/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kulucancel
Konyacancel

Konya Kulu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kulu Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Kulu kiralık konut bakanlara ilçeyi yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuda bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için mutlaka bu yazıyı okumalısınız. Kulu, Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, otuz bir ilçeden meydana gelmektedir. Gelişmişlik endeksine göre de Türkiye’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Konya’nın en büyük yüzölçümüne sahip ilçedir. Kulu’nun tarihi Cilalı Taş Devri’ne kadar uzanmaktadır. Semtte Hititlerin, Friglerin, Galatların, Helenlerin, Romalıların ve Bizanslıların yaşadığı bilinmektedir. İlçe Ankara ile Konya illerinin arasında yer aldığından önemli bir geçiş noktası üzerinde bulunmaktadır. Bu durum tarih boyunca uğrak bir mekan olmasını sağlamıştır.

Kulu Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Kulu kiralık ev düşünenler için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden bahsedeceğiz. Coğrafi özellikler derken, semtin yüzölçümü, rakımı, çevresindeki il ve ilçeler, iklim yapısından söz ediyor olacağız. Kulu ilçesi,  Ankara’dan bir, Konya’dan ise bir buçuk saat uzaklıkta mesafede yer almaktadır. Kulu ilçesi, 1294 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yaklaşık olarak 989 metredir. Bu rakam semt merkezinde değişmekte ve azalmaktadır. Uzun yıllar önce ilçeye yerleşen Yörükler, semtin demografik yapısını da belirlemiştir. Bugün semtte ağırlıklı olarak Yörükler yaşamaktadır. Kozmopolit bir yapıya sahip olan semtte yer alan Düden Gölü önemli bir mesire alanıdır. Bu göl 183 farklı kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. İlçede karasal iklim koşulları hüküm sürdüğünden, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçer. Kış aylarında kar uzun süre yerde kalır. İlkbahar ve sonbahar aylarında ise yağış genellikle yağmur olarak düşer.

Kulu Kiralık Konut Arayanlara Semtin Mahalleleri  

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, Hakkari’nin  Merkez ilçesinde 50.667  kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49’u erkek iken,%51’i kadındır. Bu nedenle, ilçedeki nüfusun dengeli bir şekilde cinsiyetlere dağıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.  İlçenin nüfus grafiği hareketli bir görünüme sahiptir. Bu nedenle de zaman zaman inişler ve çıkışlar görülmektedir. İlçedeki popülasyonun artış hızı bugün pozitif yönlü ve yaklaşık olarak %2.23’tür. Konya Kulu kiralık daire tercih etmeyi düşünenler semti oluşturan mahalle veya köylerden bir ya da birkaçında araştırmalarını sürdürebilirler. Biz bu mahalleleri sizler için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık:

 • Ömeranlı Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Karşıyaka Mahallesi 
 • Camikebir Mahallesi
 • Kemaliye Mahallesi 
 • Alparslan Mahallesi 
 • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 
 • Zincirlikuyu Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Tuzyaka Mahallesi 
 • Karacadağ Mahallesi 

Eğer siz de Kulu kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir an önce harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılarla irtibat kurabilir ve danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Kulu kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınıza! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.