/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozyazıcancel

Mersin Bozyazı Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Bozyazı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bozyazı kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Bozyazı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan Bozyazı ilçesi Toros Dağları’nın eteğinde kurulmuştur. İlçe bulunduğu konum itibari ile turizm ve doğal yaşam açısından oldukça önemlidir. İlçede nesli oldukça tehlikede olan Akdeniz Foklarının önemli bir kolonisi yer almaktadır. Bozyazı kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizinin oldukça temiz olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçe tipik bir Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak seracılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Bu sebep ile ilçede yılda 2 kere ürün alınmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri meyve, sebze ve hububat ürünleri şeklinde olup en çok muz, portakal, yer fıstığı ve çilek üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri ilgilenilmektedir. İlçede son dönemde yapılan ekonomik faaliyetlerde modernleşme eğilimi gözlemlenmektedir. Bu nedenle ilçede yapılan ekonomik faaliyetlerden alınan verim artış göstermiştir. İlçede sanayi kuruluşunun yer almayışından ötürü sanayi kollarında çalışmak isteyen kişiler ilçeye yakın bölgelerde çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. Bozyazı kiralık konut arayan vatandaşların sayısında ilçenin ekonomik anlamda kalkınması sebebi ile artış gözlemlenmektedir.

Bozyazı Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 840’tır. İlçe nüfusunun yüzde 50,37’sini (13 bin 518) erkek, yüzde 49,63’ünü (13 bin 322) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bozyazı kiralık daire tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Bozyazı kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akcami Mahallesi, Ardıçlıtaş Mahallesi, Bahçekoyağı Mahallesi, Beyreli Mahallesi, Çopurlu Mahallesi, Çubukkoyağı Mahallesi, Denizciler Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Elmakuzu Mahallesi, Gözce Mahallesi, Gözsüzce Mahallesi, Gürlevik Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Karaisalı Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kömürlü Mahallesi, Kötekler Mahallesi, Lenger Mahallesi, Merkez Mahallesi, Narince Mahallesi, Sıcakyurt Mahallesi, Tekedüzü Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Tekmen Mahallesi ve Ustalar Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Mersin iline bağlı Bozyazı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Bozyazı da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Bozyazı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.