlçe merkezinde yer almaktadır. 1968 yılında hizmete açılmıştır. Arkeoloji Müzesidir. Atatürk Kültür Parkı, Konya-Adana karayolunun yanında Ersu Fabrikasının kuzey tarafında yer almaktadır. Atatürk Kültür Parkı içinde suni gölet, amfi tiyatro, basketbol sahası, voleybol sahası, bisiklet parkurları, çocuk oyun alanları, yüzme havuzu ve piknik alanları bulunmaktadır. Yeşillikler ile kaplı Atatürk Kültür Parkı ilçenin en çok tercih edilen mesire yeridir. Ayrıca Ereğli ilçesinde Kore’nin Kwangjin Belediyesi ve Ereğli Belediyesi tarafından ortak olarak yapılan Kore Kardeşlik Parkı ve Yunus Emre Parkı da görülmeye değer. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Ereğli kiralık müstakil ev ilanlarına ve daha fazlasına listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca bakabilirsiniz.

Ereğli Kiralık Konut Fiyatları

İlçeden ev seçmeden önce bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmanız için ilçenin kiralık konut fiyatlarını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan evlerin ortalama alanları 130 metrekaredir. Ereğli kiralık konut fiyatları ortalama 677 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama birim kira yani metrekare başına düşen kira fiyatı 5Türk Lirasıdır. 

  • 1+1, 70 metrekare bir daire 869 Türk Lirası,
  • 2+1, 100 metrekare bir daire 525 Türk Lirası ve
  • 3+1, 155 metrekare bir daire 715 Türk Lirasıdır.

Siz de bu fiyatlar içinde kira bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar sitemizde. İhtiyaç ve isteklerinize uyan evi en kısa sürede bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Konya Ereğli ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ereğli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.