/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tuzlukçucancel

Konya Tuzlukçu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Tuzlukçu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tuzlukçu kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tuzlukçu Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Tuzlukçu ilçesi Cumhuriyet tarihinin ilk yıllarında Akşehir ilçesine bağlı bir köy statüsündeydi. Bölgenin belediye teşkilatlanması 1949 yılında nüfusunun 2000’i aşması sonrasında kurulmuştur. Bölge ilçe statüsüne 1990 yılında kavuşmuştur. Tuzlukçu kiralık konut arayan kişiler ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğusunda Ilgın ilçesi, batısında Akşehir Gölü ve Afyon iline bağlı Sultandağı ilçesi, kuzeyinde Yunak ilçesi, güneyinde ise Akşehir ilçesi yer almaktadır. Tuzlukçu kiralık ev arayışında olan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin ovalık bir arazi içerisinde yer aldığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçe akarsu kaynakları bakımından zengin değildir. Ancak ilçedeki bazı köylerde yer alan küçük dereler bölgesel olarak ihtiyacı karşılamaktadır. İlçenin güneybatı kesimlerinde bulunan Akşehir Gölü, Konya ili içerisinde yer alan üçüncü büyük göldür. İlçede yer alan Akşehir Gölü’nün suyu tatlıdır ve içerisinde az miktarda turna ve sazan balığı bulunmaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Bu nedenle ilçede bozkır bitki örtüsü hakimdir. İlçenin denizden yüksekliği 960 metredir. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Tuzlukçu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 280’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,75’ini (3 bin 549) erkek, yüzde 51,25’ini (3 bin 731) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tuzlukçu kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konu tercihinde bulunabileceği 15 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Tuzlukçu kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Aşağı Mahallesi, Çöğürlü Mahallesi, Erdoğdu Mahallesi, Gürsu Mahallesi, Konarı Mahallesi, Koraşı Mahallesi, Köklüce Mahallesi, Kundullu Mahallesi, Mevlütlü Mahallesi, Orta Mahallesi, Pazar Mahallesi, Pazarkaya Mahallesi, Subatan Mahallesi, Tursunlu Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya ilinin Tuzlukçu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Tuzlukçu da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Tuzlukçu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.