/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Malatyacancel

Malatya Kiralık Ev

araması için 41 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Malatya Kiralık Konut Arayanlara İl Hakkında Merak Edilenler

Malatya Kiralık Konut tercih etmeyi düşünen sevgili Emlakjet okuyucuları için hazırladığımız bu yazıda şehrin ilçelerinden, emlak piyasasına ve nüfusundan coğrafyasına kadar birçok veriyi paylaştık. Malatya, Doğu Anadolu bölgesinde yer alır. Güney tarafında Adıyaman, kuzey tarafında Erzincan ve Sivas, batı tarafında Kahramanmaraş ve doğu tarafında Diyarbakır ve Elazığ illeri bulunur. 12.146 kilometrekarelik bir araziye sahip olan ilin deniz seviyesinden yüksekliği 977 metre civarlarındadır. Dağlık bir arazi yapısına sahip olan bölgede bulunan başlıca dağlar Nurhak, Yama ve Akçababa dağlarıdır. İle karasal iklim tipi hakimdir. Şehrin ormanlık arazisi çok yoktur. Halkın geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır ve tarımda üretilen başlıca ürün ise kayısıdır. Nüfusu 786.673 kişiden oluşur. Bu nüfusun yaşlara göre dağılımında %46.42’si orta yaşlılar, %41.71’i gençler ve %11.97’sini yaşlılar oluşturur.

 

Malatya Kiralık Konut Arayanlar için İlin Kısaca Tarihi

Malatya’nın tarihi milattan önceki dönemlere kadar uzanmaktadır. Ticaret yolları üzerinde bulunmasıyla birçok uygarlığın dikkatini çekmiş olan bu yer için çeşitli savaşlar da verilmiştir. Bölgede yapılan araştırmalara göre Hititler, Asurlular, Urartular ve Persler gibi uygarlıklar zamanında buraya hüküm sürmüşlerdir. Romalılar ve Bizanslıların hakimiyetine de girmiş olan bölge daha sonları Türk hakimiyeti altına girmiştir. Şehir Osmanlı Devletinin hakimiyeti altına girdiğinde Dulkadir eyaletinin sancaklarından biriyken 1700’lü yılların ortalarında Diyarbakır’a bağlanmıştır. Cumhuriyet döneminde ise il konumuna getirilmiştir. Eğer siz de burada yaşamayı düşünüyorsanız Malatya kiralık ev ilanları için sitemizi ziyaret etmeniz yeterli.

 

Malatya Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlin İlçeleri

2019 Türkiye İstatistik Kurumu verileri incelendiğinde ilin 13 ilçesi olduğunu görürüz. Bu ilçelerin içinden Malatya kiralık konut arayışında bazı bölgeler diğerlerine göre ön plana çıkmaktadır. Bu bölgelerin ön plana çıkması o bölgelerin merkezi bir yerde olması, sosyal imkanlara ve hastane-okul gibi yerlere yakınlığı, iş imkanlarının çokluğu gibi sebeplere dayanır. Malatya’nın en işlek caddelerinden biri olan Hasanbey Caddesini, Paşaköşkü mahallesi ve Çilesiz mahallesini buna örnek verebiliriz. Eğer sizde Malatya Hasanbeyde kiralık daire arıyorsanız emlakjet üzerinden caddede yer alan ilanlara ulaşabilirsiniz. Malatya’da kiralık konut arayanların tercih edebilecekleri ilçeler ise;

 

 • Battalgazi İlçesi
 • Kuluncak İlçesi
 • Yeşilyurt İlçesi
 • Doğanşehir İlçesi
 • Akçadağ İlçesi
 • Yazıhan İlçesi
 • Arapgir İlçesi
 • Hekimhan İlçesi
 • Pütürge İlçesi
 • Arguvan İlçesi
 • Darende İlçesi
 • Kale İlçesi
 • Doğanyol İlçesi

 

Malatya Kiralık Konut Bakanlara Fiyat Bilgileri

Malatya Kiralık Konut arayanların ilin emlak piyasasını araştırmasına gerek yok çünkü biz emlakjet ailesi olarak okuyucularımız için piyasayı çoktan araştırdık. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre Malatya’da evler ortalama 150 metrekareden oluşmaktadır. Ortalama ev kirası 708 TL olarak gözlemlenmektedir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 5 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Kira bedelleri oda sayılarına göre ise 1+1 ve 70 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 718 TL, 2+1, 110 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı 539 TL ve 3+1, 160 metrekareden oluşan bir dairenin fiyatı da 734 TL olarak incelenmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise belirttiğimiz bu sayıların ortalama olmasıdır. Yani fiyatlar ilçeden ilçeye değişiklik gösterebilir. Hatta sadece ilçeden ilçeye değil evin büyüklüğü oda sayısı, konumu ve benzeri özelliklerine göre farklı kira bedelleriyle karşılaşılabilir. Kiralık ev arayışınızı hala sürdürüyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Malatya ilanlarına sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

İlk Kez Konut Alacaklara 82 Bin TL Hi...

29 Temmuz 2020

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

Ev Alırken Değerlendirilmesi Gereken ...

28 Temmuz 2020

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

Konut Sektörü Enflasyonun Üzerinde Ka...

27 Temmuz 2020

Malatya Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.