/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Güneysınırcancel

Konya Güneysınır Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Güneysınır Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Güneysınır kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güneysınır Kiralık Konut Arayanlara İlçe hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Güneysınır ilçesi Konya il merkezine 75 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Konya Karaman D715 karayolunun üzerinde yer almaktadır. Güneysınır kiralık konut arayan kişiler ilçe tarih ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe geçmiştren günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Osmanlı Dönemi’nde Karasınır ve Elmasun olarak bilinen bölge 1990 yılında Güneybağ ve Karasınır kasabaları ile birleşmiş olup ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Güneysınır kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve belli başlı sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede konut arayışında olan vatandaşlar ilçede yaşayan yerel halkın büyük bir çoğunluğunun tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilendiği bilgisine ulaşırken bir kısmının ise ilçenin komşu bölgelerinde yer alan sanayi kuruluşlarında çalıştığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçe geçmiş dönemlerde komşu bölgelere göç vermiştir. Ancak son dönemlerde ilçe modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçede son dönemlerde kiralık konut arayışında olan kişilerin sayısında artış yaşanmaktadır.

Güneysınır Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 458’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,43’ünü (4 bin 770) erkek, yüzde 49,57’sini (4 bin 688) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Güneysınır kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 18 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Güneysınır kiralık konut arayan kişilerin konut tercih edebileceği mahalleler: Ağaçoba Mahallesi, Alanözü Mahallesi, Avcıtepe Mahallesi, Aydoğmuş Mahallesi, Emirhan Mahallesi, Güneybağ Mahallesi, Gürağaç Mahallesi, Habiller Mahallesi, Karagüney Mahallesi, Karasınır Mahallesi, Kayaağzı Mahallesi, Kızılöz Mahallesi, Kurukavak Mahallesi, Mehmet Ali Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Ömeroğlu Mahallesi, Örenboyalı Mahallesi ve Sarıhacı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Konya ilinin Güneysınır ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Güneysınır da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Güneysınır Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.