/static/img/logo.svg
search
Erdemlicancel

Erdemli Kiralık Ev

araması için 129 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Erdemli Kiralık Konut Tercih Etmeyi Planlayanlara Semt Rehberi

Erdemli kiralık konut düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak, bölgeyi daha yakından tanımanızı sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve doğru bir adım atmış olacaksınız. Erdemli, ülkemizin güney ucunda yer alan Akdeniz Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri Mersin iline bağlı bir yerleşim birimidir. Çam ağaçları ile kaplı olan semt, kentin en gelişmiş ve en kalabalık altıncı yerleşim birimidir. Erdemli ilçesinde yaşayanlar kent nüfusunun yaklaşık olarak %7.73’üne tekabül etmektedir. İlçenin ismini nereden aldığına dair pek bir bilgi bulunmamaktadır. Semtte 15. Yüzyılda bir aşiret yaşadığı ve bu Türkmen aşiretinin Erdemoğulları ismini taşıdığı düşünülmektedir. İlçenin adını da buradan aldığı bilinmektedir. Semt, 1 Haziran 1954 yılında çıkan bir kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuştur.

Erdemli Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Doğal Yapısı

Erdemli kiralık ev düşünenler için ilçenin coğrafi özelliklerine ve iklimine de değindik. Çünkü bir bölgenin coğrafi özellikleri ve iklimi o il veya ilçenin ekonomik durumu ile emlak piyasasını etkilemektedir. Erdemli ilçesi, 2053 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Semtin rakımı ise on metredir. Kısacası ilçe deniz seviyesinde yer almaktadır. Semtin doğusunda Mersin, batısında Silifke, kuzeyinde Karaman ve güneyinde Akdeniz ile çevrili vaziyettedir. Mersin ve Antalya karayolu üzerinde yer alan semt, kent merkezinden otuz beş kilometre mesafede yer almaktadır. Bu durum taşımacılığı ve ulaşımı kolaylaştırmaktadır. İlçe Silifke semtinden kırk yedi, Güzeloluk’tan kırk, Sorgun Yaylasından ise elli iki kilometre mesafede yer almaktadır. İlçede tropikal iklim koşulları görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve aşırı nemli, kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Kışın kar yağışı pek görülmez. En soğuk ayı 15 derecelik sıcaklık ile Şubat’tır. Erdemli kiralık daire tercih ederken bu ılıman iklim koşullarını da göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir.

Erdemli Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 140.331 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. 1954 yılında kurulan ilçenin nüfus grafiği bir hayli hareketlidir. İlçenin nüfusu 2009 yılından beri sürekli olarak artmıştır. Popülasyonun artış hızı ise %1.74 civarındadır. Semt mahalle ve köylerden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimi yoktur. Biz bu mahalleleri Mersin Erdemli kiralık ev arayanlar için gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre sıraladık:

 • Merkez Mahallesi
 • Kargıpınarı Mahallesi 
 • Akdeniz Mahallesi
 • Tömük Mahallesi
 • Alata Mahallesi
 • Koyuncu Mahallesi
 • Çeşmeli Mahallesi
 • Koca Hasanlı Mahallesi 
 • Limonlu Mahallesi
 • Kumkuyu Mahallesi
 • Türbe Mahallesi

Eğer Erdemli kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Erdemli kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınızda EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

21 Ocak 2020

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi v...

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi v...

20 Ocak 2020

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

Yeni İmar Kanunuyla Neler Değişti?

17 Ocak 2020

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

2019 Konut Satış İstatistikleri Değer...

15 Ocak 2020

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belg...

Silivri Kentsel Dönüşüm Strateji Belg...

15 Ocak 2020

Erdemli Kiralık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.