/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hüyükcancel

Konya Hüyük Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hüyük Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hüyük kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Hüyük Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Hüyük ilçesi Konya il merkezine 90 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Hüyük kiralık konut arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin kuzey kesimlerine doğru 30 kilometrelik bir mesafede Doğanhisar ilçesi, 35 kilometre güneyinde Beyşehir ilçesi, batısında ise Beyşehir Gölü, 38 kilometre doğusunda ise Şarkikaraağaç ilçesi yer almaktadır. Hüyük kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey ve doğu kesimleri yüksek dağlarla çevrili olup batısında Beyşehir Gölü ve güneyinde ise engebeli ve yüksek araziler yer almaktadır. İlçe bulunduğu lokasyon itibari ile Akdeniz Bölgesi’nin kuzey kesiminde, Göller Yöresi’nde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede Akdeniz iklimi ve İç Anadolu karasal iklimi arasında bir geçiş iklimi görülmektedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçede konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri genellikle sulu tarım şeklinde olup belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinde sulama konusunda faydalanılan akarsu kaynaklarından başlıcaları:

  • Yenice, 
  • Eflatun Pınarı, 
  • Ozan, Pınarbaşı ve
  • İlmen dereleri bulunmaktadır.

İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri şeklindedir.

Hüyük Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 73’tür. İlçe nüfusunun yüzde 48,63’ünü (7 bin 817) erkek, yüzde 51,37’sini (8 bin 256) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hüyük kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 23 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Hüyük kiralık konut arayışında bulunabileceğiniz mahalleler: Akdağ Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Başlamış Mahallesi, Budak Mahallesi, Burunsuz Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Çukurkent Mahallesi, Değirmenaltı Mahallesi, Göçeri Mahallesi, Görünmez Mahallesi, İlmen Mahallesi, İmrenler Mahallesi, Kıreli Mahallesi, Köşk Mahallesi, Mutlu Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Selki Mahallesi, Suludere Mahallesi, Tolca Mahallesi, Ulupınar Mahallesi ve Yenice Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya Hüyük ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Hüyük de uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

5 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Hüyük Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.