/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hüyükcancel
Konyacancel

Konya Hüyük Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hüyük Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hüyük kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Hüyük Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Hüyük ilçesi Konya il merkezine 90 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Hüyük kiralık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin kuzey kesimlerine doğru 30 kilometrelik bir mesafede Doğanhisar ilçesi, 35 kilometre güneyinde Beyşehir ilçesi, batısında ise Beyşehir Gölü, 38 kilometre doğusunda ise Şarkikaraağaç ilçesi yer almaktadır. Hüyük kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey ve doğu kesimleri yüksek dağlarla çevrili olup batısında Beyşehir Gölü ve güneyinde ise engebeli ve yüksek araziler yer almaktadır. İlçe bulunduğu lokasyon itibari ile Akdeniz Bölgesi’nin kuzey kesiminde, Göller Yöresi’nde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede Akdeniz iklimi ve İç Anadolu karasal iklimi arasında bir geçiş iklimi görülmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçede konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri genellikle sulu tarım şeklinde olup belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinde sulama konusunda faydalanılan akarsu kaynaklarından başlıcaları:

  • Yenice, 
  • Eflatun Pınarı, 
  • Ozan, Pınarbaşı ve
  • İlmen dereleri bulunmaktadır.

İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri şeklindedir.

Hüyük Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 73’tür. İlçe nüfusunun yüzde 48,63’ünü (7 bin 817) erkek, yüzde 51,37’sini (8 bin 256) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hüyük kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 23 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Hüyük kiralık konut arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Akdağ Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Başlamış Mahallesi, Budak Mahallesi, Burunsuz Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Çukurkent Mahallesi, Değirmenaltı Mahallesi, Göçeri Mahallesi, Görünmez Mahallesi, İlmen Mahallesi, İmrenler Mahallesi, Kıreli Mahallesi, Köşk Mahallesi, Mutlu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Selki Mahallesi, Suludere Mahallesi, Tolca Mahallesi, Ulupınar Mahallesi ve Yenice Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya Hüyük ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Hüyük de uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

Binasını yenilemek isteyen vatandaşa ...

12 Ocak 2022

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

Ev Satın Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olm...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.