/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aslanapacancel
Kütahyacancel

Kütahya Aslanapa Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Aslanapa Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aslanapa kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Aslanapa Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ilinin Aslanapa ilçesinin 1967 yılında belediye teşkilatlanması kurulmuş olup 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe Osmanlı Dönemi’nde ise Gireği ismi ile bilinmekteydi. Aslanapa kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Kütahya il merkezine 40 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yeryüzü şekilleri bakımından dağlık ve ovalık araziler ile kaplı olan ilçenin yüzölçümü 659 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği ise 980 metre olan ilçenin bitki örtüsü yoğun olarak ormanlık arazilerden oluşmaktadır. Aslanapa kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu neden ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe içerisindeki ormanlık arazilerde çam ve meşe ağaçları yoğunluktadır. İlçe ekonomisinin temel dayanaklarını ise hayvancılık ve tarım faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak hububat ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede yürütülen tarım faaliyetleri çoğunlukla sulu ve modern tarım şeklindedir. Bu sebep ile ilçede yapılan tarım faaliyetlerinden alınan verim oldukça yüksektir.

Aslanapa Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 224’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,34’ünü (5 bin 551) erkek, yüzde 50,66’sını (4 bin 673) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aslanapa kiralık daire arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 31 adet köy bulunmaktadır. Kütahya Aslanapa kiralık konut tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Cumhuriyet Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Yalnızsaray Mahallesi, Abaş Köyü, Ada Köyü, Aslıhanlar Köyü, Ballıbaba Köyü, Bayat Köyü, Bayramşah Köyü, Bezirgan Köyü, Çakmak Köyü, Çal Köyü, Çamdibi Köyü, Çamırdık Köyü, Çömlekçi Köyü, Çukurca Köyü, Dere Köyü, Emrez Köyü, Esen Köyü, Gölbaşı Köyü, Göynükören Köyü, Haydarlar Köyü, Karadiğin Köyü, Kureyşler Köyü, Musa Köyü, Nuhören Köyü, Ortaca Köyü, Ören Köyü, Pazarcık Köyü, Saray Köyü, Senişler Köyü, Terziler Köyü, Tokul Köyü ve Yağcılar Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Kütahya ilinin Aslanapa ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kütahya Aslanapa da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.