/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozyazıcancel
Mersincancel

Mersin Bozyazı Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Bozyazı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bozyazı kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Bozyazı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz Bölgesi içerisinde yer alan Bozyazı ilçesi Toros Dağları’nın eteğinde kurulmuştur. İlçe bulunduğu konum itibari ile turizm ve doğal yaşam açısından oldukça önemlidir. İlçede nesli oldukça tehlikede olan Akdeniz Foklarının önemli bir kolonisi yer almaktadır. Bozyazı kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizinin oldukça temiz olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İlçe tipik bir Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak seracılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. Bu sebep ile ilçede yılda 2 kere ürün alınmaktadır. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri meyve, sebze ve hububat ürünleri şeklinde olup en çok muz, portakal, yer fıstığı ve çilek üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri ilgilenilmektedir. İlçede son dönemde yapılan ekonomik faaliyetlerde modernleşme eğilimi gözlemlenmektedir. Bu nedenle ilçede yapılan ekonomik faaliyetlerden alınan verim artış göstermiştir. İlçede sanayi kuruluşunun yer almayışından ötürü sanayi kollarında çalışmak isteyen kişiler ilçeye yakın bölgelerde çalışarak geçimlerini sağlayabilirler. Bozyazı kiralık konut arayan vatandaşların sayısında ilçenin ekonomik anlamda kalkınması sebebi ile artış gözlemlenmektedir.

Bozyazı Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 840’tır. İlçe nüfusunun yüzde 50,37’sini (13 bin 518) erkek, yüzde 49,63’ünü (13 bin 322) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bozyazı kiralık daire tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Bozyazı kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akcami Mahallesi, Ardıçlıtaş Mahallesi, Bahçekoyağı Mahallesi, Beyreli Mahallesi, Çopurlu Mahallesi, Çubukkoyağı Mahallesi, Denizciler Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Dereköy Mahallesi, Elmakuzu Mahallesi, Gözce Mahallesi, Gözsüzce Mahallesi, Gürlevik Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Karaisalı Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kömürlü Mahallesi, Kötekler Mahallesi, Lenger Mahallesi, Merkez Mahallesi, Narince Mahallesi, Sıcakyurt Mahallesi, Tekedüzü Mahallesi, Tekeli Mahallesi, Tekmen Mahallesi ve Ustalar Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Mersin iline bağlı Bozyazı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Bozyazı da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.