/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aslanapacancel

Kütahya Aslanapa Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Aslanapa Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aslanapa kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Aslanapa Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ilinin Aslanapa ilçesinin 1967 yılında belediye teşkilatlanması kurulmuş olup 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe Osmanlı Dönemi’nde ise Gireği ismi ile bilinmekteydi. Aslanapa kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Kütahya il merkezine 40 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yeryüzü şekilleri bakımından dağlık ve ovalık araziler ile kaplı olan ilçenin yüzölçümü 659 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği ise 980 metre olan ilçenin bitki örtüsü yoğun olarak ormanlık arazilerden oluşmaktadır. Aslanapa kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu neden ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe içerisindeki ormanlık arazilerde çam ve meşe ağaçları yoğunluktadır. İlçe ekonomisinin temel dayanaklarını ise hayvancılık ve tarım faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak hububat ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede yürütülen tarım faaliyetleri çoğunlukla sulu ve modern tarım şeklindedir. Bu sebep ile ilçede yapılan tarım faaliyetlerinden alınan verim oldukça yüksektir.

Aslanapa Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 224’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,34’ünü (5 bin 551) erkek, yüzde 50,66’sını (4 bin 673) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aslanapa kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 31 adet köy bulunmaktadır. Kütahya Aslanapa kiralık konut tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Yalnızsaray Mahallesi, Abaş Köyü, Ada Köyü, Aslıhanlar Köyü, Ballıbaba Köyü, Bayat Köyü, Bayramşah Köyü, Bezirgan Köyü, Çakmak Köyü, Çal Köyü, Çamdibi Köyü, Çamırdık Köyü, Çömlekçi Köyü, Çukurca Köyü, Dere Köyü, Emrez Köyü, Esen Köyü, Gölbaşı Köyü, Göynükören Köyü, Haydarlar Köyü, Karadiğin Köyü, Kureyşler Köyü, Musa Köyü, Nuhören Köyü, Ortaca Köyü, Ören Köyü, Pazarcık Köyü, Saray Köyü, Senişler Köyü, Terziler Köyü, Tokul Köyü ve Yağcılar Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Kütahya ilinin Aslanapa ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kütahya Aslanapa da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Aslanapa Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.