/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derikcancel

Mardin Derik Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Derik Kiralık Konut Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Derik kiralık konut almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Derik, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümünde yer alan Mardin iline bağlı, il merkezine 72 kilometre uzaklıkta batı tarafında yer alan bir ilçesidir. Ulaşım dolmuş ve belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Kızıltepe veya Mazıdağı üzerinden ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir. İlçenin doğu ve güneydoğusu ovalıktır ve arazinin %70’ini kapsamaktadır. Kuzey kesimi ise dağlık bir arazi yapı arz eder. İlçe Mazıdağı ilçesi arasında Turcel Dağları yer alır. Bu sağlar arasında derin vadiler yer alır. İlçe iklimi tropikal iklime daha yakındır. Kış ve ilkbahar başlarında esen ‘baykür’ adı verilen rüzgar meşhur ve etkilidir. Doğal zenginliklerinin yanı sıra tarihi zenginlikleri de görülmeye değerdir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Derik Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Derik'te ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Mazıdağı ve Çınar ilçesi,
  • Güneyinde ve güneydoğusunda Kızıltepe ilçesi,
  • Doğusunda Mazıdağı ilçesi,
  • Batısında Viranşehir ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 61.830’dur. Bu sayının yüzde 50,13’ü kadın, yüzde 49,87’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.381 kilometrekare, rakımı ise 850 metredir. Mardin Derik apart gibi kısa süreli ya da uzun süreli kiralık ev arayışında olanlar için ilçede 78 tane mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden nüfusu en fazla olanlarından bazıları şunlardır; Ambarlı Mahallesi, Demirli Mahallesi, Söğütözü Mahallesi, Göktaş Mahallesi, Kovalı Mahallesi, Derinsu Mahallesi, Kovanlı Mahallesi, Zeytinpınar Mahallesi, Atlı Mahallesi, Tepebağ Mahallesi, Boyaklı Mahallesi, Pirinçli Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Cevizpınar Mahallesi, Kale Mahallesi, Bozok Mahallesi, Düztaş Mahallesi ve Çadırlı Mahallesidir. 

Derik Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Mardin’in Derik ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 175 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 917 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mardin Derik kiralık müstakil evler ya da Derik’te kiralık uygun fiyatlı daireler ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Derik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.